Klausyti gyvai

20:00 - 24:00

Vakaro dvelksmas

Visi į tradicinę Grybų šventę!

Varėniškiai, puoselėdami gražią tradiciją, šį šeštadienį, rugsėjo 28 dieną, vėl organizuoja Grybų šventę! Šiemet didžiausias Varėnos krašto renginys, kuriame svetingai laukiami svečiai iš visų Lietuvos kampelių ir užsienio, kviečia skambiu pavadinimu „Varėna gamtos ritmu”. Jau dvidešimt ketvirtąjį kartą vyksiančioje šventėje svečiai galės džiaugtis per šimtmetį išsaugotu ir tebepuoselėjamu Varėnos krašto paveldu – tradicijomis, amatais, verslais ir dzūkų valgiais. Ir šiuo paveldu, kuriuo žavisi kraštą lankantys turistai iš viso pasaulio, ir grybautojų, surinktų grybų, gausybės svečių iš Lietuvos ir užsienio, linksmybių ir dzūkiškų gėrybių skaičiumi Varėną vėl vienai dienai pavers didmiesčiu.

Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta sako, kad ne kartą iš šventėje dalyvavusių svečių teko girdėti, kad tai pati geriausia Lietuvoje vykstanti rudens šventė ir niekur nėra taip smagu, jauku ir svetinga. „Labai malonu girdėc gražius svecių atsiliepimus. Manau, kad jie, taip sakydami, neklysta. Nes ir šventės organizatoriai, ir šventėje dalyvaujancys mūsų krašto žmonės indeda daug kūrybos ir širdzies. Atvažuokit in mūs šventį, jum tikrai paciks”, – dzūkiškai kviečia meras Algis Kašėta.

Didžiausią Varėnos krašto šventę Varėna pasitiks kaip ir kasmet pasipuošusi, puikiu rudenišku oru ir gera nuotaika. Tai pajus ir gausūs svečiai. Šiais metais šventė šurmuliuos visame mieste – moderniai atsinaujinusiame Varėnos krašto legendų ir padavimų parke svetingai kvies apsilankyti ir vaiskiausiomis spalvomis, skambiausiais garsais ir skaniausiais kvapais vilios seniūnijų kiemeliai, kuriuose visą dieną vyks krašto kultūros, tradicijų, amatų, kulinarinio paveldo pristatymai. Koncertai vyks miesto aikštėje prieš savivaldybę, tautodailės mugė – Vasario 16-osios alėjoje, prekybos mugė –  gretimose gatvėse ir nusidrieks pagrindine Vytauto gatve beveik per visą miestą.

Ir šiemet šventė tradiciškai prasidės Lietuvos grybavimo čempionatu Varėnos rajono savivaldybės mero Algio Kašėtos taurei laimėti itin grybinguose Marcinkonių kaimo miškuose, į kurį iš Vilniaus ankstų rytą, 5 valandą 37 minutės, iki pat grybavimo čempionato veš specialus Grybavimo čempionato traukinys.  Azartiškiausius šiemet jau septynioliktojo čempionato dalyvius aštuntą valandą ryto į mišką palydės, o po keleto valandų su dzūkiškomis dainomis sutiks ir dzūkiška grybiene bei kitais patiekalais iš dzūkiško paveldo lobyno vaišins Marcinkonių etnografinio ansamblio dainininkai bei kiti muzikantai.

Daugiausia grybų radusi grybautojų komanda ir šiemet į namus išsiveš įspūdingą Varėnos krašte, miškingose Merkinės apylinkėse, Zakavolių kaime gyvenančio juodosios keramikos meistro Petro Pretkelio sukurtą juodosios keramikos taurę. Ji jau laukia savojo šeimininko. Be originalių dovanų, žinoma, neliks ir kiti čempionato prizininkai bei jauniausias ir vyriausias grybautojai.

Į Grybų šventę visus norinčius iš Vilniaus į Varėną veš šventinis traukinys, jis iš Vilniaus geležinkelio stoties išvyks 8 valandą 35 minutės. Keliaujantiems šventiniu Grybų traukiniu laikas neprailgs, nes keleivius linksmins nuotaikingi dzūkai muzikantai. Visų  tądien vykstančių iš Vilniaus į Varėną ir atgal traukinių bilietams taikoma net 50 procentų nuolaida. Nuolaida taikoma keleiviams, rugsėjo 28 d. važiuosiantiems į Varėną iš bet kurios maršruto Vilnius–Varėna–Vilnius stotelės ir iš Varėnos į bet kurią šio maršruto stotelę. Bilietus įsigyti galima kasose arba internetu www.traukiniobilietas.lt. Rugsėjo 29 d. bilietai su nuolaida bus parduodami ir traukiniuose. Paskutinis traukinys iš Varėnos išvyks 21.35 val. Taigi neatvykti į Grybų šventę – neįmanoma!

