Klausyti gyvai

08:35 - 09:00

Ši diena muzikos istorijoje

Teismas nurodė nugriauti dalį R.Malinausko gyvenamojo namo

Kauno apygardos teismas įpareigojo Druskininkų merą Ričardą Malinauską nugriauti dalį gyvenamojo namo. Pastarasis sakė namo griauti neketinantis – jis rengiasi kreiptis į Aukščiausiąjį Teismą.

Kauno teismas negaliojančiais pripažino Druskininkų savivaldybės administracijos išduotą projektavimo sąlygų sąvadą, statybos leidimą ir statinių pripažinimo tinkamais naudoti aktą, pranešė prokuratūra.

Teismas nurodė nugriauti dalį R.Malinausko gyvenamojo namo

Kauno apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokuroras Marijus Šalčius į aukštesnės instancijos teismą su apeliaciniu skundu kreipėsi, kai 2016 metų balandį Druskininkų miesto apylinkės teismas jo ieškinį tenkino tik iš dalies. Tuomet negaliojančiu iš dalies pripažintas tik Druskininkų savivaldybės administracijos išduotas projektavimo sąlygų sąvadas, o R.Malinauskas įpareigotas nugriauti dalį tvoros, stoginę, lauko židinį, nes šie statiniai patenka į 5 metrų vandens telkinių apsaugos zoną.

Tačiau Kauno apygardos teismas, išnagrinėjęs prokuroro apeliacinį skundą, pripažino, kad nugriauta turi būti ne tik dalis tvoros, stoginė, lauko židinys, bet ir gyvenamojo namo dalis.

Kauno teismas teigia, kad Druskininkų teismas netinkamai įvertino įrodymų turinį, liudytojų parodymus ir kitus teismui pateiktus duomenis. Apeliacinės instancijos teismas konstatavo, kad gyvenamosios paskirties statinys pastatytas ne rekonstrukcijos pagrindu.

„Prieš tai toje teritorijoje stovėjęs ūkinės paskirties statinys visų pirma buvo nugriautas ir tik vėliau jo vietoje išdygo naujas, gyvenamosios paskirties statinys, tačiau pagal išduotus dokumentus, ūkinis pastatas turėjo būti rekonstruotas, jo negriaunant“, – apie teismo sprendimą informavo prokuratūra.

Kitos naujienos

Yosef Hermosa 2019 metais atvyko iš Ekvadoro, studijuoja Kauno technologijos universitete. Jis pratęs pri...

Pramogų parke „Tarzanija“ bei restorane-viešbutyje „Dzūkijos dvaras“ veikiančios įmonės bei asmenys neįtr...

Sakoma, kad „visi keliai veda į Romą“. Matyt, ir atvirkščiai – keliai veda ir į Alytų, kur v...

Rugsėjo 24 d., šeštadienį, 17 val. Alytaus kraštotyros muziejus pristato skulptoriaus Saadios Bah...