Klausyti gyvai

12:00 - 13:00

Dienos kaleidoskopas

Ukraina toliau atakuojama, bet sugrįžtančių į Kijevą kamščiai, o traktoriai naudojami pagal paskirtį – laukuose

Prenumeruokite FM99 radijo podkastą: Applepodcasts | Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic | BreakerAnchor|Pocket Casts| Anchor|Castbox|Overcast

Rusijai atakuojant, Ukraina  bando sugrįžti į gyvenimą, laukai dirbami, o įvažiuoti į Kijevą didžiuliai kamščiai – radijo stočiai FM99  iš Ukrainos pasakojo žurnalistas Andrii Bystrov.

„Daug žmonių sugrįžta į Kijevą, įvažiuoti į miestą reikia stovėti valandomis kamščiuose, nes žmonės ir tikrinami. Aišku, sunku grįžtįi į Bučią, Irpinę, Hostomelį, nes infratsruktūra visiškai sugriauta, nėra elektros, vandens, sugriautuose namuose gyventi neįmanoma, bet kieno nors namai išlikę, žmonės stengiasi sugrįžti, nes kitur trūksta gyvenamo ploto, Vakarų Ukrainoje visų apgyvendinti neįmanoma,“ – pasakoja A.Bystrov.

Neturintiems giminių ar draugų Vakarų Ukrainoje nuomoti būstus ten brangu, o su šeimomis gyventi sporto salėse ar bažnyčiose mėnesiais gyventi sunku, todėl žmonės stengiais sugrįžti. Tačiau sugrįžtant laukia pavojai – tiek dėl oro atakų pavojaus, tiek dėl diversantų paliktų minų – užminuoti šaldytuvai, maistas, gyventojų palikti automobiliai. Klausykite daugiau…

Rusija antradienį pareikalavo, kad apsiaustą Ukrainos pietrytinį Mariupolio uostamiestį tebeginančios pajėgos „nedelsdamos sudėtų ginklus“. Rusijos gynybos ministerija šį reikalavimą paskelbė Ukrainos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui pirmadienį vėlai vakare pranešus, kad Maskvos pajėgos pradėjo plataus masto puolimą šalies rytiniame Donbaso regione.

Tai yra naujausias Rusijos pasiūlymas pasiduoti svarbų Azovo jūros uostamiestį ginančioms pajėgoms per jau ilgiau kaip pusantro mėnesio besitęsiančią apsiaustį. Kritus Mariupoliui atsilaisvintų apsiaustyje dalyvaujančios Rusijos pajėgos, kurios galėtų dalyvauti tolesniame puolime vadinamajame Donbaso regione. „Azovstal“ gamykla, užimanti daugiau kaip 11 kv. km teritoriją, yra paskutinė Ukrainos pajėgų tebekontroliuojama reikšminga Mariupolio dalis ir be perstojo bombarduojama jau kelios dienos. Ten kartu su kariais slepiasi šimtai civilių gyventojų.

Kitos naujienos

Festivalis, kuriame lankėsi pats Antanas Smetona. Taip apie prieš Antrąjį pasaulinį karą vykusias...

„Piligrimas atėjo, uždėsim antspaudą“, – šūktelėjo ...

Vakar elektros kainos biržoje šoktelėjo iki neregėtų aukštumų – 4 eurų už kilovatvalandę, negana to, „Per...

Ką vartoja lietuviai ir kokia priklausomybė dažniausia, kaip padėti priklausomiems žmonėms? Pokalbis apie...