Klausyti gyvai

24:00 - 08:00

Nakties garso takelis

Teatre vietoje FM99 įsikurs Antano Jodaugos sporto klubas „Atlanta Gym“?..

Galite tapti FM99 patreonu: https://www.patreon.com/FM99

Atomazga. Šiandien paaiškėjo, kad teatro pastate patalpas nuomojanti radijo stotis FM99 jas turi užleisti sporto klubui „Atlanta Gym“. Kaip netikėta, jo direktorius – socialdemokratas Antanas Jodauga, darbuotojų – 0 vnt, pajamų irgi. Tris metus piktybiškai neteikia registrų centrui ataskaitų, įstaigai dėl to panaikintas paramos gavėjo statusas.

Nuomos konkurse nurodyta patalpų paskirtis – kultūrinė, administracinė. Bet turbūt kultūrizmas irgi prie kultūros, tai turėtų tikti.

FM99 dabar turi išsinuomoti ir įsirengti kitas patalpas. Reiks kviest pagalbon savivaldybės turto skyrių, nes gal tik jie ir dirba karantino laikotarpiu, kuris neaišku kiek truks?..

O dabar plačiau, jei turit kantrybės. Istorija nuo pradžios. Ne nuo pačios pradžios, gilios neapykantos šaknų nežinom ir neieškom, bet šios konkrečios nuomos istorijos.

1. Vasario mėnesio paskutiniai tarybos komitetai 17 dieną – staiga atsiranda protokolinis klausimas dėl radijo stoties FM99 nuomojamų patalpų nuomos sutarties nutraukimo ir viešo konkurso paskelbimo. Klausimo niekas nematė iki komiteto, rengėja „Už Alytų“ frakcijos seniūno pavaduotoja Laura Radzevičiūtė. Ją komitetuose „pavaduoja“ socdemas Jurgis Krasickas, kuris pristato klausimą „už kolegę“. Abu jaučia nepaaiškinamą neapykantą frakcijai „Alytaus piliečiai“, kurie jų protuose sutapatinami su žiniasklaidos priemone ir tampa vienu vienetu. Žiniasklaidos priemone, kurios akiratyje miesto naujienos ir kultūrinis gyvenimas ir kuri jų nešlovina. Abu karštai kovoja jau ne dėl pirmo neteisėto sprendimo – ta pati kova vyko dėl miesto geriausių sklypų atidavimo dykai, galimai ne už dyką – šią aferą būtent  „Alytaus piliečiai“ sustabdė. Aiškinamasis raštas dėl tokio teisės akto reikalingumo grįstas melagingais ir išgalvotais argumentais. FM99 sutartis sudaryta teisėtai, galiojanti, FM99 visada mokėjo didžiausią pastate kainą, kuri atitinka rinkos kainą, mokėjo tvarkingai, laiku ir pan.

2. FM99 užklausia Vyriausybės atstovo dėl teisės akto, kurio aiškinamasis raštas šmeižikiškas, teisėtumo ir aiškinimo, kad neva privaloma nutraukti nuomos sutartį pasikeitus teisės aktams (Kažkodėl tik vieną ir visų).

3. Vasario 25 diena – daugumos pasitarime ir po jo vykusiame frakcijų atstovų pasitarime įsijungia sveikas protas, nors leidžiama ir toliau Laurai Radzevičiūtei užsiiminėti savivaldybės patalpų nuomos klausimais (ne pirmą kartą), bet nusprendžiama, kad administracija rengs alternatyvą bei Turto skyriaus vedėja įpareigojama parengti sprendimo alternatyvą dėl nuomos sutarties termino nustatymo, o ne nutraukimo.

4. Tarybos posėdžio išvakarėse meras Nerijus Cesiulis skambina radijo stoties FM99 direktoriui ir klausia, ar teikiama sprendimo alternatyva nustatyti terminą ir pakelta nuomos kaina būtų priimtinas sprendimas. Direktorius patvirtina, kad viskas yra priimtina, kas atitinka teisės aktus ir protingumo principus, nes pats nėra matęs jokio su tuo susijusio dokumento. Iš savivaldybės apie galimai gręsiantį išmetimą gatvėn jokių žinių.

5. Turto skyriaus vedėja Auksė Juonienė pasiunčia mero ir daugumos sprendimus į vieną vietą ir pareiškia, kad nerengs tokios alternatyvos.

6. Imamasi ieškoti, kas gali tokia alternatyvą teikti, kai savivaldybės administracijos skyriaus vedėja atsisako, o administracijos direktorius, matomai, tokį atsisakymą palaiko.

7. Atsakomybę prisiima tarybos narys Valerijus Vencius, kuris pats ir siūlė tokį sprendimą.

8. Vasario 27 dienos posėdyje nuomos sutarties nutraukimo klausimas, kaip itin svarbus, numatytas iškart po balsavimo dėl tinklo pertvarkos, trečiu numeriu. Tinklo pertvarkos diskusijos tęsiasi 3 valandas, o prieš balsavimą, jausdamas ne itin karštą palaikymą pertvarkai, meras skelbia pertrauką ir renka daugumą. Ir ne tik.

