Klausyti gyvai

17:00 - 18:00

Savaitgalio promenada

TMD kviečia pažinti Lietuvos tautas žaidžiant

Tautinių mažumų departamentas kviečia į virtualią pažintį su Lietuvos tautinėmis bendruomenėmis. Vaizdo klipe ir informacinėje svetainėje „Lietuvą kuriame kartu“ šalies gyventojai kviečiami leistis į kelionę Lietuvos istorijos, kultūros ir paveldo keliais bei iš arti susipažinti su Lietuvoje gyvenančių tautinių bendruomenių gyvenimu, jų puoselėjamomis vertybėmis bei įnašu į Lietuvos valstybės formavimą.

Filmas „Lietuvą kūrėme kartu“ suteiks žiūrovams pagrindinę informaciją apie mūsų šalies tautines mažumas, papasakos apie kasdienę veiklą bei pristatys vienos iš pirmųjų Rytų Europoje institucijų, skirtų tautinių mažumų politikos įgyvendinimui, kurios veikla buvo atkurta 2015 m. – Tautinių mažumų departamento darbą.

Interneto  svetainėje „Atraskite Lietuvos tautines mažumas“ galima susipažinti su Lietuvos tautinių mažumų atsiradimo istorija, visuomeninių organizacija veikla, pagrindinėmis šventėmis ir kulinariniu paveldu. Čia galėsite rasti ir prieš dvejus metus pristatytos, bei Lietuvą – muziejus, bibliotekas, mokyklas, kultūros centrus apkeliavusios parodos „Lietuvą kūrėme kartu“ medžiagą. Netrukus tautinės bendruomenės svetainėje turės galimybę viešinti savo renginius.

Taip pat netrukus Tautinių mažumų departamentas pakvies jus žaisti – patikrinti savo žinias apie įvairiatautę Lietuvą bei įgyti naujų. Žaidėjai bus kviečiami kelti nuotraukas, susijusias su tam tikros Lietuvoje gyvenančios tautybės gyvenimu, kultūra, paveldu, tradicijomis ir iškiliomis asmenybės. Karantino metu, neturint galimybės išeiti iš namų, vartotojai galės leistis į virtualią kelionę „Google Maps“ paslaugos pagalba, tyrinėjant gimtuosius miestus, miestelius ir kaimus.

Prisijungti prie svetainės bus galima per paskyrą socialiniame tinkle arba užpildžius trumpą registracijos anketą. Norint „atrakinti“ kurią nors tautybę, reikės užpildyti tris skiltis: „žmonės“, „maistas“ ir „kultūra“. Keliant nuotraukas raginame pasitelkti kūrybiškumą – pvz., pagaminus ir nufotografavus kurios nors iš Lietuvos tautinių mažumų patiekalą, nutapius paveikslą žinomo Lietuvos tautinių mažumų tapytojo stiliumi ir pan.

Įvykdžius su viena tautine mažuma susijusias užduotis, vartotojams atsidarys galimybė peržiūrėti kitų žaidimo dalyvių įkeltą su šia tautine mažuma susijusią informaciją bei susipažinti su kitomis tautinėmis mažumomis.

Aktyviausių žaidėjų „atrakinusių“ žaidimo skiltis – Lietuvos armėnų, azerbaidžaniečių, baltarusių, čečėnų, estų, graikų, gruzinų, karaimų, kazachų, latvių, lenkų, libaniečių, moldavų, romų, rusų, totorių, ukrainiečių, uzbekų, vengrų, vokiečių ir žydų tautybes, lauks specialūs Tautinių mažumų departamento prizai.

Tautinių mažumų istorijos Lietuvoje įprasminimo vaizdo klipo ir informacinės svetainės „Lietuvą kūrėme kartu“ kūrimą finansavo Lietuvos Respublikos Vyriausybė.

Tautinių mažumų departamentas kviečia pažinti Lietuvą, kurią kuriame kartu ir tikslingai išnaudoti laiką, šiuo metu leidžiamą namuose dėl savo ir kitų saugumo.

Kurkime kartu!

Kitos naujienos

Šįvakar visi keliai – į Rotušės aikštę. Vakaro tamsa apgaubta Dzūkijos sostinė 20 val. miestelėnu...

Sostinėje kai kurie daugiabučiai jau šildosi. Kaip Alytuje? Kiek kainuos šildymas ir ar jau verta jungti,...

Šį sekmadienį Pasaulinės gyvūnų globos dienos minėjimas Alytuje.

Po dviejų skaudžių pralaimėjimų DFK "Dainava" bandys grįžti į pergalių kelią Alytaus miesto stadi...