Klausyti gyvai

17:30 - 18:15

Savaitgalio promenada

V. Sinkevičiaus planai susitikti su aplinkos ministru ir derybas dėl daugiametės ES finansinės programos

Eurokomisaras Virginijus Sinkevičius, kuris atsakingas už aplinką, vandenynus ir žuvininkystę kovo mėnesį, antroje pusėje, planuoja vykti į Klaipėdą, kur su aplinkos ministru Kęstučiu Mažeika turėtų aptarti, kokią techninę pagalbą dėl taršos atvejų Europos Komisija galėtų pasiūlyti Lietuvai.

 

Virginijus Sinkevičius

„Aš pats planuoju atvykti į Klaipėdą susitikti su aplinkos ministru ir pasikalbėti labai konkrečiai, kokią techninę pagalbą EK galėtų pasiūlyti Lietuvai“, – žurnalistams Briuselyje sakė V. Sinkevičius.

Pasak eurokomisaro, su Baltijos jūra besiribojančios valstybės turėtų atkreipti dėmesį į taršos šioje jūroje klausimą.

„Tai ne vienetinis Lietuvos atvejis. Mes kalbame apie ilgalaikę taršą. Aš asmeniškai turbūt kviesiu jau šį rudenį ministrus, atsakingus už žemės ūkį ir aplinką, kalbėtis apie labai konkretų planą Baltijos jūros taršos valymui, nes šiuo metu tokia, kokia yra Baltijos jūra, tai yra nepriimtina situacija“, – sakė eurokomisaras.

Sausio pradžioje teisėsauga paskelbė atliekanti ikiteisminį tyrimą dėl „Grigeo“ antrinės bendrovės „Grigeo Klaipėda“ vykdytos taršos. Skelbiama, kad aplinkai padaryta žala galėjo siekti ne vieną milijoną eurų.

ES šiuo metu veda derybas dėl ilgalaikio 2021–2027 metų biudžeto plano. Derybas sunkina antros pagal dydį ekonomikos Didžiosios Britanijos išstojimas iš bloko. Lietuva ir kitos Rytų Europos šalys taip pat nepritaria planams sumažinti biudžetą, nes tai lemtų Sanglaudos fondams skirtų lėšų mažėjimą.

Aplinkos eurokomisaras V.Sinkevičius sako, kad derybose dėl būsimo Europos Sąjungos biudžeto Lietuva turi „aiškiai susidėlioti prioritetus“.

Anot jo, valdžios atstovai turi aiškiai nurodyti konkrečius projektus, pretenduojančius į ES lėšas.
„Manau, kad labai svarbu Lietuvai labai aiškiai susidėlioti prioritetus, kokie projektai, finansavimas, per kuriuos projektus jis galėtų būti. Ir manau, kad konkrečių projektų aptarimas turėtų būti pagrindiniai darbotvarkės klausimai, kalbant apie pačias derybas”, – žurnalistams Briuselyje sakė eurokomisaras.

Kitos naujienos

Namo viduje Alytaus rajone iš antro aukšto šeštadienį nukrito mažametis, apie 22 val. 30 min. Alytaus r. ...

Šį savaitgalį Alytaus kultūros centre vyks neeilinis renginys – Eurochestries Baltijos jaunimo orkestrų f...

Ar vaikams svarbūs mitybos klausimai? Su kokiomis problemomis, įpročiais, mitais gyvena vaikai ir...

Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka jaunimui dovanos neišdildomų kultūrinių įspūdžių ir pat...