Klausyti gyvai

21:00 - 22:00

Smooth Jazz Café

Vsio zakonno, Alytus

FM99, Rimvydas Valatka

Vsio zakonno, Alytus, 2022-ieji.

Rimvydas Valatka

Šiandien iš Alytaus teatro patalpų demonstratyviai išgrūdama radijo stotis FM99. Ji čia nuomojosi patalpas gal porą dešimtmečių. Priežastis – šių patalpų nuomos konkursą laimėjo kažkoks esamas ar dabar jau buvęs socialdemokratas (jei ką, miesto meras Cesiulis – irgi socialdemokratas), kuris čia žada įrengti sporto klubą. Sporto klubas teatre jau skamba išdidžiai, bet praleidžiu tą mintį. Tie, kurie yra lankęsi radijo stotyje FM99, neleis sumeluoti, – įrengti sporto klubą šiose teatro patalpose reikia žmogaus su liguistos Marxo, Lenino ir Blinkevičiūtės fantazijos kombinacija, tokie tie redakcijos kambarėliai maži ir siauri.

Veiksmas dėl FM99 iškraustymo vystėsi taip greitai, kaip tik vietiniai carai sugeba, kai reikia kokį laisvamanį nubausti ar atkeršyti už nepaklusnumą. Sausio 10-ąją patalpų nuomos konursą laimėjęs esamas ar buvęs LSDP narys pasirašė nuomos sutartį su savivaldybe FM99 patalpoms. FM99 informaciją apie tai el.paštu gauna sausio 12-ąją. Laiške FM99 nurodoma iki sausio 24 d. 10 val. ryto perduoti patalpas. Redakcija išsiuntė prašymą savivaldybei duoti laiko persikraustyti bent iki sausio 31-osios.

Perkraustyti radiją – tai ne laikraščio ar naujienų portalo redakciją perkelti, nors ir tai užtruktų. Būtina perkelti bazinę stotį, relines linijas, galų gale reikia įrengti naują radijo įrašų studiją, kuriai būtina gera garso izoliacija. Tam reikia ne tik nemažų kaip tokiai mažai redakcijai pinigų, bet ir patyrusių meistrų, kurie tikrai dabar nesišlaisto be darbo, o dar labiau reikia laiko.

Tie, kurie buvo nusiteikę žūtbūt nubausti Alytaus radijo redakciją, tą taip pat žinojo. Penktadienį FM99 gavo neigiamą atsakymą pratęsti buvimą patalpose bent savaitei. Nors savivaldybės klerkai prieš tai dėjosi geradariais. Telefonu redakcija buvo bent kelis kartus patikinta, kad žinoma, pratęsim tą laiką, naujasis nuomininkas irgi sutinka, tik štai ateiti pasirašyti dabar negali.

Viskas čia turbūt yra griežtai pagal įstatymo raidę su tuo FM99 redakcijos išgrūdimu lauk. Kaip pasakytų LSDP klasikas, vsio zakonno čia. Negerai yra su jauno mero, socialdemokrato Cesiulio ir LSDP senoviniu požiūriu į vietos žiniasklaidą, kurį galima apibrėžti irgi senoviškai – mano troba kraštinė, nieko nežinau, nieko negirdėjau.

Iš ko apskritai galima suprasti, kuri miestų ir rajonų žiniasklaidos priemonė deramai atlieka savo darbą? Štai iš tokių gėdą Lietuvai darančių istorijų. Jei radijas laižytų užpakalį merui ir tarybos daugumai, jo tikrai niekas nebūtų išgrūdęs iš patalpų.

Dabar išgrūdo, ir tai yra modernios europinės Lietuvos gėda. Tą gėdą Lietuvai daro vietiniai cariukai. Rajonų redakcijų finansai yra tokie trapūs, kad užtenka tik įjungti durnių su patalpomis, kaip šiuo atveju, ir radijo tiesiog gali nebelikti, nes nebus už ką apmokėti naujos studijos įrengimą.

O kaip Lietuvos Vyriausybei, premjerei Šimonytei, kultūros ministrui Kairiui? Taip pat vsio zakonno – Jūs irgi nė prie ko ir apskritai, kam ta valdžios kritika reikalinga?

Kitos naujienos

Energijos kaupimo įrenginių sistemos operatorė „Energy cells“ trečiadienį simbolinės kapsulės ...

Lietuvių kalba unikali ir ypatinga, ja komunikuojame tarpu...

Liepos 5 d. Dauguose, Alytaus r., tradiciškai bus švenčiama Valstybės (Lietuvos karaliaus Min...

Pirmus kelis karo Ukrainoje mėnesius Alytaus broliškas miestas Kremenčiukas nepatyrė karo smūgių ir...