Klausyti gyvai

21:00 - 24:00

Vakaro dvelksmas

"Tauškučių skrynelė" – ,,Byla Nr. Teisė Vasariškai“

Renkuosi advokato profesiją! – sakė „Tauškučių skrynelėje“ apsilankę Paulina ir Gerda. Klausyti „Tauškučių Skrynelė“

Renkuosi advokato profesiją! Taip radijo stoties FM99 laidoje ,,Tauškučių skrynelė“ sakė dvi jaunosios alytiškės Gerda Mikalauskaitė ir Paulina Smolskaitė, besidalindamos savo vasaros įspūdžiais ir išskirtine patirtimi. Jos liepos pradžioje dalyvavo Vilniuje vykusiame projekte ,,Byla Nr. Teisė Vasariškai“, kurį organizavo Kazimiero Simonavičiaus universiteto Teisės fakultetas. Sėkmė dalyvauti projekte, atlikus namų darbus, nusišypsojo 13 mokinių iš Lietuvos, kartu dirbo ir 4 studentai iš JAV ir Kanados.

Tai ką pasakojo „Tauškučių skrynelėje“ Gerda ir Paulina, bus įdomu ir jums.

Projekto ,,Byla Nr. Teisė Vasariškai“ tikslas buvo supažindinti vyresniųjų klasių mokinius su teisinės profesijos galimybėmis ir šių profesijų atstovais. Jame dalyvavo vyresnių klasių moksleiviai: vienuoliktokai, dvyliktokai. Gerda ir Paulina buvo jauniausios – septintokės. č® projektą moksleivės pateko išpildę projekto sąlygas- sukūrė kriminalinę situaciją apie apgavikus socialiniuose tinkluose, o vėliau išsiuntė projekto koordinatorei. Beje, ši mergaičių sukurta situacija labai aktuali, nes interneto platybėse, socialiniuose tinkluose „nardo“ gausybė jų bendraamžių.

Gerda ir Paulina pasakojo, kad labai džiaugėsi šia galimybe, leidusia pažinti įvairias teisines profesijas, susipažinti ir pabuvoti teisinėse įstaigose ir institucijose. Projekto dalyviai aplankė Vaikų teisių apsaugos kontrolieriaus įstaigą, Lietuvos ekspertizės centrą, Vilniaus apskrities VPK; Advokatų kontorą; Mokslo kavinę ,,Prokuroras=žmogaus saugumo garantas ir teisėtų interesų gynėjas“; Lietuvos antstolių rūmus, Lietuvos apeliacinį teismą ir Lietuvos Respublikos Seimo rūmus.

Ypatingai daug praktinės informacijos suteikė imitacinis teismo procesas. Projekto dalyviai vaidindami įvairius teismo procese dalyvaujančius veikėjus įvykdė teismo procesą, kurio siužetu buvo parinkta Gerdos ir Paulinos kriminalinė situacija. Mergaites nustebino, kad iki galutinio teismo sprendimo reikia atlikti tiek daug įvairių tyrimų, darbų! Gerdai ir Paulinai kiekviena pristatyta profesija pasirodė svarbi ir atsakinga. Vis dėlto, abi šiuo metu rinktųsi advokato profesiją, nes ji yra dinamiška, reikalaujanti daug loginio mąstymo, nuovokos ir kūrybos.

Nors projektas truko penkias dienas jo metu alytiškės pažino ir svarankiško gyvenimo pusę, mat visiškai savarankiškai turėjo rasti nurodytas įstaigas, kuriose vyko projekto veiklos. Anot trylikamečių, teko joms ir pasiklysti, prašyti suaugusiųjų pagalbos randant kelią, tačiau po tokių „pamokų“ bus daug drąsiau ir lengviau orientuotis nepažįstamoje aplinkoje.

Nors ,,Byla Nr. Teisė Vasariškai“, buvo skirtas vyresniems moksleiviams, tačiau Gerda ir Paulina sako, kad tokie projektai labai naudingi ir jaunesnių klasių moksleiviams, kadangi jie galėtų padėti išsiaiškinti, kokia profesija artima. Alytiškės mano, kas vienuoliktoje ir dvyliktoje klasėje jau vėloka pradėti domėtis profesija: laiko mažai, o profesijų pasiūla didelė.

kalbėk vidute@fm99.lt

 

 

Kitos naujienos

Apie įdomius Alytaus istorinius įvykius ir būsimą parodą apie Alytaus senamiestį FM99 kalb...

Ši vasara, ypač ši savaitė, Lietuvoje visus alina karščiais. Apie karščio pavojus ir pove...

Tautiška giesmė šiemet bus transliuojama iš Alytaus – „Lietuvos kultūros sostinės 2022...

Alytuje prasideda I-asis Tarptautinis žemės meno simpoziumas „Žymės“. Liepos 1-9 dienomis šalies...