Klausyti gyvai

06:30 - 08:35

Ryto programa „Geros dienos!“

„Uptown Market“ mugėje – pažintis su estų dizaino kūrėjais

Jau kitą savaitgalį, gegužės 5-6 d., Vilniaus menų fabrike „Loftas“ vyksianti didžiausia pavasarinė dizaino ir mados mugė „Uptown Market: Hello Spring!“ po savo stogu sutalpins ne tik įdomiausius Lietuvos, bet ir Estijos dizaino kūrėjus. Šiemet, pirmą kartą mugės istorijoje, joje dalyvaus keturi originalūs, skandinaviška dvasia alsuojantys ir šiaurietiškas estų tradicijas turintys prekės ženklai iš Talino.

Labai džiaugiamės, kad šiemet lietuviams galėsime pristatyti ne tik unikalius vietinius dizaino kūrinius, bet ir parodyti, kuo gyvena mūsų kaimynai Šiauriau. Visi trys į Vilnių atkeliaujantys estiški prekės ženklai priklauso Talino dizaino inkubatoriui. Būtent šis, išgirdęs apie lietuvišką dizaino mugę, į kurią kasmet susirenka daugiau nei 5000 lankytojų, pasiūlė lietuvius supažindinti su estų dizainu. Tuomet beliko tik išsirinkti įdomiausius. Tai padarėme nuvykę į Taline balandžio pradžioje vykusią dizaino mugę, kurioje išvydome daugybę labai įdomių kūrėjų. Tikimės, kad šie keturi pirmieji estų kūrėjai „Uptown Market“ mugėje bus tik pradžia,“ – pasakoja viena mugės organizatorių Marija Pulokaitė.

Dvi dienas vyksiančiame „Uptown Market: Hello Spring!“ lietuviai galės susipažinti, pačiupinėti, o patikus ir įsigyti moterims skirto estų prekės ženklo „Mju“ kūrinius. Tai elegantiškos šilkinės skarelės, kuriamos Estijoje, o gaminamos Didžiojoje Britanijoje. 100% švelnumo ir lengvumo šilku garsėjantis „Mju“ buvo sukurtas dviejų jaunų moterų – Anneli Akinde ir Külli Kuusik. Abi jos studijavo grafinį dizainą, dievina madą, meną, šokoladą ir vasarą. Pasak merginų, grožis yra vienintelis dalykas galintis išgelbėti pasaulį, todėl, kad grožiui nerūpi nei amžius, nei lytis ar pasas – tai tarptautinė kalba, kurią suprantą visi. „Norime, kad mūsų klientės pasitikėtų savimi, jaustųsi įkvepiančiomis, mylinčiomis save ir garbintų grožį“, – teigia „Mju“ kūrėjos.

Dar vienas estiškas prekės ženklas moterims – elegantiška juvelyrinių dirbinių serija „MyaMoon“, gaminama iš kruopščiai atrinktų brangiųjų akmenų ir žėrinčio sidabro. Subtilios ir ilgaamžės kūrinių formos, „MyaMoon“ juvelyriką paverčia tobulu pasirinkimui kasdienai ir ypatingiausioms progoms.Su estų dizainu susipažinti galės ir vyrai. Jų dėmesio lauks „DeMoog Design House“. Tai rankų darbo estų meistrų kūriniai šiuolaikiniams džentelmenams. Odiniai kaklaraiščiai ir peteliškės išsikiria šiuolaikišku šiaurietišku dizainu, kuris susipina su nuoširdžia tradicine meistryste. Šis vyrams skirtas estiškas prekės ženklas ypatingą dėmesį skiria gamtai ir ilgametei estų amatų istorijai.Ir moterims, ir vyrams tiks estų „Nordhale“ kūriniai – unisex krepšiai minimalistiniam gyvenimo būdui ir kasdienybei. Praktiškos formos ir natūralios medžiagos – skiriamasis šio prekės ženklo bruožas, dedikuotas tiems, kas mėgsta minimalizmą ir turi pasitikėjimo savimi išsiskirti iš minios. „Nordhale“, kaip ir kiti jau minėti estiški kūrėjai, Lietuvoje viešės pirmą kartą ir lietuviams siūlys draugiškas kainas.Šiais metais „Uptown Market: Hello Spring!“ po vienu stogu bus galima rasti ne tik beveik 100 šiuolaikinių Lietuvos ir Estijos dizaino kūrėjų, bet ir kitų pramogų – nuo įkvepiančių pokalbių ir muzikos koncertų iki stilistų konsultacijų bei „pop up“ stiliaus grožio studijos, kurioje bus galima ne tik atnaujinti šukuoseną ar papuošti nagučius, bet ir vyks kūrybinės grožio pamokų dirbtuvės. Taip pat bus galima pasilepinti saulės spinduliais ir gardžiais pietumis nuo ryto iki vakaro kvies pavasarinis „street food“ piknikas.

Didžiausia ir stilingiausia dizaino ir mados mugė Vilniuje „Uptown Market: Hello Spring“ šiemet vyks gegužės 5-6 d., šeštadienį ir sekmadienį, menų fabriko „Loftas“ viduje ir lauko terasoje. Renginys nemokamas.

Daugiau informacijos: www.menufabrikas.lt/uptown-market

Kitos naujienos

Yosef Hermosa 2019 metais atvyko iš Ekvadoro, studijuoja Kauno technologijos universitete. Jis pratęs pri...

Pramogų parke „Tarzanija“ bei restorane-viešbutyje „Dzūkijos dvaras“ veikiančios įmonės bei asmenys neįtr...

Sakoma, kad „visi keliai veda į Romą“. Matyt, ir atvirkščiai – keliai veda ir į Alytų, kur v...

Rugsėjo 24 d., šeštadienį, 17 val. Alytaus kraštotyros muziejus pristato skulptoriaus Saadios Bah...