Klausyti gyvai

13:00 - 13:35

„FM99“ kultūra

Vienoje klasėje Alytaus mokyklose mokysis nuo 20 iki 25 mokinių

 

Alytaus miesto mokyklose sureguliuotas mokinių skaičius klasėje. Tai nusprendė Alytaus miesto savivaldybės taryba, patvirtinusi mokinių skaičių jose. Nuo ateinančių mokslo metų Alytaus miesto mokyklose priešmokyklinio ugdymo klasėje turės būti 20 mokinukų, 1-ose klasėse mokysis 22 mokiniai, 5-ose ir 9-ose klasėse – 25 mokiniai, III gimnazijos klasėse – taip pat 25 mokiniai. Tai buvo švelnesnis priimtas variantas.

Alytaus miesto meras Vytautas Grigaravičius sako, kas „tai yra pradžia dideli0 darbo. Jeigu mes nieko nedarysime, netolimoje ateityje Alytaus švietimo sistemos lauks bankrotas. Turime imtis nepopuliarių žingsnių, bet jie turi būti apgalvoti ir išdiskutuoti. Dabar kuriama darbo grupė ir ji ruoš pasiūlymus, kaip išvengti galimų problemų“.

Tarybos narys Jurgis Krasnickas  teigė, kad klasių vaikų skaičiaus numatymas sumenkins Alytaus kaip šeimos miesto vardą, „kodėl didinamos klasės, jei iš krepšelio galima išlaikyti mažas klases. Tai nepadės šeimoms, jos nebus tuo patenkintos“.

Balsavimo rezultatai
Balsavimo rezultatai

 

Tarybos narė Nijolė Makštutienė tikisi, kad „birželį švietimo įstaigų vadovai, pateikę skaičius, kiek vaikų mokysis jų mokykloje, pateiktų ir informaciją apie klasėse besimokančius specialiųjų poreikių vaikus“, mat jiems reikalingas didesnis pedagogo dėmesys.

Švietimo skyriaus vedėjo Vytuolio Valūno skaičiavimais, naujuosius mokslo metus pradės 200 mažiau mokinių nei šiemet, todėl mokyklos pertvarka turės vykti.

Kitos naujienos

Alytiškiai jau pamėgo kiną iš automobilio. Kiekvienais metais Alytaus dainų slėnio aikštelė virst...

Alytaus dizaino savaitė. Įžvalgos KARTU. 2022 m. gegužės 23 – 28 d.

Lietuvių kalba unikali ir ypatinga, ja komunikuojame tarpusavyje. Deja, kartais atsitinka ir taip, kad g...

Teatras, muzika, dailė… Šias ir kitas kultūros sritis SUJUNGS šiųmetė muziejų naktis Alytuje!  ...