Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Trečioji „Kaunas Jazz 2015“ diena: fejerverkai ir džiazuojančios gatvės

Jau dvi dienas Kauną valdo džiazas, tūkstančius jo gerbėjų privertęs dar kartą įsitikinti, kad ši muzika suteikia nemenką laisvės, kūrybos ir geros nuotaikos dozę. Pasak „Kauno Jazz“ organizatorių, likusios festivalio dienos laukia ne mažiau muzikalios ir užburiančios.Pirmoji festivalio diena prasidėjo iškilmėmis Kauno rotušėje, kurioje meras „Kauno Jazz“ organizatoriams įteikė miesto raktą ir penkioms dienoms valdžią patikėjo džiazui. Per iškilmes buvo pristatytas  Nacionalinės premijos laureato, ilgamečio festivalio „Kaunas Jazz“ dalyvio Petro Vyšniausko ir bliuzo gitaristo Vladimiro Kaplano specialus projektas. Iš karto po jo festivalis pakvietė į klubą „Combo“, kuriame vakarą vainikavo viena kūrybingiausių Estijos džiazo grupių – „Abraham‘s Café“.

IMG_9704Antroji festivalio diena pasiūlė dar daugiau džiazo improvizacijų tiek kauniečiams, tiek miesto svečiams. Karo muziejaus sodelyje žiūrovus džiugino kompozitoriaus Giedriaus Kuprevičiaus varpų džiazo muzikos koncertas, Vienybės aikštėje klausytojų laukė dvi premjeros – naujausias Domo Aleksos projektas ir grupės „G&G Sindikatas“, kompozitoriaus Lino Rimšos bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) bigbendo bendras darbas. Repo ir džiazo sintezė susirinkusią publiką privertė patikėti, kad džiazo improvizacijoms šiame festivalyje ribų nėra.

Tradiciškai naktinė programa laukė klube „Combo“, kur savo pasirodymu džiugino neeilinio balso savininkas Tamiras Grinbergas, Izraelyje vadinamas jaunuoju muzikos stebuklu. Visos kritikų liaupsės apie neįtikėtiną jo talentą pasitvirtino, tad drąsiai galima sakyti, kad abejingų šiame koncerte neliko.Jau šį šeštadienį, balandžio 25-ąją, nuo 14 val. festivalio svečius džiugins projektas „Džiazo gatvė“: miesto centre ir senamiestyje vyks daug įvairių nemokamų koncertų, šokio improvizacijų ir kitų netradicinių pasirodymų.  Pasak organizatorių, antrus metus iš eilės vyksiantis projektas Kaunui ir jo svečiams pasiūlys dar daugiau netikėtų erdvių ir džiazo improvizacijų.

IMG_9757Išskirtiniai pasirodymai VDU Didžiojoje salėje ir Vienybės aikštėje
Vakarėjančiame Kaune nuo 19 val. visi džiazo gerbėjai bus laukiami VDU Didžiojoje salėje, kur atgims talentingosios bliuzo karalienės Arinos ir Kauno bigbendo partnerystė, be to, prie šių atlikėjų prisijungs ir talentingas jaunosios muzikų kartos atstovas – pianistas Motiejus Bazaras.

Po šio projekto į sceną žengs Tillas Brönneris – trimitininkas, kompozitorius, prodiuseris, dainininkas, fotografas, vienas ryškiausių Vokietijos džiazo scenos atstovų, publikos garbinamas nuo Tokijo iki Niujorko.Nemokamame koncerte Vienybės aikštėje savo talentą demonstruos šeštadienį klube „Combo“ susirinkusius privertęs aikčioti 20-metis Tamiras Grinbergas, kuris jau spėjo ir „Kauno Jazz“ festivalyje įrodyti, kad pelnytai yra vadinamas svarbiausiu Izraelio fanko muzikos nešėju arba tiesiog savo šalies džiazo ateitimi. Todėl išgirsti jo koncertą yra privaloma.

Kiek vėliau, 22 val., Vienybės aikštėje žiūrovų laukia įspūdingos džiazo mados, po kurių į sceną žengs grupė „Saulės kliošas“, be kurios neapsieina nė vienas „Kaunas Jazz“ festivalis. Tradiciškai Lauryno Šarkino vadovaujamai grupei tenka šeštadienio vakaro didžioji scena, o jų koncertą įprastai vainikuoja fejerverkai. Tradicija bus išsaugota ir šiame jubiliejiniame festivalyje. Tad iš karto po „Saulės kliošo“ pasirodymo Kauno padangę nušvies „Kaunas Jazz 2015“ fejerverkai.

Naktinis džiazas pakvies į muzikinį klubą „Combo“
Džiazuojantį šeštadienį naktiniais saksofono garsais užbaigs vienos žymiausių suomių džiazo grupės „The Five Corners Quintet“ lyderis Timo Lassy. Grupės muzikos pagrindas – šeštojo ir septintojo dešimtmečių džiazo skambesys su soulo ir Lotynų Amerikos ritmais. Tačiau jame yra ir ryškių 21-ojo amžiaus akcentų, dėl kurių specialistai šią muziką vadina dabarties džiazu. Puikų humoro jausmą turintis grupės lyderis Timo Lassy – scenoje tikras dinamitas: visur, kur tik nukeliauja, palieka susižavėjusių klausytojų minią, o kai koncertuoja savo šalyje, visi bilietai išperkami akimirksniu. Tad naktinis džiazo vakarėlis klube „Combo“ – puiki proga įsitikinti, kad gausūs komplimentai šiai Suomijos žvaigždei nėra tušti.

IMG_9781Kauną džiazas valdys iki balandžio 26 d., o balandžio 27 d. festivalis persikels į Vilniaus kongresų rūmus, kur koncertą surengs JAV vokalo virtuozai „Naturally 7“.Festivalis „Kaunas Jazz 2015“ sulauks apie 300 dalyvių iš Lietuvos, Estijos, Šveicarijos, Lenkijos, Izraelio, Suomijos ir JAV.

Detalią jubiliejinio „Kaunas Jazz 2015“ programą rasite čia: http://www.kaunasjazz.lt/lt/programa/

Kitos naujienos

Alytuje vyksta mažasis kino ir kultūros festivalis „Scanoramos vasara“. Šiais metais kino stovykl...

Nuo Liepos 1 dienos prie Kauno kolegijos prijungta Alytaus kolegija.

Lietuvos gyventojai savo vaikui ar kitam mokyklą baigiančiam giminaičiui rekomenduotų pasirinkti ...

Naujai išrinktas europarlamentaras Aurelijus Veryga dirbs Europos konservatorių ir reformuotojų f...