Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

„Tauškučių skrynelė“ : nėra Lietuvoje mokyklos , kurioje nebūtų patyčių

SRTRF-logoLaidoje „Tauškučių skrynelė“  kalbėjome apie patyčias, kurių , anot psichologės Jurgitos Smiltės Jasiulionės, rasime kiekvienoje Lietuvos mokykloje. Pastebima, kad patyčių pradėjo daugėti. Tai reiškia, kad pastangų, sprendžiant šią problemą Lietuvoje, nepakanka.

Jurgita Smiltė Jasiulionė
Jurgita Smiltė Jasiulionė

Pirmadienį, kovo 23 d., visoje Lietuvoje prasideda organizuojama „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“. Šeštą kartą vykdomą iniciatyvą, kartu stabdyti patyčias šiemet kviečia žinomi Lietuvos žmonės, dalindamiesi savo patyčių patirtimi ir mintimis apie patyčias.

„Patyčios nieko bendra neturi su humoru, kandumu ar kritišku požiūriu. Tai tiesiog brutalus kito žmogaus vertės suniekinimas ir orumo sugriovimas. Sykiu ir savo paties, nes neįmanoma išlikti oriam, griaunant svetimą orumą, – teigia „Vaikų linijos“ vykdomą kampaniją „BE PATYČIŲ“ palaikantis profesorius Leonidas Donskis. – Didžiausias patyčių pavojus yra tas, kad jos neturi nei amžiaus, nei mokslo cenzo – jos vienodai graso visų mūsų individualybės ir bendrystės galioms.“

„Vaikų linija“, pasitelkusi į pagalbą visuomenėje žinomus žmones – Marijoną Mikutavičių, Beatą Tiškevič, Jurgą Šeduikytę, Vidą Bareikį, Ericą Jennings, Jurgį Didžiulį bei grupę „Liūdni slibinai“ – sukūrė penkis trumpus vaizdo klipus. Šie vaizdo klipai su žinomų žmonių pasisakymais skirti laisvai naudoti mokyklose ar kitose ugdymo įstaigose, skatinant kalbėtis ir diskutuoti apie patyčių problemą.

Marijonas Mikutavičius  prisimena kiek kitokią savo mokyklos laikų patirtį, susijusią su patyčiomis, ir mano, kad svarbiausia yra kalbėtis ir priimti vienas kitą.

Su patyčiomis susiduriantys ir nuo jų kenčiantys vaikai ir paaugliai kviečiami savo sunkumais pasidalinti su „Vaikų linija“. Į „Vaikų liniją“ galima skambinti nemokamu numeriu 116111, o taip pat „Vaikų linijos“ svetainėje galima parašyti elektroninį laišką arba pasidalinti savo išgyvenimais su bendraamžiais „Vaikų linijos“ diskusijų forume. Per „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ“ „Vaikų linijos“ konsultantai budės visą parą.

Kitos naujienos

Finansinių sunkumų turinti ir restruktūrizuotis siekianti Rusijos grupės „Polair“ netiesiogiai va...

Šį trečiadienį Alytaus Dainų slėnis tampa viena didele Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo kar...

Dauguose jau antradienį vyks didžiausia Alytaus rajono savivaldybės šventė. Rajono meras Algirdas Vr...

„Tiltai ne tik sujungia upės krantus, bet sujungia ir žmones“ (H. Kabeikis).