Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Tarp „Už Alytų“ siūlymų – atsisakyti konteinerių atnaujinimo

Balandžio mėnesio tarybos posėdyje bus svarstomi keletas frakcijos „Už Alytų“ pasiūlymų, susijusių su atliekų surinkimu Alytuje. Sigito Leonavičiaus darbo grupei iki nustatyto, o vėliau pratęsto termino tarybai nepateikus alternatyvios rinkliavos metodikos, šiuo metu bus svarstomi frakcijos  pasiūlymai: stabdyti jau pradėtą konteinerių atnaujinimo projektą bei dvigubinti mišrių ir iššrūšiuotų atliekų svėrimą.

Tarp „Už Alytų“ siūlymų – atsisakyti konteinerių atnaujinimo

Šiuo metu 7 regiono savivaldybėse, tarp jų ir Alytuje, ES lėšomis įgyvendinamo projekto „Komunalinių atliekų tvarkymo infrastruktūros plėtra Alytaus regione“ dalis yra konteinerių bei jų aikštelių atnaujinimas. Projekto vertė per 4 milijonus eurų. Jam buvo vienbalsiai pritarta Alytaus regiono plėtros taryboje, už jį balsavo ir S. Leonavičius, būdamas šios tarybos nariu. Atsisakant šio projekto dabar, kai didžioji dalis darbų jau užsakyta ir konteineriai nupirkti, savivaldybei gali tekti kompensuoti nuo pusės iki visos projekto sumos tenkančios savivaldybei, tai sudaro kelis šimtus tūkstančių eurų.

Tokie pusiau požeminiai konteineriai, kuriuos planuojama statyti Alytuje, jau įrengti Birštone ir Druskininkuose, jie atrodo estetiškai, o jų priežiūra pigesnė, dėl didesnės talpos jie rečiau tuštinami, taip pat ateityje bus galimybė juose įdiegti sistemą, leidžiančią kiekvienam gyventojui susimokėti už savo išmetamas atliekas.

Kitas frakcijos pasiūlymas – dvigubai sverti mišrias ir išrūšiuotas atliekas – galėtų kainuoti dar apie 200 tūkst. eurų ir užtikrintų, kad atliekos būtų sveriamos dukart – pakėlimo metu ir jau atvežtos į regioninį atliekų centrą. Iki šiol už išrūšiuotų atliekų surinkimą ir perdirbimą mokėjo pakuočių gamintojai ir gyventojams už tai mokėti nereikėjo, mokama tik už mišrių atliekų tvarkymą. Šis pasiūlymas leistų įvesti dvigubą kontrolę, nors toks papildomas atliekų svėrimas būtų įskaičiuotas į rinkliavą ir apmokėtas alytiškių.

Šį šeštadienį galite apsilankyti Alytaus regioninio atliekų centro atvirų durų dienoje. Apsilankymo metu bus sudaryta galimybė susipažinti su atliekų perdirbimu, pamatyti atliekų svėrimo techniką.  Autobusas lauks balandžio 14 d., šeštadienį, 9.45 val prie Alytaus miesto savivaldybės.

Kitos naujienos

Įvyko 2022 m. Lietuvos breiko ir Lietuvos hiphopo čempionatai, kuriuos rengė Lietuvos sportini...

Lietuvių kalba unikali ir ypatinga, ja komunikuojame tarpusavyje. Deja, kartais atsitinka ir taip, kad g...

Interaktyvus pabėgimo kambarys „Misija: Žaliasis kursas“ tęsia savo kelionę po Lietuvą ...

Pirmoji Alytaus dizaino savaitė „Įžvalgos KARTU“ jungiasi su nacionaline Dizaino savaite ir prista...