Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

V.Vigelis traukiasi iš kultūros viceministro pareigų

Kultūros viceministras „darbietis“ Vytautas Vigelis traukiasi iš pareigų, pranešė Kultūros ministerija.

„Nenoriu būti kliūtimi ministerijai tęsti pradėtus darbus, taip pat nenoriu tapti politinių intrigų įrankiu, kuris griautų pasitikėjimą mane delegavusia partija ar į pareigas skyrusiu ministru, todėl jaučiu pareigą pasitraukti iš užimamų pareigų“, – pranešime cituojamas V.Vigelis.

Vigelis
Vytautas Vigelis teigia nenorintis kliudyti ministerijai tęsti pradėtus darbus. ve.lt nuotr.

Kultūros ministras Šarūnas Birutis teigia, kad šiandien patenkins viceministro prašymą. Pasak ministro, toks V.Vigelio žingsnis yra garbingas. V.Vigelis atsistatydino praėjus dienai po to, kai premjeras Algirdas Butkevičius pirmadienį nurodė Š.Biručiui per šią savaitę atleisti viceministrą, kuris buvo paskirtas į pareigas nesuderinus jo kandidatūros. Pasak Vyriausybės vadovo, jis neatitinka moralės reikalavimų.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigė, kad V.Vigelio paskyrimas kultūros viceministru rodo neatsakingą Darbo partijos požiūrį į kompetenciją ir skaidrumą.

Šis politikas pateko į skandalą, kai 2011 metų galbūt neblaivus buvo Varšuvoje išlaipintas iš lėktuvo. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija yra paskelbusi, kad jis yra supainiojęs viešuosius ir privačius interesus. V.Vigelis į pareigas paskirtas liepos 2 dieną. Jis poste pakeitė Agnetą Lobačevskytę, kuri paskirta lygių galimybių kontroliere.

Darbo partijos pirmininkas Valentinas Mazuronis teigia, kad Vytauto Vigelio sprendimą atsistatydinti lėmė nepalanki politinė diskusija ir neigiama visuomenės nuomonė.

Kitos naujienos

„Pilietiškumo dėlionėje“ pokalbis su Giedriumi Sakalausku. 

Šį sekmadienį (gruodžio 11 d.) Makniūnuose nuo 10 iki 13 val. vyks Kalėdinis Makniūnų bagažinių t...

Gruodžio 2 dieną Alytaus pataisos namuose 49 m. kinologas specialistas sumušė kitos kinologės 7 mėnesių t...

Lietuvos profesionalai standartinių šokių šokėjai Vaidotas Lacitis ir Veronika Golodneva Lacitien...