Klausyti gyvai

22:00 - 24:00

Vakaro dvelksmas

„Tauškučių skrynelė“: be patyčių gyventi mokomės iš mamos ir tėčio. Prasideda „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“

 

Prasideda „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2016“. O „Tauškučių skrynelėje“ kalbėjome apie patyčias klasėje, namuose su psichologe  Inga Norkute-Mueck.  Vaikams kyla begalė klausimų: ką reiškia patyčios, kaip jas atpažinti, kaip elgtis su tuo, kuris tyčiojasi? O ką pasakyti tėvams, kurie irgi pavadina „žiopleliu“ išpylus stiklinę vandens?

Anot Ingos Norkutės-Mueck, gyventi be patyčių reikia mokytis, o visą savaitę galima rengti įvairias smagias užduotis darželyje, mokykloje ir namuose. Taip išmoksime ne tik pasakyti gerą žodį, bet ir neigiamas emocijas išreikšti nepiktais žodžiais. Beje, kaip elgtis su kitais , pirmiausia mokomės savo namuose iš pačių artimiausių žmonių.

Tauskuciai_cover Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2016

Kovo 14-20 dienomis jau septintą kartą visoje Lietuvoje vyks emocinės paramos tarnybos „Vaikų linija“ inicijuojama „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2016“. Šiemet prie iniciatyvos prisijungė tūkstantis ugdymo įstaigų, nevyriausybinių, valstybinių ir verslo organizacijų, kurios savo veiklomis skatins tiek vaikus, tiek suaugusiuosius pastebėti patyčias, tinkamai į jas reaguoti ir bendromis jėgomis stabdyti patyčių plitimą.

 „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“ partneriai bei iniciatyvą palaikančios organizacijos. „Vaikų linija“ kartu su Lietuvos vaikų ir jaunimo centru kovo 15 d. organizuoja konferenciją „PATYČIŲ PROGNOZĖS LIETUVAI 2020-2030“, kuria siekia suburti įvairių visuomenės grupių atstovus bendrai diskusijai, kaip ir kokiomis priemonėmis efektyviai mažinti patyčių mastą mūsų visuomenėje.

Kiekvienais metais per „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ“ „Vaikų linija“ sulaukia dar daugiau skambučių ir laiškų, kuriuose paaugliai atvirai dalijasi savo patyčių patirtimis. Todėl kovo 14-20 dienomis „Vaikų linijos“ konsultantai dirbs visą parą ir stengsis atsiliepti į kuo daugiau vaikų skambučių numeriu 116111 bei atsakyti į kuo daugiau vaikų laiškų internetu.

Kitos naujienos

Alytaus apskr. Vyriausiasis policijos komisariatas pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl sukčiavimo. Gautas 58-e...

„Tai mūsų eglutė išdygo po nakties, kaip netikėtas Kalėdinis stebuklas“, – į radijo stoties „FM99“ pašto ...

Šiuolaikinės klounados spektaklis visai šeimai „Čiurlionio pasaka“

„Džiaugiamės, kad priėmėte, stengsimės, kad taptų tradicija ir nuteistiesiems pagal galimybes dalyvauti m...