Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Vytautas Grigaravičius: „Aš pats niekada nežadu, o darau ir dirbu“

Prieš daugiau nei 1 metus darbą pradėjo 8-oji Alytaus miesto taryba, prisiekė nauji jos nariai ir buvo inauguruotas miesto meras Vytautas Grigaravičius. Apie praėjusius metus, nuveiktus darbus ir ateities planus radijo stoties „FM99“ studijoje pokalbis su Alytaus miesto savivaldybės meru Vytautu Grigaravičiumi ir administracijos direktoriumi Vytautu Jastremsku. Klausykite pokalbio.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Apie praėjusius metus, nuveiktus darbus ir ateities planus radijo stoties „FM99“ studijoje pokalbis su Alytaus miesto savivaldybės meru Vytautu Grigaravičiumi ir administracijos direktoriumi Vytautu Jastremsku.

 

 

Radijo laidoje diskutuota apie aktualias miesto problemas, sulaukta ir gyventojų klausimų.  Apie praėjusius darbo metus Alytaus miesto savivaldybės meras Vytautas Grigaravičius sakė: „Aš pats niekuomet nežadu. Darau, dirbu, gilinuosi į problemas, tačiau į priekį nežadu. Darbų padaryta nemažai, galbūt ne visi jie yra matomi. Susidūrėme su problema, jeigu nieko nedarai ir palieki taip, kaip yra gauni kritikos, kad niekas nevyksta, niekas nedaroma, nėra jokio proveržio. Tačiau, jeigu pamėginama gilinti į kažkokią problemą ir keisti nusistovėjusią tvarką, tada atsiranda priešprieša ir vėl blogai. Kaip čia surasti tą aukso vidurį?“.

 

tary

Tarp savivaldybės tikslų yra ir informuoti gyventojus ir investuotojus  apie miesto potencialą bei mažinti biurokratiją. Norima apsibrėžti ir nustatyti potencialiai sėkmingiausias Alytaus pramonės šakas, įvertinti miesto konkurencinius pranašumus ir dirbti su nacionalinėmis agentūromis. Taip pat sudaryti verslininkams prieinamos viešosios erdvės ir infrastruktūros sąlygas, kad į ją būtų galima investuoti ir siekti pelno, kuriant papildomas darbo vietas ir pridėtinę miesto vertę. Norima skaidrinti ir efektyvinti savivaldybės įmonių, įstaigų ir organizacijų veiklą.

alytis

Alytaus miesto savivaldybės administracijoje įvyko pokyčių. Paklaustas ar pasikeitimai duoda rezultatų savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Jastremskas atsako: „Pokyčiai įvyko, tačiau jie nėra tokie dideli ir matomi. Atsirado du nauji skyriai: sugrąžintas statybos ir naujas Viešosios tvarkos skyrius. Labiausiai matomas Viešosios tvarkos skyriaus darbas ir paskutinė akcija „Miestas be apleistų ir nenaudojamų automobilių gatvėse ir kiemuose“.

atsakaitaa

20160429_091818
18-asis Alytaus miesto savivaldybės tarybos posėdis

Plačiai diskutuota apie apleistų pastatų tvarkymą. Gegužę nustatyti žemės ir nekilnojamojo turto mokesčio tarifai. Tarp jų padidintas 3% nekilnojamojo turto mokestis apleistiems pastatams. Meras kalbėdamas apie šią problemą pateikė Birštono pavyzdį, kad šiame mieste reikėjo, net 7 metų išspręsti šią apleistų pastatų situaciją. „Tikiu, kad situacija ir pas mus pasikeis palaipsniui. Ateityje mes pamatysime pokyčius, bet tam reikia laiko ir kantrybės“, – teigė V. Grigaravičius.

Atsakaita

20160429_091835
18-asis Alytaus miesto savivaldybės tarybos posėdis

Savivaldybės tikslas gerinti paslaugas jaunoms šeimoms auginant ir ugdant vaikus. Buvo sukurta kortelė gausioms šeimoms, kuri vienija nuolaidas prekėms ir paslaugoms. Kortelė gausioms šeimoms „Alytus – viena šeima“ puikiai veikia, ji žinoma visoje Lietuvoje ir kitos savivaldybės ketina jungtis prie šios iniciatyvos. Nuolaidas gausioms šeimoms siūlo 43 bendrovės, ja naudojasi per 180 šeimų, turinčių tris ir daugiau vaikų. Taip pat  patvirtinta Šeimos taryba, kurios tikslas – padėti kurti šeimai palankią aplinką. Į ją įeina įvairiausių organizacijų, dirbančių su šeimomis, vaikais, įvairių krizių sprendimu, atstovai.

tarybbbaaa

Miesto savivaldybė taip pat siekia plėsti miesto infrastruktūrą, pritaikyti ją aktyviam ir patogiam gyvenimui, įgyvendinti pastatų renovavimo, daugiabučių kiemų tvarkymo programas. 2015 metais dalinio dalyvavimo būdu Alytaus mieste aikšteles atsinaujino 20 daugiabučių namų bendrijų ir 15 įmonių. Iš viso darbų atlikta už 415 tūkst. Eurų, tačiau pusę lėšų prisidėjo pačios įmonės ar bendrijos. 2016-iems metams programa plečiama jau ne tik automobilių stovėjimo, bet ir vaikų žaidimo aikštelėms, kiemų apšvietimui ir kitai infrastruktūrai.

20160429_091845
18-asis Alytaus miesto savivaldybės tarybos posėdis

taryb

tarybaa

Kitos naujienos

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje išrinktas Meilės Lukšienės premijos laureatas. Juo tapo Ąžuolas ...

Lietuvių kalba unikali ir ypatinga, ja komunikuojame tarpus...

Alytaus Rotušės aikštėje statoma išskirtinė scena penktadienį vyksiančiam lauko šokio spektakliui...