Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Paskelbta naujoji Bičių karalienė, šio garbingo titulo nusipelnė Janina Lisauskienė iš Lazdijų raj.

 

Į medumi kvepiančią Priekulę šį savaitgalį sugužėjo ne tik bitininkai iš Lietuvos, bet ir iš užsienio valstybių, nes čia buvo minima trisdešimt aštuntoji bitininkų šventė.

DSC_1464Gražus renginys prasidėjo nuo iškilmingų šv. Mišių, kur buvo pašventintas medus. Vėliau bitininkai žygiavo eisenoje, kurios metu buvo pristatytos Lietuvos bitininkų draugijos iš įvairiausių šalies kampelių ir svečiai iš užsienio. Šį kartą Priekulėje svečiavosi bitininkai iš Lenkijos, Ukrainos, Estijos, Švedijos, Latvijos, Jungtinės Karalystės. Nepaisant sunkumų ar tolimo kelio bitininkų draugijų atstovai jau metai iš metų keliauja į vis kitą Lietuvos miestą, kad pabūtų drauge, pasidalytų patirtimi ir tiesiog paragautų skaniausio medaus, tad ir šį kartą saldžiausio medaus nepritrūko.

Lietuvos bitininkų šventė turi senas tradicijas – pirmoji jų įvyko dar 1963 m. Nuo 1989 m. šventė vyksta kasmet vis kitoje Lietuvos vietoje, tad šiemet buvo minima ne tik 38 -oji šventė, bet ir 25 -rių metų sukaktis. „Šiandien bitininkai susiduria su daugybe įvairiausių klausimų, kuriuos reikia spręsti, vis dėlto nepaisant sunkumų labai smagu šiandien visus matyti čia. Jau bene 40 metų, pirmąjį rugpjūčio savaitgalį visi bitininkai susirenka į vieną vietą, kad susitiktų su bičiuliais, o man didžiulė garbė atidaryti šią šventę“, – visus susirinkusius su švente ir gražia 25 metų sukaktimi pasveikino Lietuvos bitininkų sąjungos prezidentas prof. hab. dr. Algirdas Skirkevičius. Bitininkų šventė kasmet pritraukia vis daugiau svečių ir dalyvių bei įgauna tarptautinio renginio statusą. „Man labai malonu ir didžiulė garbė dalyvauti šiandien šioje gražioje šventėje. Noriu palinkėti, kad visada išliktumėte vieninga šeima, o ant kiekvieno lietuvio stalo visuomet būtų medaus. Linkiu Jums gyvuoti dar ilgus metus. Gražios šventės ir gražios bičiulystės“, – palinkėjo žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė. Ji kartu su Lietuvos bitininkų sąjungos prezidentu apdovanojo geriausius šalies bitininkus. Trečios vietos nugalėtoju tapo bitynas iš Lazdijų raj., kuriame šeimininkauja Janina Lisauskienė, antra vieta atiteko Liachovičių šeimos bitynui iš Vilniaus, o pirmąja – džiaugėsi Kėdainių bityno šeimininkas Rimtautas Ardavičius, kuris bitininkyste užsiima jau daugiau nei 30 metų. Dabar jo ūkyje keli šimtai bičių šeimų, o garsus bitininkas pardavinėja ne tik medų, bet ir originalias tikro vaško žvakes. Nugalėtojams atiteko vardinės padėkos ir taurės. Taip pat šventės metu buvo paskelbta ir naujoji Bičių karalienė, šio garbingo titulo nusipelnė Janina Lisauskienė iš Lazdijų raj., o geriausių metų bitininkų tapo Juozas Jankauskas. DSC_2072

Visą dieną veikiančioje mugėje visi norintys galėjo paragauti įvairiausių rūšių medaus, o labiausiai patikusį medų ir įsigyti. Renginyje savo patirtimi dalijosi žolininkė Adelė Karaliūnaitė ir žinomas bitininkas Algirdas Amšiejus. Šeštadienio vakarą linksmybės Priekulės parke neturėjo baigtis kone iki vidurnakčio. Medumi kvepiančios šventės metu dalyvius linksmino daugybė folkloro ansamblių ir liaudiškos muzikos kolektyvų, o naktinį dangų nušvietė ugnies šou.

DSC_1415Tad linksmybių ir pramogų nepritrūko nei vaikams, nei suaugusiems. O šią gražią šventę tikriausiai galima būtų apibūdinti odžiais iš pasakų: „ir aš ten buvau, alų midų gėriau, per barzdą varvėjo, burnoj neturėjau“

Kitos naujienos

„Wolves“ klubas toliau tvirtina savo pozicijas LKL. Savo arenoje patiesę Kauno "Žalgirį" vilkai r...

Savaitgalį Alytuje vyko Lietuvos kulkinio šaudymo, pneumatiniais ginklais, komandinis Čempionatas...

Alytaus statybos bendrovė „Dzūkijos statyba“ Kauno technologijos universiteto prašymu įtraukta į Viešųjų ...

Šį sekmadienį (Vasario 12 d.) Makniūnuose vėl nuo 10 iki 13 val. vyks Makniūnų bagažinių turgelis...