Klausyti gyvai

06:30 - 08:35

Ryto programa „Geros dienos!“

„Tarškučio“ įspūdžiai iš Lietuvos 100-ečio dainų šventės 

Nuaidėjo, nuskambėjo Lietuvos 100-ečio dainų šventės „Kad giria žaliuotų“ ansamblių vakaras „Gyvybės medis“ – neabejotinai vienas ryškiausių 2024 m. šimtmetį mininčios Lietuvos dainų šventės programos renginių.

Ansamblių vakaro kūrėjai ir atlikėjai interpretavo gyvybės medį kaip pasaulio sampratą. Programoje susitiko keturios dieviškosios stichijos – ugnis, oras, vanduo ir žemė, auginsiančios tautos gyvybės medį.

Alytaus jaunimo centro ansamblio „Tarškutis“ viena iš vadovių Rima Moisejenkienė

Kviečiame pasiklausyti pokalbio su FM99 viešnia – Alytaus jaunimo centro ansamblio „Tarškutis“ viena iš vadovių Rima Moisejenkiene apie prabėgusią šių metų Dainų šventę ir daugybę ankstesnių, kuriose teko garbės muzikuoti, apie cimbolus, kuriais groja tik „Tarškučio“ nariai, daugybę neišblėstančių įspūdžių bei ateities planų! Veikli moteris pasakoja, kad jai reikia žmonių ir vaikų klegesio.

„Man geriau kai daug vaikų ir daug žmonių. Būna liūdna, kai veiklų ir vaikų nėra“, – sako R. Moisejenkienė.

Alytaus jaunimo centro dainų ir šokių ansamblio „Tarškutis“ 30 šokėjų (merginų ir suaugusiųjų grupės) bei 25 muzikantai su mokytojais Rima ir Leonidu Moisejenkais bei Justina Vitkauskiene šoko, grojo ir dainavo daugiatūkstantinei žiūrovų miniai.

„Dainų šventė tarsi giminių suvažiavimas. Žinome, kad ten susitiksime su savo buvusiais auklėtiniais. Jie ateina kaip žiūrovai vedini gerų emocijų apie „Tarškutį“. Mes labai džiaugiamės, kad vėl visi susitinkame Dainų šventėje“, – apie ryšį su buvusiais auklėtiniais pasakoja alytiškė.

Cimbolininkės Liepa Gudaitytė, Liepa Danieliūtė ir abiturientė Emilija Bubelytė grojo solo drauge su folkloro ansamblio „Ratilio“ muzikantais.

Alytaus jaunimo centro dainų ir šokių ansamblio „Tarškutis“ meno vadovė Rima Moisejenkienė džiaugiasi „Dainų šventeje“ sutiktais buvusiais ansambliečiais.

„Begalinis džiaugsmas Kalnų parke sutikti buvusiuosius ansambliečius, kurie ne tik dalyvauja įvairių universitetų kolektyvuose (Ramūnas Skaudžius, Silvija Česnulytė, Aurimas Šiuša, Indrė Matulevičiūtė, Aidrė Danilevičiūtė, Žaimantas Krupavičius), bet ir Gabrielė Čepaitė-Kulienė vadovauja VU tautinių šokių ansambliui „Jaunimėlis“, o Albertas Švelginas ne tik šoko su Valstybiniu dainų ir šokių ansambliu „Lietuva“. Renginuje dalyvavo Alberto vadovaujamas Vilniaus universiteto alumni dainų ir šokių ansamblis „Jievaras“, o šventės finalinis šokis „Pasaulio žydruma“ – jaunojo baletmeisterio kūryba”, – pasakoja R. Moisejenkienė.

Parašykite komentarą

Užpildykite laukelį

Kitos naujienos

Laidoje „Darau verslą“ kalbėjomės su alytiškiais, sveikų užkandžių „Longevies“ gamintojais Audra ...

Kino stovykla jaunimui „24 per sekundę“ suteiks galimybę toliau gilintis į kino kūrimo procesus s...

„Ši daina – lyg nauja kryptis mano muzikoje, kur išbandau kitokį skambesį. Grįžtu į 80-tuosius, kurie man...

Europos šalių kino forumas „Scanorama“ tradiciškai sugrįžta vasaroti į Alytų. Liepos 15–21 d....