Klausyti gyvai

09:00 - 10:00

Ryto programa „Geros dienos!“

Vietoj tarybos nario mandato – Alytaus garbės piliečio vardas

Alytaus miesto taryba gegužės 25 dieną nusprendė, kad Alytaus miesto garbės piliečio vardas šiais metais bus suteiktas Juliui Antanui Žukui. Sprendimui slaptu balsavimu pritarė 19 tarybos narių – tiek kiek taryboje vietų turi socialdemokratai. 2 tarybos nariai susilaikė, dar 5 balsavimo biuleteniai buvo sugadinti.

Dalyvavo rinkimuose socialdemokratų sąraše

Julius Antanas Žukas socialdemokratų sąraše 2023 metų savivaldos rinkimuose buvo 25-as, po rinkimų atsidūrė 23 vietoje ir, pasislinkus sąrašui, pateko į tarybą, tačiau mandato atsisakė, nes taryboje tame pačiame gegužės 25-os dienos posėdyje priesaiką davė kitas po jo sąraše buvęs Vilmantas Bliujus.

Garbės piliečio vardas J.A.Žukui bus suteiktas už „ilgametį atsakingą darbą, profesionalų pareigų atlikimą, įgyvendinant svarbius projektus, ir svarų indėlį, siekiant statybos sektoriaus pažangos, už nuopelnus statant Alytaus miesto gamybos ir pramonės paskirties, visuomeninės paskirties pastatus ir daugiabučius gyvenamuosius namus“, rašoma tarybos sprendimo projekte. 

Tarybą pasiekė pasipiktinusių laiškas

2023 gegužės 17 dieną  tarybos narius pasiekė anoniminis laiškas, kuriuo piktinamasi planais paskelbti  J.Žuką garbės piliečiu.

„Neabejingais alytiškiais“ pasirašę ir inicialus pateikę asmenys rašė, kad „Alytaus miesto taryba rengiasi 2023 metų Alytaus garbės piliečiu patvirtinti už sunkius ir tyčinius nusikaltimus daug kartų teistą verslininką, socialdemokratą, ne vienuose savivaldybių tarybų rinkimuose su LSDP partija dalyvavusį (2023 rinkimuose taip pat), galimai partijos rėmėją – Julių Antaną Žuką. Alytiškiai,išgirdę šią naujieną,labai sunerimo dėl ciniškų Alytaus miestą valdančių Nerijaus Ceciulio socialdemokratų planų.

Išties Juliaus Antano Žuko anketoje nurodomas teistumas ir ilgas sąrašas veikų, už kurias ji baustas. Teistumas išnykęs, tačiau rinkimų atveju tai negalioja.

Gegužės 23 dieną, prieš tarybos posėdį, kuriame buvo sprendžiama dėl garbės piliečio, žiniasklaidai ir tarybos nariams atsiųstas dar vienas laiškas iš to paties el.pašto adreso, kuriame pridedama papildoma informacija – rekvizitai.lt komentarai apie situaciją bendrovėje UAB „Dzūkijos statyba“, kurios akcininkas yra Julius Žukas, tačiau generalinis direktorius yra Edvardas Mačiulaitis. Komentaruose piktinamasi, kad įmonė nemoka algų, o turimas turtas iki bankroto yra perleidžiamas UAB „Grinduva“, kurios akcininkas yra taip pat Julius Žukas. UAB „Grinduva“ ilgametis vadovas ir pagrindinis akcininkas yra 2021 metų garbės pilietis Antanas Minkevičius.

Apie tai, kad UAB Dzūkijos statyba gresia bankrotas buvo skelbta jau anksčiau, o gegužės 22 dieną akcininkai rinkosi spręsti, ar įmonę restruktūrizuoti, ar prašyti bankroto. Vien šiemet įvairiuose Lietuvos teismuose „Dzūkijos statybai“ buvo iškelta 30 bylų dėl skolų priteisimo.  https://www.vz.lt/nekilnojamasis-turtas-statyba/2023/05/16/dzukijos-statyba-pakibo-ant-plauko#ixzz82oWc7gGz

Pasipiktinimo laiškas nepakeitė tarybos narių nuomonės ir Alytaus m. garbės piliečio vardas Alytaus m. šventės metu birželio 16 dieną bus suteiktas Juliui Antanui Žukui.

Tarybos nariams balsavimui buvo pateiktas tik vienas kandidatas, tad buvo galima jam pritarti arba ne – garbės piliečio vardas suteikiamas tarybos sprendimu. J.Žuko kandidatūrą teikė UAB „VA statyba“, UAB „Parama“, UAB „Alvista“ ir Lietuvos statybininkų asociacija.

Alytaus m. garbės piliečio vardas suteikiamas už ypatingus nuopelnus Alytaus miestui ir Lietuvos valstybei vykdant ilgalaikę sistemingą visuomeninę veiklą mokslo, kultūros, švietimo, meno, sporto, sveikatos, socialinės apsaugos, aplinkos apsaugos, verslo ir kitose srityse, taip pat už kilnius poelgius, padariusius didelį poveikį visuomenei.

Pirmuoju Alytaus miesto garbės piliečiu 2000–aisiais metais tapo Alfonsas Grigaitis – ilgametis miesto vadovas. Iki dabar Alytaus miesto garbės piliečiais paskelbti 27 miestui nusipelnę žmonės.

Kitos naujienos

Liepos 6-ąją – Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną – kviečiame švęsti Dzūkij...

Grupė 

Druskininkų rajone sunkiai apgirtęs vyras smurtavo prieš mažametę mergaitę. Kaip pranešė Alytaus apskriti...

Birželio 25 d. įsigalioja vasaros laikotarpio Alytaus miesto viešojo transporto tvarkaraščiai: da...