Klausyti gyvai

11:00 - 12:00

Laisva forma

Varėnoje vėl šurmuliuos Grybų šventė!

Varėniškiai, puoselėdami gražią tradiciją kasmet paskutinį rugsėjo šeštadienį Varėnoje surengti didžiausią Varėnos krašto renginį, rugsėjo 24 d. vėl organizuoja Grybų šventę ir svetingai laukia atvykstančių iš visų Lietuvos kampelių ir užsienio! Šventė dalyvius neabejotinai pasitiks puikiu rudenišku oru ir gera nuotaika. Šiemet Grybų šventė kviečia skambiu dzūkišku pavadinimu „Per dzidį dvarų saulė tekėjo“. Vyksianti jau dvidešimt pirmąjį kartą, ji etnografinio paveldo ir tradicijų, grybautojų, surinktų grybų, gausybės svečių iš Lietuvos ir užsienio, linksmybių ir dzūkiškų gėrybių skaičiumi Varėną vėl vienai dienai pavers didmiesčiu.

grybu-svente
Varėnoje vėl šurmuliuos Grybų šventė!

Didžiausią Varėnos krašto šventę Varėna pasitiks kaip ir kasmet pasipuošusi. Tai pajus ir gausūs šventės svečiai. Ir šiemet šventė tradiciškai prasidės Lietuvos grybavimo čempionatu Varėnos rajono savivaldybės mero Algio Kašėtos taurei laimėti Marcinkonių kaimo miškuose. Azartiškiausius šiemet jau keturioliktojo čempionato dalyvius į mišką palydės, o po keleto valandų su liaudiškomis dainomis sutiks ir dzūkiška grybiene bei kitais patiekalais iš dzūkiško paveldo lobyno vaišins Marcinkonių etnografinio ansamblio dainininkai. Daugiausia grybų radusi grybautojų komanda ir šiemet į namus išsiveš įspūdingą Varėnos krašto juodosios keramikos meistro Petro Pretkelio sukurtą juodosios keramikos taurę. Ji jau laukia savojo šeimininko. Be originalių dovanų, žinoma, neliks ir kiti čempionato dalyviai.

kultura-grybu-svente-1
Varėnoje vėl šurmuliuos Grybų šventė!

Šventėje nebus pamiršti geležinkelis ir traukinys, nes nuo jų prieš 154-erius metus, kai Varėnoje 1862 m. rugsėjo 5 d. sustojo pirmasis traukinys, prasidėjo ir šio miesto istorija. Tad į Grybų šventę visus norinčius iš Vilniaus  į Varėną veš šventinis traukinys, kuris iš Vilniaus geležinkelio stoties išvyks 8 valandą 28 minutės.  Keliaujantiems šventiniu traukiniu laikas neprailgs, nes keleivius linksmins nuotaikingi dzūkai muzikantai. Ir šio šventinio, ir kitų tądien vykstančių iš Vilniaus į Varėną ir atgal traukinių bilietams bus taikoma net 50 procentų nuolaida.

Nuo rugsėjo 19 d. geležinkelio stotyse bus galima įsigyti bilietą su 50 procentų nuolaida rugsėjo 24 dienai.  Paskutinis traukinys iš Varėnos į Vilnių išvyks vakare – 19.50 val. Taigi neatvykti į Grybų šventę –  neįmanoma!

grybu-svente-4
Varėnoje vėl šurmuliuos Grybų šventė!

Į Varėną iš Vilniaus 10 valandą atvykęs šventinis traukinys ir jo keleiviai taip pat bus sutikti šventiškai, su muzikantais ir įvairiais maloniais siurprizais. Naujas šių metų šventės akcentas – teatralizuota šventinė eisena, kurioje nuo Varėnos geležinkelio stoties iki šventės vietos legendų parke šurmuliuos rajono meno kolektyvai, įmonių ir įstaigų darbuotojai bei visi norintys varėniškiai ir svečiai. Varėnos miesto parkas, kitaip dar vadinamas legendų parku, nes jį puošia Varėnos krašto legendų motyvais sukurtos medžio skulptūros, tądien taps tarsi miestu mieste, kuriame bus galima orientuotis pagal Baravykų, Makavykų, Voveraičių ir kitus „grybiškus“ gatvelių pavadinimus.

grybu-svente-2
Varėnoje vėl šurmuliuos Grybų šventė!

Šventę čia skambiomis dzūkiškomis dainomis ir nuotaikingais šokiais pradės jaunieji Varėnos talentai. Šventėje apsilankiusius maloniai nustebins ne tik grybų, kultūros ir kulinarinio paveldo gausa, daugybė šventinių renginių, bet ir malonūs, svetingi ir vaišingi Varėnos krašto žmonės. Juk, kaip sakoma, „dzūkas – daugiau nei etnosas, daugiau nei tautybė, daugiau nei partija ir daugiau nei politika“.

Kitos naujienos

Festivalis, kuriame lankėsi pats Antanas Smetona. Taip apie prieš Antrąjį pasaulinį karą vykusias...

„Piligrimas atėjo, uždėsim antspaudą“, – šūktelėjo ...

Vakar elektros kainos biržoje šoktelėjo iki neregėtų aukštumų – 4 eurų už kilovatvalandę, negana to, „Per...

Ką vartoja lietuviai ir kokia priklausomybė dažniausia, kaip padėti priklausomiems žmonėms? Pokalbis apie...