Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Tauragės meras: „Sukuria sistemą, kurioje regionai yra išlaikytiniai, ir tada vadina mus išlaikytiniais“

89% respondentų sutinka, kad regionai ir miestai turėtų turėti didesnę įtaką Europos Sąjungos ateičiai, tačiau vos vienas procentas sako, kad buvo įtraukti rengiant nacionalinius Atsigavimo fondo paskirstymo planus, dar 9 proc. dalyvavo iš dalies, rodo naujausias ES regionų ir miestų būklės ataskaitos tyrimas, pristatytas Briuselyje vykstančioje Europos regionų ir miestų savaitėje.

Skirstant Sanglaudos fondo pinigus situacija panaši – daug gražių žodžių apie regionų įtraukimą, tačiau kai prieinama prie pinigų, regionų balso ne itin klausoma. Tačiau savivaldos atstovai patys kalti dėl to, kad jais nepasitikima, sako Dovydas Kaminskas: „Kartais kai reikia priimti sunkius sprendimus, tada savivalda tyli“.

„Jeigu reikia daryti mokyklų reformą, tai ir turim ją daryti, o ne galvoti, kad esam Kalėdų seneliai ir visiems žadėti dalykus, kurių negalim pažadėti,“ – sako Tauragės meras.

Kaip jaučiasi Lietuvos savivaldos atstovai, kiek jie įtraukiami į nacionalinių planų kūrimą – pasakoja Europos regionų komiteto narys Tauragės meras Dovydas Kaminskas.

„Sukuria sistemą, kurioje regionai yra išlaikytiniai, ir tada vadina mus išlaikytiniais“, – sako Tauragės meras.

Anot jo, būdų padėti regionams tikrai yra: Nebūtinai visi valstybės tarnautojai turi būti Vilniuje, pasidalinkit, bandykim bent po truputėlį darbo vietų iškelti“. Klausykite plačiau.

#EURegionsWeek 

Dovydas Kaminskas

Kitos naujienos

(BNS). Seimo pirmininkė ir frakcijų seniūnai registravo pataisas, kuriomis vietoje kanceliarinių išlaidų ...

„Mes buvom kaip sviestas, į kurį sminga karštas peilis“, - sako dezinformaciją ir ...

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras, organizuodamas konkursus dėl pakuočių atliekų surinkimo...

Birželio 11 dieną 13.30 val. Varčios miške, prie partizanų atminimo kryžiaus (Dušnionių girininki...