Klausyti gyvai

24:00 - 08:00

Nakties garso takelis

Vytaras Radzevičius: kelionėje svarbu ne tik kalbėti, bet ir patylėti

Prenumeruokite ir klausykite tinklalaidžių platformoseApple podcasts | Spotify | Google podcasts | RSS|Breaker| Castbox |Overcast | Pocket Casts | RadioPublic

Vytaras Radzevičius, žurnalistas ir keliautojas, visuomenei gerai žinomas iš jo kuriamų laidų apie gastronomiją svečiose šalyse arba iš laidų ciklo apie keliones, kurias kūrė su bičiuliu Martynu Starkumi. Sporto mėgėjai Vytarą atsimena, kaip sporto komentatorių, o publicistikoje nertai galima buvo sutikti jo pavardę, kaip žurnalo redaktoriaus.

Aš svajojau būti geologu, kaip tėtis ir mama, tada įvyko virsmas, paskutinėse mokyklos klasėse susidomėjau istorija, bet man neleido stoti. Aštuoniolikos metų išvežė į rusų kariuomenę. Grįžau po dviejų metų – 1988-aisiais. Palikau Lietuvą vienokią, grįžtu – sąjūdis, pradžia… Išsilaisvinimas, atgimimas. Aš jau padaviau dokumentus stoti į Istorijos specialybę, bet per vieną naktį, nu žinai, kai naktį su draugu susitinki, kas būna kartais. Draugas mokėsi žurnalistikoje, pripasakojo visko ir tada man lemputė įsižiebė, aš pagalvojau, kad noriu į žurnalistiką“, – apie pasirinkimą tapti žurnalistu pasakoja Vytaras.

Vytaras Radzevičius

Nepaisant to, kad pokalbis truko vos keturiasdešimt tris minutes, Vija su Vytaru palietė daugybę temų,  nuo instrukcijos, kaip elgtis sutikus grizlį iki kunigaikščio Vazos paskutinės vakarienės, nuo viešnamio iki šabalbonų salotų recepto ir t.t. Na, nerealiai įdomi ir turtinga laida!

Tikra retenybė – toks atviras, šiltas ir tuo pačiu pilnas įvairių žinių pašnekovas.

Ar galėtų Vytaras gyventi be kelionių? „Ne. Kelionė, realiai, kaip gimdymas: ruošiesi septynis mėnesius, mėnesį keliauji, po to mėnesį gromuluoji  viską. Sudėjus viską išeina devyni mėnesiai. Grįžti ir galvoji: viskas užteks, kiek čia galima, kaip mažvaikiai kokie, kiek metų pažiūrėk ir visa kita… Bet po to praeina mėnuo ir toks jau, kaip eržilas arklidėje pradedi kanopomis kibirkštis skaldyti, kad jau reikia vėl kur nors varyti. Tas nenutrūksta“, – apie aistrą keliauti pasakoja pašnekovas.   

Ir žinote, ne gandai yra tai, jog Vytaras niekada nėra susipykęs su savo draugu ir kelionių bičiuliu Martynu Starkumi. Tai patvirtina ir laidoje.

Pasiklausykite „Papasakok man“ su Vija laidos įrašą ir sužinosite daugybę įdomių dalykų iš pirmų lūpų. Apie tai neverta net rašyti, todėl spauskite play ir išgirskite savo ausimis.

Visas papasakok man radijo laidas galite paklausyti podkastų forma mėgstamoje podkastų platformoje.

Vija Kudzienė ir Vytaras Radzevičius

„Papasakok man” laida dalinai finansuojama Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo.

Kitos naujienos

Kokie pagrindiniai iššūkiai buvo šią kadenciją Europos Parlamente, Europos saugumas, karas Ukrain...

Su Alytaus Sakalėlio pradinės mokyklos 2C klasės moksleiviais susitinkame radijo stotyje FM99. Va...

Alytuje gyvenantys vaikų tėvai ir toliau ieško būdų, kaip išlaikyti savo vaikus darželiuose. Nors...

Alytaus policijos pareigūnai atlieka tyrimą dėl galimo moters išžaginimo Alytuje. Kaip pranešė Alytaus ap...