Klausyti gyvai

10:00 - 11:00

Informacinis kanalas

Vinilinių plokštelių pardavimai Jungtinėse Valstijose viršijo CD pardavimus

Vinilinių plokštelių pardavimai Jungtinėse Valstijose praėjusiais metais pirmą kartą nuo 1987-ųjų viršijo kompaktinių diskų (CD) pardavimus, teigiama Amerikos įrašų pramonės asociacijos ataskaitoje. „Vinilinių plokštelių rinka 2022-aisiais rodo, kad vinilas tampa neatsiejama šiuolaikinės muzikos rinkos dalimi“, – pareiškė RIAA vadovas Mičas Gleizeris.

Pernai Jungtinėse Valstijose parduota kiek daugiau nei 41 mln. vinilinių plokštelių, kurių vertė siekė 1,2 mlrd. dolerių. Tuo pat metu amerikiečiai per metus nupirko 33 mln. kompaktinių diskų už 483 mln. JAV dolerių. Įrašų pardavimai JAV auga jau 16-us metus iš eilės, dabar jie sudaro apie 71 proc. pajamų iš visų muzikos pardavimų fizinėse laikmenose.

Bendros pajamos iš muzikos įrašų augo septintus metus iš eilės ir pasiekė rekordinę 15,9 mlrd. dolerių sumą. RIAA ataskaitoje nurodoma, kad muzikos fizinės kopijos ir toliau generuoja didesnį pelną nei skaitmeninės bylos, kurių pardavimai pernai sumažėjo 20 proc. iki 495 mln. dolerių.Visa tai labai skiriasi nuo 2012 metų, kai skaitmeninės muzikos atsisiuntimai buvo populiarumo viršūnėje ir sudarė 43 proc. pajamų iš visų muzikos įrašų pardavimų. Tuo tarpu pajamos iš srautinio siuntimo pernai augo 7 proc. ir pasiekė rekordinę sumą – 13,3 mlrd. dolerių.

Kitos naujienos

Naujasis „Wolves“ treneris Kęstutis Kemzūra šiandien buvo pristatytai komandai ir surengė pirmąją...

Bendrovė „Alytaus šilumos tinklai“ įgyvendino projektą ir beveik pusšimtyje Alytaus miesto švieti...

Apie  branduolinio ginklo dislokavimą Baltarusijoje, Kinijos vadovo vizitą Rusijoje ir ukrainieči...

Per tris dešimtis žmonių įkalinta, keletas nužudyti - tyli vizualinė kova laikinai okupuotose Ukrainos te...