Klausyti gyvai

21:00 - 24:00

Vakaro dvelksmas

„Vaikų pasaulis mūsų pasaulyje“ šį kartą apie berniukų ir mergaičių skirtybes. Kaip suprasti ir auginti laimingą vaiką?

Klausykite Jums patogiu metu – prenumeruokite podcast’ą:  Apple podcasts | Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic Breaker| Anchor|Pocket Casts|Castbox

Sveiki, brangūs vaikų pasaulio puoselėtojai! Šį gražų, besispalvinantį rudenį kviečiu giliau pažvelgti į mūsų vaikų vidinį pasaulį ir pasikalbėti apie berniukų ir mergaičių raidos etapus, skirtybes bei panašumus, mamos ir tėčio vaidmenį, o taip pat – iššūkius ir problemas, kurias galime padėti išspręsti. Dviejų laidų cikle, specialistams padedant, drauge apžvelkime atskirai berniukų ir mergaičių augimo ypatybes.

Pirmoji ciklo laida: pokalbis su psichologu Edvardu Šidlausku apie berniukų vidinį pasaulį, svarbius psichologinius momentus, skirtingus raidos etapus laidoje „Vaikų pasaulis mūsų pasaulyje“.

Psichologas E. Šidlauskas (nuotr. Psichika.eu)

Pasak psichologo, netikra drąsa arba savęs naikinimas berniukams ar vyrams kyla tarsi iš neradimo savęs pasaulyje, ištirpus lyčių vaidmenims. Dažno vyro bėda yra nežinojimas, kaip būti vyru. Yra išlikę seni standartai, koks vyras turi būti, tačiau laikai keičiasi, lyčių vaidmuo niveliuojasi ir vyrai nebežino, kaip turi elgtis. Tuomet ir jau suaugę vyrai gali panirti į kompiuterinius žaidimus, savęs nesaugoti, rizikuoti vairuojant, įklimpti į azartinius lošimus.

Pirmiausia reikėtų atsisakyti klišinių pasakymų: vyrai neverkia, būk vyras…, nes tai ir formuoja įdingą santykį su savimi, su savo emocijom, savo vidiniu pasauliu, tarsi draudžiama vyrams jausti, turėti jausmus.

Nustokime blokuoti berniuko jausmus.“

E.Šidlauskas

Antroji ciklo laida: pokalbis su psichologe Mingaile Žemaityte-Meldaike apie mergaites, skirtingus jų raidos etapus, kylančius iššūkius ir nutylimus svarbius momentus nuo tėvų.

Mingailė Žemaitytė-Meldaikė

Kaip kalbėjo „FM99“ studijoje viešėjusi psichologė, emocinio artumo su tėvais, šilumos stygius, yra pasekmė to, kad užsidaro vaikas į vidų, negeba išreikšti emocijų arba tiesiog turi daugiau iššūkių. Labai svarbu, ypatingai brendimo metu, kai keičiasi mergaitės kūnas, nevertinti, šalia esantiems žmonėms būti taktiškiems, būti kantriems, suprasti, kokia yra vaiko meilės kalba. Vieniems reikia daugiau fizinio kontakto, kitiems – žodžių, palaikymo, laiko kartu… Svarbu suprasti, kas tinkama konkrečiai mūsų vaikams.

Mergaitė, kai formuojasi jos moteriškumas, ji mokosi to tiesiogiai iš savo aplinkos moterų, ypatingai – mamos. Jeigu mama yra gerame santykyje su savimi ir priima savo moteriškumą, jaučia savo savivertę, tai yra tiesioginis ir pats svarbiausias pavyzdys mergaitei.

Dukros ir tėčio santykis, ypač paauglystėje, irgi yra labai susijęs su mergaitės savęs vertinimu. Labai svarbu jausti, kad tėtis ja žavisi, palaiko ar tiki dukra.“

M. Žemaitytė-Meldaikė

https://svietimonuotykiai.lt/psichologe-mingaile-zemaityte-meldaike?fbclid=IwAR0-EvFCeK5e9lT_47VMfvSjwuajvgehscSCV5ZPQtIjclN7LaPm0Nn2c_Q

Prie laidos finansavimo prisideda Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas. Dėkojame!

Kitos naujienos

Sakoma, kad „visi keliai veda į Romą“. Matyt, ir atvirkščiai – keliai veda ir į Alytų, kur v...

Rugsėjo 24 d., šeštadienį, 17 val. Alytaus kraštotyros muziejus pristato skulptoriaus Saadios Bah...

Naujojo BC „Wolves“ krepšinio klubo ambasadoriai Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai nudžiugino Alytaus m...

Alytaus kino klubas KINO KABLYS ir vėl dovanos alytiškiams nemokamas filmų peržiūras,  prist...