Klausyti gyvai

22:00 - 24:00

Vakaro dvelksmas

Vaikų Velykėlės: ant margučio išrašyta…

Vaikai margina didelį margutį Teigiama, kad per tautos sukurtus mitinius vaizdinius, tautosaką ir liaudies meną vaikams atsiskleidžia tradicinė pasaulėjauta – pasaulio, gamtos reiškinių, dangaus šviesulių, žemės, augalijos, gyvūnijos ir žmonijos kilmės bei raidos suvokimas, požiūris į žmogaus vienovę su gamta.

Vos prieš savaitę per mūsų šalį nuvilnijo pati gražiausia pavasario šventė Velykos. Marginome kiaušinius, susėdę prie stalo tikrinome jų tvirtumą, ragavome gardžius patiekalus,

Vaikai margina didelį margutį 3tikėdamiesi, kad pagaliau galėsime pasidžiaugti prasidėjusiu pavasariu. O kaip gi vaikai mokosi švęsti Velykas? Visi Alytaus lopšelio-darželio „Volungėlė“ vaikai kartu su pedagogais šiemet mokymąsi pradėjo margučių marginimo pamokomis. Drauge su Lietuvos tautodailininkų sąjungos Dzūkijos skyriaus pirmininke Audrone Lampickiene vaikai analizavo tradicinius margučių marginimo raštus, simbolius. Kadangi vaikams ypatingai svarbu visa tai ką girdėjo tuoj pat pritaikyti praktiškai, kiekvienas mokymų dalyvis, nepriklausomai nuo amžiaus, pabandė vašku numarginti Vaikai margina didelį margutį 2po vieną kiaušinuką. Patirties įgijo ir vaikai, ir pedagogai. Šią patirtį vaikams teko panaudoti dar vienoje, juos labai pradžiuginusioje, veikloje – tradiciniais raštais marginant aštuonis margučius. Šie už kiekvieną ikimokyklinuką didesni margučiai papuošė įstaigos aplinką, traukdami dažno praeivio akį. Dirbant velykinius darbus atskubėjo ir Atvelykis – vaikų Velykėlės, kai vaikai Pirmoji pažintis su margučiupakartoja tai, ką suaugusieji per Velykas darė. Seniau pavasarį labai didelis dėmesys vaikams būdavo skiriamas. Juk pavasaris – gamtos ir žemės, kaip ir žmogaus – vaikystė. Per Atvelykį tik vaikai gali daužti margučius, sulaukia Velykės su dovanomis ir kiškio pyragu. Ir lopšelyje –darželyje „Volungėlė“ šią dieną buvo ridenami margučiai, supamasi sūpynėse, vaikai sulaukė saldžių Velykės dovanėlių ir garsių Mokomės marginti vaškuLietuvos dainuojamosios poezijos dainininkų atliekamų dainų CD „Bardų dainos vaikams“.

Mokymasis švęsti kalendorines šventes, ruošimasis šventėms, dalyvavimas švenčių siautulyje ne tik žadina poreikį pažinti tradicinę kultūrą, bet sąlygoja tai, kad vaikai tampa didesniais Lietuvos patriotais. Vaikus supančio pasaulio suvokimas tampa žymiai turtingesniu, nušvinta įvairesnėmis spalvomis, kai gilinamasi į savo krašto kultūrinių vertybių ir tradicijų įvairovę,.

Mokomės marginti vašku 3 Mokomės marginti vašku 2 Nauja žaidimų erdvė Lopšelinukai ridena margučius 2 Lopšelinukai ridena margučius

Kitos naujienos

Alytaus apskr. Vyriausiasis policijos komisariatas pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl sukčiavimo. Gautas 58-e...

„Tai mūsų eglutė išdygo po nakties, kaip netikėtas Kalėdinis stebuklas“, – į radijo stoties „FM99“ pašto ...

Šiuolaikinės klounados spektaklis visai šeimai „Čiurlionio pasaka“

„Džiaugiamės, kad priėmėte, stengsimės, kad taptų tradicija ir nuteistiesiems pagal galimybes dalyvauti m...