Klausyti gyvai

10:00 - 11:00

Miesto Informatorius

Vidaus reikalų ministerija bei Vilniaus, Alytaus miestų ir Klaipėdos rajono savivaldybės įgyvendins narkotikų vartojimo ir platinimo prevencijos mokyklose bandomojo modelio projektą

Vidaus reikalų ministerija  kartu su Vilniaus, Alytaus miestų ir Klaipėdos rajono savivaldybėmis pristatė nepilnamečių narkotikų vartojimo ir platinimo prevencijos mokyklose bandomąjį modelį. Projekto pasirašymo metu ministrė Agnė Bilotaitė teigė, jog svarbiausia problema Lietuvos narkotikų prevencijos srityje yra koordinavimo trūkumas. Šiuo projektu siekiama sukurti veiksmingą prevencijos mechanizmą, kartu įtraukiant daugiau nei 20 prevencinės veiklos organizacijų.

Naujasis modelis bus taikomas septyniose pasirinktose savivaldybių mokyklose nuo gruodžio iki gegužės mėnesio. Ministerijos tikslas yra padidinti kontrolę ir atsparumą mokyklose, pasitelkiant technines priemones kaip dūmų detektoriai ir vaizdo kameros. Be to, bus stiprinamos prevencinės programos, gyvenimo įgūdžių pamokos ir jaunimo informavimas per patrauklias programėles. Projekto pabaigoje bus įvertintos priemonės, o gauti rezultatai padės sukurti efektyvų narkotikų prevencijos modelį visoje šalyje.

Tuo metu Alytaus miesto, kur bandomajame projekte taip pat dalyvaus 3 mokyklos, meras Nerijus Cesiulis, pabrėžia minkštųjų prevencinių priemonių svarbą. Pagrindinė dėmesio sritis yra nauja kuriamoji programėlė, į kurią dedamos didžiausios viltys. N.Cesiulis mano, kad programėlės sukūrimas leis jaunimui informuoti vieniems kitus apie galimus narkotikų prekybos atvejus. Jo teigimu, šis žingsnis aktyvuos algoritmą ir mobilizuos visas tarnybas.

Be to, N.Cesiulis pabrėžia svarbą įgyvendinti priemones mokyklos vidaus erdvėje, ypač tualetuose. Jo nuomone, dūmų detektoriai nuo elektroninių cigarečių tualetuose gali efektyviai prisidėti prie kovos su psichotropinių medžiagų vartojimu. „Ar teritoriją aptvėrus pasibaigs narkotikų vartojimas? Nebūkime naivūs. Niekas toje teritorijoje neprekiauja. Jaunimas žino, kur įsigyti. Jie žino, kaip susirasti tai Telegram kanale, kaip atsiskaityti kriptovaliuta ir niekas apie tai nieko nesuseka“, – pridūrė jis. Meras atkreipia dėmesį į tai, kad, nepaisant teritorijos apsaugos priemonių, narkotikų vartojimas gali tęstis, nes jaunimas turi žinių ir gebėjimų ieškoti prekių kitur, naudodamas modernius metodus, pavyzdžiui, per interneto platformas ir kriptovaliutų atsiskaitymus.

VRM akcentuoja nepilnamečių narkotikų vartojimo didėjimą, pabrėždama, kad šiemet sausio-rugpjūčio laikotarpiu užregistruoti 75 nepilnamečiai įtariami nusikaltimais, susijusiais su narkotikais, palyginti su 66 praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu. Taip pat auga administracinių nusižengimų skaičius, kai nepilnamečiai iki 16 metų naudoja narkotikus. Projektas yra dalis viso šalies bendradarbiavimo siekiant sukurti efektyvų narkotikų prevencijos modelį.

Kitos naujienos

Kauno hidroelektrinėje (Kauno HE), kurią valdo „Ignitis gamyba“, pirmą kartą per daugiau nei 10 m...

Pavasariop prasideda aplinkos tvarkymo darbai. Gyventojai raginami atkreipti dėmesį, kokiais atve...

Alytaus kraštotyros muziejuje antradienį pristatyta Vilmanto Dunderio knyga apie Kovo 11-osios akto signa...

Per pirmą dieną, vasario 21-ąją, kai buvo pradėti rinkti parašai už kandidatus į prezidentus, TS-LKD kand...