9. Susirinkus daugumai ir susiskaičiavus, kad balsų gali nepakakti, imamasi kitų priemonių – sudaromas sandoris su „Už Alytų“ ir pažadamas FM99 nepalankus sprendimas (kurio vėlgi dėl jiems vieniems aiškių priežasčių tokio sprendimo siekia) už bent vieną balsą tinklo pertvarkos sprendimui. Pažadamas V.Chomičius, nes jam vistiek viskas čia dzin, pabūna tik „Už Alytų“ kompanijai asmeniškai svarbiuose klausimuose ir prabalsavęs dingsta, ir prieš rinkėjus nereikia niekaip atrodyti. O Laura Radzevičiūtė, Tomas Pačėsas ir Gediminas Daukšys visi šypsosi „Drevinuko“ ir „Sakalėlio“ bendruomenėms, jie juk balsavo prieš pertvarką. Na, o Chomičius gi labai savarankiškas. Na, arba gal ne tą mygtuką paspaudė, kas ten jį žino.

10. Prieš pat balsavimą meras pasitikrina, ar „Alytaus piliečiai“ duotų bent vieną balsą pertvarkai. Atsakymas – ne, nes mes ne tokią pertvarką matome, ne pilnas, o tuščias mokyklas uždaryt reikia. Ir tada viskas nuspręsta.

11.Vasario 27 dieną tarybos posėdyje pateikiamas tarybos sprendimas dėl FM99 nuomos sutarties nutraukimo ir alternatyva dėl nuomos sutarties termino nustatymo. Balsavimo rezultatai – 13 už sutarties nutraukimą, 8 už termino nustatymą. Beje, meras nusprendžia likti gražus ir pats tiesiog nebalsuoja. Niekaip. Na neturi žmogus nuomonės, ir siūlytoji alternatyva pasimiršta. Už nutraukimą balsavo Andrius Jučas, Povilas Labukas, Šarūnas Klėgeris, Jurgita Šukevičienė, Jurgis Krasnickas, Edmundas Čečėta, Laima Vincė Kirkliauskienė,  Valdemaras Chomičius, Laura Radzevičiūtė, Tomas Pačėsas, Gediminas Daukšys, Valius Micevičius, Sigitas Leonavičius.

12.Įpusėjus tarybos posėdžiui FM99 pasiekia ir Vyriausybės atstovo atsakymas į užklausą – sutarties nutraukti joks įstatymas nereikalauja, puikiausiai galima tiesiog nustatyti terminą. Atsakymas, be abejo, pamatomas tik po klausimo svarstymo, nes FM99 vadovas dalyvauja posėdyje, o pagal planą apie vienuoliktą valandą, kada atsiųstas atsakymas, šio klausimo svarstymas jau tikrai turėjo būti pasibaigęs. Tad atsakymas jokios įtakos sprendimui turėti nebegali, nors ir šiaip nebūtų turėjęs, nes viskas buvo sutarta Chomičiaus balsu pertvarkai, o ne kokiais nors argumentais.

13. Nei FM99 – patalpų dabartinis nuomininkas, nei Alytaus miesto teatras – pastato valdytojas, vis dar neturi jokios informacijos. Nei karto niekas nesikreipė, neinformavo, neperspėjo apie jokius pasikeitimus ar tarybos sprendimus. Visi veiksmai ar kreipimaisi į tarybą buvo rašyti savo iniciatyva pamačius informaciją viešojoje erdvėje. Pagal Savivaldybės turto valdymo ir juo disponavimo aprašą nuomos konkursą, kai turtas yra suteiktas patikėjimo teise, privalėjo vykdyti teatras, o ne turto skyrius.

14. Kovo 6 dieną, penktadienį, praėjus savaitei po tarybos posėdžio, FM99 pagaliau gauna pirmąjį raštą iš savivaldybės. Direktoriaus pasirašytą informaciją apie priimtą tarybos sprendimą, būsimą nuomos konkursą ir sutarties nutraukimą bei išsikraustymo terminus. Apie konkurso paskelbimo terminus jokios informacijos nėra.

14. Kovo 9 dieną, pirmadienį, FM99 viešojoje erdvėje pamato informaciją, kad konkursas jau paskelbtas. Paraiškas reikia pateikti per 10 dienų – iki kovo 19 dienos 16 valandos, konkursas vyks kovo 20 dieną 10 valandą. Konkursas skelbiamas 122 kv.m patalpoms, kaip ir tarybos sprendime, nors į šį plotą įeina ir bendro naudojimo patalpos, kurių pastaruoju metu nuspręsta nenuomoti (pvz. – paskutinė nuomos sutartis su televizija sudaryta būtent taip).

15. Alytaus miesto teatras rašo skundą Vyriausybės atstovui, kad sprendimas neteisėtas, priimtas apeinant teisės aktus ir apeinant turto valdytoją – teatrą, neatsiklausus nei dėl patalpų reikalingumo nei dėl reikalavimų konkurso dalyviams (tai ir saugumo klausimai – pro FM99 patalpas vienintelis įėjimas į teatro kasą).

