Klausyti gyvai

08:35 - 09:00

Ši diena muzikos istorijoje

Teismo sprendimas E.Masiulio byloje – pramuštas dugnas?

Prenumeruokite FM99 radijo podkastą: Applepodcasts | Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic | BreakerAnchor|Pocket Casts| Anchor|Castbox|Overcast

Vilniaus apygardos teismas antradienį išteisino visus kaltinamuosius „MG Baltic“ (dabar „MG grupė“) politinės korupcijos byloje. Apie tai FM99 kalbėjosi su Seimo nariu Vytautu Baku ir ,,Transparency International” Lietuvos skyriaus vadovu Sergejumi Muravjovu.

Vytautas Bakas

Seimo narys V.Bakas, taip pat bylinėjosi su „MG Baltic“, kuri bandė iš jo prisiteisti 1 milijoną, tačiau galiausiai „MG Baltic“ ieškinius atsiėmė ir atlygino dalį bylinėjimosi išlaidų.

Po šio teismo sprendimo, visoje Lietuvoje jaučiamas nusivylimas ne tik pačiu teismo procesu, bet ir teisingumo, teisėtvarkos sistema, sako V.Bakas.

„Pasitikėjimas teisingumo sistema yra pasiekęs tokį kritinį tašką, bet matyt čia mes ,,pramušėm dugną” ir aišku, kad teismo nuosprendis, nors klasikinė nuomonė yra, kad teismų sprendimus reikia gerbti, kaip teisingumo aktas visiškai neįtikino ir nuvylė visas visuomenės grupės”, – kalbėjo Seimo narys. V.Bako nuomone, ši situacija dar labiau iškelia problemą, kad per 30 metų Lietuvoje nepavyko sukurti sistemos, kuri apsaugotų žmones nuo tokios stambaus masto korupcijos.

,,Transparency International” Lietuvos skyriaus vadovas Sergejus Muravjovas pabrėžia, kad byla dar nesibaigė.

,,Bylos nagrinėjimas dar nesibaigė, nes tai buvo tik pirmosios instancijos teismo sprendimas, būtent dėl to manau, kad mums reikėtų apsišarvuoti kantrybe ir laukti tęsinio, nes aš būčiau labai nustebęs, jeigu kolegos iš teisėsaugos institucijų nesiimtų veiksmų ir ši byla nekeliautų į apeliacinį teismą.”, – sakė S.Muravjovas.

Sergejus Muravjovas

,,Transparency International” Lietuvos skyriaus vadovo nuomone, labai svarbu suvokti, kodėl šioje byloje buvo priimtas būtent toks sprendimas.

,,Vakar vakare, šiandien ryte nemažai diskutavom su įvairiais kolegomis, apie tai, kokių gi įrodymų reikia Lietuvos teismams reikia tokio pobūdžio korupcijos bylose? Kokių įrodymų pakaktų? Nes teismai turi ne tik apsvarstyti tai, kas buvo pasakyta ar parašyta, bet ir įvertinti visas bylos aplinkybes.” – sako S.Muravjovas.

Klausykite podkastą!

Vilniaus apygardos teismas antradienį išteisino kaltinamuosius „MG grupės“, anksčiau besivadinusios „MG Baltic“, politinės korupcijos byloje. Kaltinimai dėl eilės papirkimų ir prekybos poveikiu, siekiant koncernui naudingų sprendimų priėmimo, buvo pareikšti buvusiam koncerno viceprezidentui Raimondui Kurlianskiui. Kyšininkavimu byloje buvo kaltinami buvęs Liberalų sąjūdžio lyderis Eligijus Masiulis, buvęs šios partijos narys Šarūnas Gustainis ir parlamentaras, Darbo frakcijos narys Vytautas Gapšys. Eksliberalas Gintaras Steponavičius buvo kaltinamas piktnaudžiavimu, nesant kyšininkavimo požymių. Teismas taip pat išteisino kaip juridinius asmenis kaltintus „MG grupę“, Liberalų sąjūdį ir Darbo partiją. Jie išteisinti kaip nepadarę veiksmų, turinčių nusikalstamos veikos požymių.

Kitos naujienos

Darbo partija antradienį iš savo gretų pašalino Druskininkų politiką, įtariamą disponavimu narkotikais.

Po penkių metų pertraukos į Lietuvos rankinio federacijos finalo ketvertą grįžta Alytaus "Varsos ...

Alytaus „Dainava“ pasirašė sutartį su 28 metų saugu iš Ukrainos Artiomu Radčenka. Tiesa, žaidėjas...

Lietuvai skirti 62 balai iš 100 galimų. Ji 33-ia pasaulyje ir užima 12 vietą tarp Europos Sąjungos valsty...