Klausyti gyvai

20:00 - 24:00

Vakaro dvelksmas

Teisinį imunitetą turintis Alytaus miesto savivaldybės meras VRK ir prokurorų prašo paaiškinti, kaip jo nepanaikinus, galėjo būti pradėtas ikiteisminis tyrimas

Viešųjų ryšių skyriaus informacija

Jurgis Krasnickas
Jurgis Krasnickas

Alytaus miesto meras savivaldybės Jurgis Krasnickas šiandien kreipėsi į Generalinę prokuratūrą ir Vyriausiąją rinkimų komisiją, prašydamas paaiškinti dėl jo atžvilgiu pradėto ikiteisminio tyrimo teisėtumo.

Penktadienį Generalinės prokuratūros atstovai pranešė, kad reaguojant į informaciją, pasirodžiusią viešojoje erdvėje, nedelsiant buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 228 straipsnį dėl valstybės tarnautojo ar jam prilyginto asmens piktnaudžiavimo.

„Nepaisant apie mane skleidžiamų įvairių pasakų ir paviešintos mano nenorminės leksikos, aš esu kandidatas savivaldybių tarybų rinkimuose, kuriam įstatymu garantuojama teisinė neliečiamybė. Kaip ir kitų kandidatų atveju, teisinis persekiojimas galėtų prasidėti tik tuo atveju, jeigu Vyriausioji rinkimų komisija panaikintų mano teisinį imunitetą. To nėra padaryta. Nepaisant to, baudžiamasis persekiojimas, bet sprendžiant iš įvairių pareiškimų žiniasklaidoje, pradėtas. Jeigu taip yra iš tiesų, anaiptol ne retoriškai, bet labai konkrečiai noriu paklausti prokurorų bei kitų teisėsaugos institucijų darbuotojų ir VRK narių – ar tai reiškia, kad ir jie sąmoningai bei tyčia dalyvauja nešvarioje rinkimų kovoje aiškiai palaikydami elementarią provokaciją visuomenei pakišusius asmenis arba konkrečias politines jėgas?“ – savo pareiškime klausia J. Krasnickas.

Meras dar kartą pakartojo, kad nesibaimina dėl jokių tarnybų tyrimų jo atžvilgiu, kadangi jo veiklą dar einant Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės vadovo pareigas po įvairių skundų bei viešų akcijų jau ne vieną kartą tyrė teisėsaugos institucijos.

„Niekada neėmiau, neimu ir imti nesiruošiu jokio kyšio, nes gyvenime vadovaujuosi visai kitomis vertybėmis. Bet niekada neslėpiau, kad man nepriimtini daugelis dalykų, kurie vyksta Lietuvoje. Tarp jų – ir teisėsaugos panaudojimas susidorojant su politiniais ar verslo konkurentais. Be to, apmaudu, kad apie teisinę valstybę lygiai taip pat garsiai kalba tie, kurie daro neteisėtus dalykus, o apie moralę postringauja žmonės, niekada ir nežinoję, kas tai yra“, – sakė žodžio kišenėje (tiesa – ne visada priimtino) niekada neieškantis Alytaus miesto savivaldybės meras J. Krasnickas.

Kitos naujienos

Liudas Mikalauskas ir Egidijus Bavikinas jau daugiau nei 15 metų yra vienas mylimiausių duetų Lie...

09.26 18val. kino teatre "Dainava"...

Šių metų vasarą tuokęsi jaunavedžiai daugiausia santuokų sudarė rugpjūčio savaitgaliais, o populiariausia...

Šeštadienio vakarą Belgijos Leveno miesto pagrindinėje aikštėje skambėjo Lietuvos himnas