Į Varėną iš Vilniaus 9.55 val. atvykęs šventinis traukinys ir jo keleiviai taip pat bus sutikti šventiškai, su muzikantais ir įvairiais maloniais siurprizais.

Ir atvykusieji traukiniu, ir kiti šventės dalyviai į šventės vietą eis teatralizuotoje šventinėje eisenoje, kurioje nuo Varėnos geležinkelio stoties aplink miestą iki šventės vietos miesto centre šurmuliuos rajono meno kolektyvai, įmonių ir įstaigų darbuotojai bei visi norintys varėniškiai ir svečiai.

Šventę „Varėna gamtos ritmu” didžiojoje scenoje priešais savivaldybę skambiomis dzūkiškomis dainomis ir nuotaikingais šokiais pradės jaunieji Varėnos talentai: Varėnos moksleivių kūrybos centro šokių studija „Mikitukas”, vokalinė grupė, vaikų šokių studija „Dosado”, Merkinės šokių kolektyvas „Versmė”, Varėnos kultūros centro grupė „Varėniai”, vaikų grupė „Bruknelė”, Igoris Berinas, šokių studija „Fantazija” ir Kybartų kultūros centro pučiamųjų instrumentų orkestras „Kybartai”.

Išpuoštuose seniūnijų kiemeliuose visą dieną skambės daininga dzūkiška tarmė, koncertuos saviveiklininkai, bus demonstruojami senieji dzūkų amatai ir verslai. Šių čia pat vietoje sumeistrautų gaminių bus galima nusipirkti, o demonstruojamų amatų – ir pasimokyti. Visa šventė kvepės dzūkiškais valgiais – kas norės, jų galės vietoje paskanauti arba nusipirkti lauktuvėms. Šventėje be abejonės bus galima nusipirkti šviežių, sūdytų, džiovintų ar konservuotų grybų, įvairiausių gaminių iš miško uogų. Vyks tautodailininkų ir amatininkų darbų ir prekybos mugės, gamtos kūrinių parodos, vaikus džiugins įvairiausios pramogos, vyks įvairios sportinės varžybos, automobilių paroda.

Didžiojoje šventės scenoje visą dieną vyks nuotaikingi rajono ir šalies bei užsienio miestų partnerių kolektyvų koncertai. Koncertuos Marijampolės kultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Žolynukai”, Birštono kultūros centro vaikų vokalinė grupė „Crazy”, Nemajūnų bendruomenės „Santalka” vokalinis ansamblis, Šakių kultūros centro vokalinis ansamblis „Gaudenė”, mamų ir dukrų kvartetas iš Šakių rajono. Žiūrovus linksmins Lietuvos kapelos: Tirkšlių kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Subatvakaris”, Kybartų kultūros centro Virbalio kultūros namų kapela „Pliumpa”, Nevarėnų kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Šmukšt”, Kybartų kultūros centro Girėnų kultūros namų kapela „Versmė”, Akmenės kultūros namų romansų grupė „Akmenės vyrai”. Taip pat koncertuos tautinis baltarusiškų dainų ansamblis „Siabryna”, Viekšnių kultūros centro modernaus folkloro grupė „Vo tap tata”, grupė „Three Generations” iš Lenkijos. Vakare žiūrovus linksmins jaunieji atlikėjai: šokių studija „Dosado”, Goda Debesiūnaitė, Patricija Mickutė, Brigita Janušauskaitė, Karolina Kastinevičiūtė, Karolina Lyndo, Ugnė Martusevičiūtė, Monika ir Simona Juknevičiūtės,. Vyks grupės „Elektra Band” gyvo garso koncertas, Monique koncertas.

Dvidešimt antrą valandą Varėnos miesto padangę sudrebins ir ryškiausiomis spalvomis nušvies šventiniai fejerverkai, o šventę vainikuos grupės „Pop Ladies” koncertas.

Tądien linksmybių ir įspūdžių tikrai netruks nei dideliems bei mažiems varėniškiams, nei gausiems miesto svečiams, tad šventės organizatoriai maloniai kviečia nepasididžiuoti ir drauge pasilinksminti Grybų šventėje! Šventėje rasite dzūkiškų gėrybių ir linksmybių ir tikrai pajusite svetingą dzūkišką dvasią!

Kitos naujienos

Į FM99 Kalėdinių eglučių parką atkeliavo Girinukas – tai darželio „Girinukas“ pedagogių kūrinys.

Gruodžio 8 d., 16 val., Audiovizualiųjų menų centre vyks Redo Diržio paskaita-pokalbis „Dalykai, kurie nu...

Gruodžio 15 d. 18 val., Alytaus kultūros centras, Didžioji salė