Klausyti gyvai

22:00 - 24:00

Vakaro dvelksmas

Tauragės meras: „Sukuria sistemą, kurioje regionai yra išlaikytiniai, ir tada vadina mus išlaikytiniais“

89% respondentų sutinka, kad regionai ir miestai turėtų turėti didesnę įtaką Europos Sąjungos ateičiai, tačiau vos vienas procentas sako, kad buvo įtraukti rengiant nacionalinius Atsigavimo fondo paskirstymo planus, dar 9 proc. dalyvavo iš dalies, rodo naujausias ES regionų ir miestų būklės ataskaitos tyrimas, pristatytas Briuselyje vykstančioje Europos regionų ir miestų savaitėje.

Skirstant Sanglaudos fondo pinigus situacija panaši – daug gražių žodžių apie regionų įtraukimą, tačiau kai prieinama prie pinigų, regionų balso ne itin klausoma. Tačiau savivaldos atstovai patys kalti dėl to, kad jais nepasitikima, sako Dovydas Kaminskas: „Kartais kai reikia priimti sunkius sprendimus, tada savivalda tyli“.

„Jeigu reikia daryti mokyklų reformą, tai ir turim ją daryti, o ne galvoti, kad esam Kalėdų seneliai ir visiems žadėti dalykus, kurių negalim pažadėti,“ – sako Tauragės meras.

Kaip jaučiasi Lietuvos savivaldos atstovai, kiek jie įtraukiami į nacionalinių planų kūrimą – pasakoja Europos regionų komiteto narys Tauragės meras Dovydas Kaminskas.

„Sukuria sistemą, kurioje regionai yra išlaikytiniai, ir tada vadina mus išlaikytiniais“, – sako Tauragės meras.

Anot jo, būdų padėti regionams tikrai yra: Nebūtinai visi valstybės tarnautojai turi būti Vilniuje, pasidalinkit, bandykim bent po truputėlį darbo vietų iškelti“. Klausykite plačiau.

#EURegionsWeek 

Dovydas Kaminskas

Kitos naujienos

Žurnalas „Time“ metų žmogumi trečiadienį paskelbė JAV popmuzikos žvaigždę Taylor Swift, pavadinęs šią muz...

Alytaus apskr. Vyriausiasis policijos komisariatas pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl sukčiavimo. Gautas 58-e...

„Tai mūsų eglutė išdygo po nakties, kaip netikėtas Kalėdinis stebuklas“, – į radijo stoties „FM99“ pašto ...

Šiuolaikinės klounados spektaklis visai šeimai „Čiurlionio pasaka“