Klausyti gyvai

10:00 - 11:00

Informacinis kanalas

„Verslo fanai“ sudomino alytiškius

Kavinėje „Spotas“ vyko antrasis verslumą skatinantis renginys „Verslo fanai”, šį organizavo viešoji įstaiga „Motyvatoriai LT“ bei Alytaus Europe direct informacinis centras. Patirtimi čia dalijosi ne didieji verslo guru ar didžiųjų įmonių vadovai, o visai neseniai startavę ir jau turintys gerosios verslo patirties alytiškiai, taip pat – ir svečias iš VšĮ „Europos vartotojų centras“.

Alytaus Europe direct informacinio centro vadovė Nijolė Vitienė ir VšĮ „Motyvatoriai LT“ vadovas, renginio vedėjas Juozas Adomaitis pasveikino susirinkusiuosius, atvykusius pasiklausyti Alytaus verslininkų istorijų ir sužinoti naudingos informacijos verslo kūrimo startui – ką daryti, jog būtų lengviau, ir ko derėtų vengti.

Nijolė Vitienė
Nijolė Vitienė

Renginio metu dalyviams apie verslo ypatumus pagal franšizę pasakojo „Pingu‘s English School“ Alytuje įkūrėja Inga Mačionienė. „Pingu’s English“ yra išskirtinis anglų kalbos kursas 3 – 9 metų vaikams ir vyresniems, sukurtas pagal garsaus ir visų mylimo animacinio herojaus Pingu istoriją.  „Pati esu pradinių klasių mokytoja ir savo kailiu patyriau, kad ikimokyklinukams Alytuje trūksta paslaugų. Išanalizavus poreikius, įsigijau licenziją dirbti ir atidariau „Pingu‘s English school“ mokyklėlę“, – sava istorija dalijosi I. Mačionienė.

Eglė Žilionytė
Eglė Žilionytė

Ne ką mažiau smalsuolių klausimų sulaukė ir savo verslo sėkme pasidalijusi kavinės „Spotas“ savininkė Eglė Žilionytė. Ši įgijusi inžinierės diplomą nėrė į kavos verslą – dar studijų laikais pradėjo gaminti ir pardavinėti kavą renginiuose, vėliau pajūryje. Jaunoji verslininkė šiandien dažniau sukiojasi ne už baro, subūrusi komandą E. Žilionytė mokosi vadovavimo – tai kitas etapas. „Džiaugiuosi, jog pradėjau verslą, jeigu būčiau abejojusi sėkme, turbūt ir nebūtų pasisekę“, – šypsojosi E. Žilionytė.

O  ką daryti, jog pradėti verslą būtų lengviau? Alytaus miesto savivaldybės Turto valdymo ir verslo skyriaus vedėjo pavaduotoja Izida Baliukynienė dalijosi informacija ir pristatė savivaldybės teikiamas paramos priemones verslui – nuo naujų darbo vietų sukūrimo iki dalyvavimo parodose, mugėse išlaidų dengimo ar infrastruktūros verslui sukūrimo.

11312940_1668665533352486_568117739547995674_o
Gedimino Ryženino nuotr.

VšĮ „Europos vartotojų centro“ teisininkas patarėjas Aušvydas Čebatorius pateikė pagrindines vartotojų teises Europos sąjungoje bei dalino patarimus, į ką svarbu atsižvelgti perkantiems prekes internetu, oro keleivių teises ir apie tai, kas privalu žinoti ketinant išsinuomoti automobilį svečioje šalyje.

Dėmesys krypo ir į alytiškiams pažįstamą Kernių Visocką – šis ragino jungtis prie birželio 21 dieną organizuojamo antrus metus vyksiančio bendruomenių iniciatyvų festivalio „10+ per 1 dieną“.

Kitos naujienos

Namų rungtynių seriją Alytaus futbolininkai pradeda jau liepos 1d., šį penktadienį, 19 val....

Šildymo sezonas neišvengiamai ateis. Kuro kaina pastaruoju metu augo lyg ant mielių, tad tai n...

Jau artėjantį savaitgalį, liepos 1-3 dienomis Alytuje esantį Dainų slėnį sudrebins varikli...

Alytuje prasideda I-asis Tarptautinis žemės meno simpoziumas „Žymės“. Liepos 1-9 dienomis šalies...