Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/fm99/domains/fm99.lt/public_html/wp-content/themes/itsbase/functions.php on line 302
Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Tauškučių skrynelė: „ant ledo lipti jo nepatikrinus negalima, – sako gamtos žinovas Arūnas Pranaitis

SRTRF logoŽiema dar nesitraukia, bet šaltukas taip pat nespaudžia, tad lipti ant ledo , nepatikrinus jo storio nevalia. Apie tai su tauškučiais kalbėjo ir aiškino Žuvinto biosferos rezervato direktorius Arūnas Pranaitis.

Zylutes Aisros1_n
Aušra nufotografavo zylutes

Šią temą paliesti privertė nutikusi nelaimė Druskininkuose, kaip į properšą ant Ratnyčėlės upės įkrito dvi mergaitės. Jų gyvybes pavyko išgelbėti, bet perspėti norime visus – ne tik vaikus , bet ir suaugusius. Arūnas Pranaitis sakė, kad tik patikrinus ledo storį, tai yra išgręžus ledą, ir įsitikinus, kad jis tikrai tvirtas ir nesuaižėjęs galima juo eiti.  Didžiausias Dzūkijos ežeras Dusia vis dar  neužšalęs, o Žuvintas pilnas properšų.

Kalbėjom ir apie pusiaužiemį bei nemigos kankinamą barsuką, kuris anot senolių, tądien verčiasi ant kito šono. bet neužmigęs ir apsiverst negali, mat žuvinte buvo pastebėti jo pėdsakai.

Gamtininkas patarė vaikams ir paukštelius palesinti, o pamačius kaime ar kokiam vienkiemį į sodą išsikasti obuoliukų atskubėjusių stirnų, jų  negąsdinti.

Kitos naujienos

Alytaus miesto stadione trečiadienį, gegužės 18 d., 18:00 val. bus žaidžiamos LFF ta...

Vėlų šeštadienio vakarą Lazdijuose baigėsi dvi dienas trukusios „Gravel Fest Rally – La...

Alytiškiai jau pamėgo kiną iš automobilio. Kiekvienais metais Alytaus dainų slėnio aikštelė virst...

Alytaus dizaino savaitė. Įžvalgos KARTU. 2022 m. gegužės 23 – 28 d.