Klausykite Jums patogiu metu – prenumeruokite podcast’ą:
Velykos – krikščioniška šventė, švenčiama visame pasaulyje, tačiau skirtingos šalys turi savo tradicijų ir papročių.
Jungtinės Amerikos Valstijos
JAV Velykos dažnai siejamos su vaikų žaidimais, tokiais kaip margučių ieškojimas ir ridenimas. Baltuosiuose rūmuose kasmet vyksta tradicinis margučių ridenimo renginys, kuriame vaikai ridena margučius per veją, naudodami didelį šaukštą. Ši tradicija prasidėjo 1878 metais.

Bermuda
Didįjį penktadienį Bermudoje žmonės leidžia aitvarus, simbolizuojančius Kristaus prisikėlimą. Ši tradicija kilo iš mokytojo, kuris naudojo aitvarą, kad paaiškintų mokiniams Kristaus prisikėlimo reikšmę.
Lenkija
Antrąją Velykų dieną, vadinamą „Šlapiuoju pirmadieniu”, vyksta vandens mūšiai, per kuriuos žmonės laisto vieni kitus vandeniu. Tai sena tradicija, siejama su pavasario atėjimu ir vaisingumu.
Graikija
Graikijoje Velykų naktį žmonės susirenka prie bažnyčių su žvakėmis, laukdami vidurnakčio, kai kunigas paskelbia Kristaus prisikėlimą. Tada tikintieji uždega žvakes nuo šventosios ugnies ir neša jas namo, simbolizuodami šviesos pergalę prieš tamsą.

Italija
Sicilijoje Velykų metu statomos valgomos arkos, pagamintos iš duonos ir dekoruotos apelsinais bei gėlėmis. Šios arkos simbolizuoja bendruomenės vienybę ir džiaugsmą švenčiant Velykas.
Vokietija
Vokietijoje populiaru puošti medžius ir krūmus spalvotais margučiais, vadinamais „Ostereierbaum”. Ši tradicija simbolizuoja pavasario atėjimą ir gamtos atgimimą.
Suomija
Suomijoje vaikai persirengia Velykų raganomis ir eina nuo namų prie namų, prašydami saldumynų mainais į rankų darbo verbas. Tai primena Helovino tradicijas, tačiau susiję su pavasario atėjimu ir blogų dvasių išvarymu.