Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Verslininkų privatūs poreikiai įmonės sąskaita – nuo žaislų anūkams iki revolverio su dėklu

Alytaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (AVMI) informuoja, kad atliekant patikrinimus dėl verslininkų prekių ir paslaugų suvartojimo privatiems poreikiams, buvo nustatyti atvejai, kuomet mokesčių mokėtojai į Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) ataskaitą įtraukė ir siekė susigrąžinti PVM už prekes ir paslaugas, skirtas ne PVM apmokestinamos veiklos pajamų gavimui, o asmeninėms reikmėms. Po patikrinimų bendrovės deklaravo daugiau kaip 6 tūkst. Eur (daugiau kaip 21 tūkst. Lt) mokėtino į biudžetą PVM sumą. Išanalizavusi informaciją VMI duomenų bazėse, trečiųjų šaltinių pateiktus duomenis, AVMI atrinko ir patikrino 12 mokesčių mokėtojų, kurių įsigytos prekės ar paslaugos sukėlė įtarimų, ar iš tiesų buvo naudojamos ūkio subjekto veikloje.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
AVMI atrinko ir patikrino 12 mokesčių mokėtojų, kurių įsigytos prekės ar paslaugos sukėlė įtarimų, ar iš tiesų buvo naudojamos ūkio subjekto veikloje.

„Patikrinimų metu mokesčių administratorius vertino tikrąją įsigyto turto paskirtį. Išanalizavus bendrovių pateiktus prekių ar paslaugų įsigijimą patvirtinančius dokumentus, matyti, kad PVM siekiama susigrąžinti už įvairiausias su vykdoma veikla nesusijusias prekes ir paslaugas, tokias kaip, gyvenamojo namo statybai skirtas statybines medžiagas, dušo kabiną, šaldytuvą, šildymo katilą, TV transliacijos paslaugas, žvejybos įrangą, žaislus, motociklininko akinius ar netgi revolverį su dėklu. Minėtos prekės ir paslaugos nekuria ilgalaikio turto PVM apmokestinamoms pajamoms uždirbti, todėl negali būti priskiriamos vykdomai veiklai“, – sako Alytaus AVMI Mokestinių prievolių skyriaus vedėja, atliekanti viršininko funkcijas, Zita Jarmalienė pažymėdama, jog bet kokio ūkio subjektai steigiami siekiant gauti pelno, tad ir įmonės įsigyjamas turtas tiesiogiai ar netiesiogiai turi dalyvauti uždirbant subjekto pajamas.

Mokesčių administratoriaus praktika rodo, kad verslininkai dažnai bando asmeninėms reikmėms skirtų pirkinių PVM nepagrįstai įtraukti į įmonių PVM atskaitą, o jų įsigijimo išlaidas nepagrįstai priskirti leidžiamiems atskaitymams, taip mažinant apmokestinamąjį įmonių pelną. Alytaus AVMI primena, kad gyventojai apie nelegalios veiklos atvejus, neapskaitytas pajamas ar kitus mokestinius pažeidimus gali pranešti paskambinę VMI pasitikėjimo telefonu 1882, pasinaudodami išmaniųjų telefonų programėle „Pra nešk“, užpildę anketą internetinėje svetainėje www.vmi.lt/cms/stop-seseliui arba apsilankę Mokesčių inspekcijoje.

Kitos naujienos

Finansinių sunkumų turinti ir restruktūrizuotis siekianti Rusijos grupės „Polair“ netiesiogiai va...

Šį trečiadienį Alytaus Dainų slėnis tampa viena didele Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo kar...

Dauguose jau antradienį vyks didžiausia Alytaus rajono savivaldybės šventė. Rajono meras Algirdas Vr...

„Tiltai ne tik sujungia upės krantus, bet sujungia ir žmones“ (H. Kabeikis).