Klausyti gyvai

17:00 - 18:00

Savaitgalio promenada

Vienybė ir visuomenės bendrumas bus dar stipresnis – Pasaulio alytiškių bendruomenės ambasadoriai apie gyvenimą karantino metu JK ir Airijoje

Kaip šiuo sudėtingu laikotarpiu gyvena lituanistinės mokyklos FM99 pokalbis su Alvija Černiauskaite

 

Alvija Černiauskaitė

Visos lituanistinės mokyklos susidūrė su iššūkiais: trečdalis mokyklų laikinai turėjo užsidaryti dėl techninių kliūčių ar resursinių priežasčių. Du trečdaliai mokyklų dirbo nuotolinių būdu, kaip antai naudodami konferencinius skambučius, kai visa klasė jungiasi naudodami internetinę platformą(zoom, eduka ir t.t.), buvo siunčiamos užduotys, dirbama grupėmis ar individualiai.

Kalbant apie darželius, tai daug darželių užsidarė. Neužsidarė tik keli, į kuriuos buvo priimami vaikučiai, kurių tėveliai dirba privačiame sektoriuje(medikai, policininkai ir t.t.). Tačiau, jau nuo birželio 1-os dienos visi vaikučiai gali grįžti į darželius. Žinoma tėveliams paliekama teisė rinktis ar vaikutis lieka namuose, ar vis dėlto grįžta į darželį .

Jau antri metai iš eilės, švietimo komisija kartu su Švietimo ir Sporto ministerija bei Gediminu Zujumi vykdo projektą „Virtuali klasė“. Ir taip sutapo, kad būtent karantino metu, net 65 pasaulio lietuvių vaikai susivienijo bendram kūriniui „Vienybės vaikai“. Įrašai buvo siunčiami iš JAV, JK, Airijos, Italijos, Lenkijos, Lietuvos, Vokietijos, Latvijos, Baltarusijos, Norvegijos.

„Būna dienų, kai tylėt labai sunku
Nežinau, kas vyksta iš tiesų
Jeigu žemė verkia, neužmerkime akių
Juk žmogus – stipriausias iš visų.
Kaip išgyvent, kai nieko nedarai
Nors matai – kažkam šalia negera
Tai paduok jam ranką, pažvelki į akis
Ir žodžius gražiausius pasakyk
O mes vaikai
O mes pasaulis
O mes vaikai
Tie, kur bėgiojom
Basomis po sniegą
Nusimint neverta
Dar viskas ateity
Pasaulis bus kitoks
Jei būsim geresni

Kol širdis atvira, kol esame laisvi
Bus lengviau gyvent ir nepaklysti
Mums parodys kelią vilties spindulys
Ir padės visiems kartu išlikt“

Šiuo karantino laikotarpiu labai svarbus bendruomeniškumo jausmas. Apie tai pokalbyje su Dariumi Nojumi  – Mileriu:

 

Gegužės 16 dieną įvyko pirmasis Airijos lietuvių atlikėjų koncertas virtualioje erdvėje „Viskas bus gerai“, kuriame pasirodė gerai žinomi dainininkai, skaitovai, savo kūryba dalinosi poetai. Koncertą organizavo Airijos lietuvių kultūros asociacija (ALKA), įsteigta šių metų kovo 11 –ąją, minint Lietuvos Nepriklausomybės trisdešimtmetį. Renginį parėmė Lietuvos ambasada Airijoje. Kaip sako pats Darius, “pavėlavom įregistruoti veiklą, bet šiemet kovo 11-ą oficialiai susirinkome dauguma Airijos kultūros atstovų ir įkūrėme. Kad galėtume paliesti platesnę auditoriją.“

Darius Mileris – Nojus

Šiaip koncertui žmones sutelkti pavyko natūraliai, juk „pasikeitęs laikas iš mūsų kūrėjų ištraukia viską kas geriausia.“ O „aktyvūs žmonės visada buvo aktyvūs“. Tačiau “gyvų koncertų tikrai niekas nepakeis. Gyvas ryšis su publika yra amžinas ir nepakartojamas, ir toks reikalingas. Tikiu, kad bus dar stipresnis po to, kai galėsime sugrįžti į koncertų sales”

Gyvenimas Airijoje nėra sustojęs, bet gyvenimo būdas pasikeitė kaip ir daugelyje pandemijos paveiktose šalyse. „Gyvenimas nėra sustojęs, bet eilės pakeitė mūsų gyvenimo būdą“ – sako Darius Nojus – Mileris.

Projektas „Pasaulio alytiškių bendruomenė“ remiamas „Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo“. Projekto suma 2000 €

Kitos naujienos

Šįvakar visi keliai – į Rotušės aikštę. Vakaro tamsa apgaubta Dzūkijos sostinė 20 val. miestelėnu...

Sostinėje kai kurie daugiabučiai jau šildosi. Kaip Alytuje? Kiek kainuos šildymas ir ar jau verta jungti,...

Šį sekmadienį Pasaulinės gyvūnų globos dienos minėjimas Alytuje.

Po dviejų skaudžių pralaimėjimų DFK "Dainava" bandys grįžti į pergalių kelią Alytaus miesto stadi...