Klausyti gyvai

11:00 - 12:00

Laisva forma

Vandentiekio trasos rekonstrukcija Pulko gatvėje miesto šventei netrukdys

Didžioji dalis vandentiekio ir nuotekų tinklų Alytaus mieste pakloti 1970–1985 metų laikotarpiu, kai vandens poreikis ir susidarančių nuotekų kiekis buvo kelis kartus didesnis. Todėl šių vamzdynų skersmenys yra per dideli ir turi neigiamą įtaką vandens kokybės rodikliams. Patys vamzdynai taip pat yra nekokybiški, pagaminti iš paprastojo ketaus ar plieno. Šios medžiagos neatsparios vandens ir aplinkos poveikiams, greitai yrančios. Tai turi įtakos tinklų avaringumui bei jų eksploatavimo kaštams. Pokalbis radijo stoties „FM99″ eteryje šia tema su UAB „Dzūkijos vandenys“ vandentiekio ir nuotakyno departamento direktoriumi Leonu Mackevičiumi. Pasiklausykite.

Atsižvelgiant į esamą situaciją, inicijuotas projektas, kuriuo siekiama padidinti vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų prieinamumą ir sistemos efektyvumą, užtikrinant Alytaus miesto gyventojams kokybišką geriamojo vandens tiekimą, nuotekų tvarkymą, pagerinant gyventojams ir kitiems vartotojams, besinaudojantiems centralizuota vandens tiekimo ir nuotekų surinkimo sistema, tiekiamo geriamojo vandens kokybę ir tinkamą nuotekų tvarkymą.

Viena jų yra „Vandentiekio tinklo rekonstravimo nuo Pulko g. vandens ruošyklos iki Pulko g. ir S. Dariaus ir S. Girėno g. sankirtos, ir vandentiekio magistralės DN 500 nuo Santaikos iki aukštos zonos vandens talpyklų“. (FM99 nuotr.)

Įgyvendinus projektą, bus rekonstruota apie 16,2 km vandentiekio ir nuotekų tinklų, bei rekonstruota vandentiekio stotis Nr. 2, esanti Putinų g. 82, su vandens gerinimo įrenginiais.

Projekto įgyvendinimas susideda iš atskirų veiklų, vykdomų pagal atskiras sutartis. Viena jų yra „Vandentiekio tinklo rekonstravimo nuo Pulko g. vandens ruošyklos iki Pulko g. ir S. Dariaus ir S. Girėno g. sankirtos, ir vandentiekio magistralės DN 500 nuo Santaikos iki aukštos zonos vandens talpyklų“. Būtent vykdant darbus pagal šią sutartį, šiuo metu vykdomi darbai Pulko gatvėje: rangovas (UAB „KRS“) ruošiasi rekonstruoti vandentiekio tinklus, keisti vandentiekio kameras. Siekiant vartotojams užtikrinti nepertraukiamą vandens tiekimą, minėtų darbų vykdymo metu bus įrengti laikinieji vandentiekio tinklai.

Bendrovė „Dzūkijos vandenys“ dėl laikinų nepatogumų prašo vairuotojų supratingumo ir kantrybės.

Kitos naujienos

Druskininkuose kilusio šeimyninio konflikto metu neblaivus Valstybės sienos apsaugos tarnybos Varėnos pasienio rinktinės pareigūna...

(BNS inf.) Pagal Vyriausybės parengtą projektą, siūloma sujungti Alytaus, Lazdijų ir Prienų teism...

Sekmadienį Lazdijų rajone žuvo motociklininkas. Kai...

 Ar lietuviai tikrai nepaveikūs dezinformacijai?