Klausyti gyvai

14:00 - 15:00

Dienos kaleidoskopas

„Vaikų pasaulis mūsų pasaulyje“ Kaip suprasti ypatingai jautrų vaiką?

Prenumeruokite FM99 radijo podkastą: Applepodcasts | Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic | BreakerAnchor|Pocket Casts| Anchor|Castbox|Overcast

Vaikas ypatingai jautriai reaguoja į įvairius vaizdus ir garsus? Gali būti, turite labai jautrų vaiką. Išgirdę frazę „labai jautrus“, vartojamą kalbant apie vaiką, turbūt įsivaizduojate vaiką, kuris verkia dėl menkiausios provokacijos. Tačiau labai jautrių vaikų tėvai žino, kad jų vaikų temperamentas – tai kur kas daugiau nei stipriai išreikšti jausmai. Taigi koks vaikas laikytinas itin jautriu vaiku ir kaip tai pastebėti tėvams? Kaip sutarti bei padėti ypatingai jautriam vaikui? FM99 laidoje vaikų ir paauglių psichologijos centro „Laimingas vaikas“ įkūrėja psichologė Milda Karklytė-Palevičienė.

Labai jautraus vaiko auklėjimas gali būti nemažas iššūkis tėvams, kurie nėra jautrūs arba nori, kad jų vaikas būtų lankstesnis ar labiau prisitaikantis. Svarbu toleruoti savo vaiko jautrumą. Stenkitės nepriimti vaiko reakcijų ir elgesio asmeniškai ir sutelkite dėmesį į tai, kaip padėti jam galėtume padėti išgyventi akimirkas ir sumažinti dirgiklius. Stenkimės suteikti jam stabilią ir saugią aplinką tyrinėti pasaulį.

Mus labiausiai dirgina ir erzina tos savybės vaike, kurių mes patys savyje nemėgstame ir nepriimame

Milda Karklytė-Palevičienė

Milda Karklytė-Palevičienė

Ypatingai jautriam vaikui svarbi ramybė. Padėkite jam sukurti ramybės kampelį kur jis jaustūsi saugus ir galėtų atsipalaiduoti nuo dirgiklių. Atkreipkite dėmesį į apšvietimą, ramias spalvas bei vaiko norus. Tokioje aplinkoje vaikas tikrai galės atsipalaiduoti ir užsiimti mėgstama veikla. Sunku pripažinti vaiką tokį, koks jis yra. Neretai tėvai stengiasi pakeisti savo vaikus, kad jie taptų toki kaip dauguma bendraamžių. Svarbiausia yra susitaikyti ir nesistengti pakeisti. Vaikas jausdamas besąlygišką tėvų meilę gali jaustis drąsiau ir lengviau įveikti jiems iškylančius iššūkius. Jautriam žmogui mūsų planetoje gyventi yra sunkiau, o ypatingai sunku jautriems vaikams. Padėkime jam lengviau keliauti per pasaulį.


Prie laidų „Vaikų pasaulis mūsų pasaulyje“ finansavimo prisideda Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.

Kitos naujienos

„Trys, keturi... laikas ŠVENTEI ir DOVANOMS!“

Į pirmojo improvizuoto traukinio kupė, įsikūrusioje Alytaus Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje...

Alytaus policija informuoja apie pradėtus ikiteisminius tyrimus. Smurtautojai ir sukčiai siautėja, alytiš...

Alytaus miesto taryboje bręsta planas padidinti apmokestinimą. Neformaliojo vaikų švietimo paslau...