Klausyti gyvai

20:00 - 24:00

Vakaro dvelksmas

Vytautas Grigaravičius: kiek Alytui gali kainuoti teatro vadovės atleidimas?

VRK "Alytaus piliečiai" kandidatas į merus Vytautas Grigaravičius
VRK „Alytaus piliečiai” kandidatas į merus Vytautas Grigaravičius

 

Vakar Alytaus savivaldybės tarybos sprendimu buvo atleista teatro direktorė Laura Radzevičiūtė. Pirmiausiai tenka suabejoti šio sprendimo skaidrumu. Ar tai, kad teatro direktorė atleista dėl to, kad neva nepateikė savivaldybei reikalaujamos informacijos, yra reali priežastis, ar tik formalus pretekstas?

Nėra abejonių, kad teatro vadovei privalu laikytis administracinio pavaldumo ir atskaitomumo steigėjui principų. Tačiau ar jos atleidimas šiuo atveju atitinka galimo nusižengimo mastą, ar bausmė adekvati? Abejones didina viešai miesto visuomenės diskutuojamos prielaidos, kad tikroji direktorės atleidimo priežastis galėjo glūdėti partiniuose interesuose, partijų tarpusavio konkurencinėje kovoje dėl valdiškų krėslų saviems žmonėms.

Nerimą didina ir galimos tokio sprendimo vadybinės pasekmės ir finansiniai kaštai. Ar tai nebus vienas iš daugelio Alytuje ir Lietuvoje egzistuojančios praktikos atvejų, kuomet atleistas iš pareigų įstaigos vadovas vėliau teismo atstatomas į pareigas, jam išmokant dideles kompensacijas? Jeigu dabar skubiuoju būdu bus paskirtas naujas teatro vadovas, o teismas atstatys buvusią direktorę, teatras neabejotinai pateks į  ilgalaikę vadybos krizę ir vadybinį chaosą, ilgam bus sutrikdytas kūrybinis procesas, o miesto biudžetui tas kainuos didelę sumą kompensacijoms, kurių galimai atsiras ištisa grandinė, mokėti.

Kultūros ir kurybos srities vadyba yra subtilus dalykas, čia tiesmukas administravimas gali vienu ypu sugriauti produktyvų darbą, sunaikinti profesionalias kūrybines pastangas. Aš esu prieš tokius sprendimo būdus, kuomet viršenybė teikiama partiniam lojalumui, o ne profesionalumui ir kompetencijai.

 

Politinė reklama bus apmokėta iš VRK „Alytaus piliečiai” rinkimų sąskaitos.

 

Kitos naujienos

Į FM99 Kalėdinių eglučių parką atkeliavo Girinukas – tai darželio „Girinukas“ pedagogių kūrinys.

Gruodžio 8 d., 16 val., Audiovizualiųjų menų centre vyks Redo Diržio paskaita-pokalbis „Dalykai, kurie nu...

Gruodžio 15 d. 18 val., Alytaus kultūros centras, Didžioji salė