16. Kovo 17 dieną FM99 kreipiasi į savivaldybę klausdami ar konkursas laikomas gyvybiškai svarbia paslauga ir jį ketinama vykdyti karantino metu ir kokiu būdu pateikti dokumentus, jei savivaldybė uždaryta, o sąlygose nurodyta atvykti į konkretų kabinetą. Taip pat apie bendro naudojimo patalpas, kurios įtrauktos į skelbimą apie nuomą, tačiau kurių turėtų nenuomoti. Tai svarbu ir dėl reikalaujamo avansu sumokėti 3 mėnesių nuomos mokesčio atitinkamam plotui.

17. Kovo 18 dieną FM99 gauna atsakymą, kad nuomos konkursas nėra atšauktas. Dėl voko pristatymo reiktų iš anksto susitarti telefonu 8 626 56460. Taip pat dar labai įdomi info:

„Nuomojamos visos tarybos sprendime nurodytos patalpos, tačiau dalyviai gali nurodyti konkrečias patalpas, kurias pageidauja nuomotis. Prašyme reiktų nurodyti patalpų žymėjimą, taip pat nurodyti tikslų bendrą plotą. Pagal tai paskaičiuoti ir sumokėti pradinį nuompinigių dydį. Pridedamas patalpų planas.“  Tie 122 kvadratiniai metrai sudaryti iš 13 skirtingų gabaliukų, pažymėtų numeriais, į tai įeina tiek studija, kabinetai, tiek ir koridoriai, laiptai, tualetas ir t.t. Pasirodo, galima iš jų rinktis.

Tada tikslinamės: „jeigu norėtume išsinuomoti pvz tik bendro naudojimo koridorių, tai taip ir nurodyti?“ Nes pagal paskutinį išaiškinimą atrodo būtent taip.  Jeigu norėtume iš visų patalpų išsinuomoti vieną tualeto kabiną, tai irgi įmanoma, nes vien tik tualetas sudarytas iš 4 atskirų numerių. Atsakymo nesulaukėm.

18. Neoficiali informacija pasiekia, kad kainekurie tarybos nariai asmeniškai skambinėja žmonėms, kad šie dalyvautų konkurse. Taip pat, kad jame dalyvaus toks veikėjas, kuris po poros mėnesių išeis, ir už tai gaus darbo vietą.

19. Pateikiam dokumentus kovo 19 dieną prieš 16 valandą. Dar vienas dalyvis jau pateikęs. Kažkodėl vokų atplėšimui prireikia beveik paros. Numatytas konkursas kitą dieną 10 valandą. Kodėl ne tą pačią 16.15?..

Sulaukiam kitos dienos. Nei po dešimtos, nei po 12 jokių žinių. Galiausiai 14 val 11 min gaunam protokolą – konkurso laimėtojas VšĮ Sporto klubas „Atlanta Gym“, įstaigoje 0 darbuotojų ir 0 bet kokios veikos, direktorius socialdemokratas Antanas Jodauga. Tris metus piktybiškai neteikia registrų centrui ataskaitų.

20. Vyriausybės atstovo atsakymo, kuris buvo prašomas skubiai, iki konkurso, turto valdytojas sulaukia lygiai po konkurso, kaip ir FM99 užklausos atveju. Tada, kai jau viskas išspręsta. Ir atsakymas priešingas tam, ką išaiškinus aplinkybes kalbėjo telefonu. Telefonu buvo patvirtinta, kad pažeidimas, tuo metu po konkurso raštu atsakymas – pažeidimo nėra.

21. Konkurso organizavimo aprašo, kuris įteiktas pateikiant voką su kaina (kažkodėl jo nebuvo skelbiant konkursą skelbime), punktas nr.20 sako, kad sutartis pasirašoma ne vėliau, kaip per 10 darbo dienų nuo protokolo pasirašymo. Punktas nr. 22 – turto valdytojas, pasirašęs sutartį, per 10 kalendorinių dienų perduoda laimėtojui nuomojamą turtą. Tarybos sprendime – nuomojama nuo liepos 1 dienos. Radijo stoties FM99 gautame rašte iš savivaldybės sutartis nutraukiama nuo birželio 30 dienos. Tai kaip dabar bus? Pagal aprašą, ar pagal raštą? Jau kraustytis per karantiną, ar dar luktelt?

Istorijos pabaiga. Arba ne.

Kitos naujienos

Kokie pagrindiniai iššūkiai buvo šią kadenciją Europos Parlamente, Europos saugumas, karas Ukrain...

Su Alytaus Sakalėlio pradinės mokyklos 2C klasės moksleiviais susitinkame radijo stotyje FM99. Va...

Alytuje gyvenantys vaikų tėvai ir toliau ieško būdų, kaip išlaikyti savo vaikus darželiuose. Nors...

Alytaus policijos pareigūnai atlieka tyrimą dėl galimo moters išžaginimo Alytuje. Kaip pranešė Alytaus ap...