Klausyti gyvai

09:00 - 10:00

Ryto programa „Geros dienos!“

Vytauto Grigaravičiaus svarbiausias metų įvykis – anūkų gimimas. Miesto mero – komandos suformavimas.

Radijo stoties „FM99“ studijoje lankėsi Alytaus miesto savivaldybės meras Vytautas Grigaravičius. Meras pasidalijo svarbiausiais 2015 metų įvykiais. Taip pat apžvelgė miesto problemas bei darbus, kurie dar laukia. Visą interviu klausykite, o čia pateikiame keletą citatų iš pokalbio.

Apie vadovavimo principus

„Svarbiausia buvo išvengti klaidų, priimti sprendimus neįsigilinus, nepamatavus, šito labiausiai vengėme.“

„Aš suprantu politikų norus kalbėti, kritikuoti, arba daryti greitus sprendimus, kad jie būtų žmonėms matomi – štai atėjo naujoji valdžia ir imasi permainų, bet lygiai taip pat galima labai greitai padaryti ir klaidingus sprendimus, neįsigilinus, nepasvėrus visų pliusų ir minusų, ir po to vėl tie patys politikai kritikuotų, sakytų, kad, matot, skubėdami daro neįsigilinę, padaro klaidas. Taip kad, geriau tegul kas nori kalba, kritikuoja, mes savo darbą žinome, jį išmanome, norime padaryti kokybiškai – mes visus išklausome ir padarome, kaip manome geriausia.“

„Mums labai kliuvo ydinga praktika, kai mokos fondas būdavo nustatomas ne visiems 12 mėnesių ir tekdavo paskui ieškoti pinigų atlyginimams ir pan. Dabar gi, formuojant sekančių metų biudžeto projektą, mūsų prioritetas yra būtent mokos fondas, kad žmonėms nereikėtų nerimauti, ar jis gaus 11 ar 12-tą mėnesį atlyginimą. Manau, kad pavyks numatyti iš anksto ir žmonės galės būti ramūs, bent jau šituos mūsų kadencijos metus tai bus kaip aksioma.“

Apie projektus

„Mes esame išanalizavę tą palikimą, kurį gavome, yra penki projektai, kurie niekaip nesibaigė, mes juos kaip tik šiomis dienomis užbaiginėjame. Išanalizavome klaidas, ko negalima daryti, kaip negalima daryti, ir galvojame, kad kitų metų projektai, jei tokių turėsime, bus vykdomi visiškai kitaip, su griežta kontrole, pastovia, nuolatine, ir, manau, kad tokios problemos, kurios dabar mus lydi, liks tik slogus prisiminimas. Na, o dabar, mums kito kelio nėra, mums belieka tiktai ieškoti būdų kaip tuos projektus užbaigti, kad miestui nereikėtų grąžinti finansavimo, tą ir darome.

Žalioji gatvė. „Nepaisant to, kad ten atsirado šaltinis, dėl ko ir nuslinko šlaitas, bus ieškoma būdų, kad tai sutramdyti, manau, kad nebus daugiau tokių dalykų, o šiaip galima sakyti, projektas yra užbaigtas. Pavasarį šioje gatvėje miesto įmonių dėka turi atsirasti dar 50 sakurų, tai būtų labai gražus parkas. Taip pat galvojame, kad jame galėtų atsirasti japoniškas arbatos gėrimo namelis. Yra planuojama, kad gegužės mėnesį atvyks Japonijos ambasadorius su žmona, kuri yra arbatos gėrimo ceremonijos specialistė ir kuri, tikimės, čia surengs arbatos gėrimo ceremoniją.“

Pėsčiųjų tiltas. „Šiandieną paveldosaugos komisija pritarė tilto projektui, dabar priduosime tiltą, dėl skulptūros vyksta toliau derinimo procesai ir apie sausio vidurį šį objektą jau turėtume priduoti pilnai.“

Didžioji Dailidė. „Visi reikiami dokumentai pasirašyti, objektas galų gale pabaigtas.“

Pramoninė zona Naujojoje gatvėje. „Taip pat pasirašyta užbaigimo deklaracija, statybos užbaigimo komisija planuojama sausio pradžioje, tikimės, kad objektas taip pat bus uždarytas.”

Rotušės aikštė. „Daugelį metų buvo nepriduota, taip pat projektas pabaigtas.“

„Aš nesu politikas, į šį postą žiūriu ne kaip į politinį, o kaip į ūkinį postą, todėl mano kitoks matymas. Aš niekuomet nesakiau, kad praėjusių valdžių darbe viskas blogai, ten iš tiesų buvo gerų darbų, gerų idėjų, o blogus reikia išnagrinėti ir nekartoti klaidų.“

Apie viešumą ir komunikaciją

„Kitų metų biudžetą pateiksime miesto gyventojams tokia forma, kad suprastų tiek paauglys, tiek senjoras.“

„Iš dalies pavyko, bet aš nesu pilnai patenkintas, ir aš, ir mūsų komandos žmonės ieško būdų, kaip pagerinti komunikavimą, kaip patobulinti susižinojimą su žmonėmis, kad tai būtų abipusis ryšys, tiek iš mūsų išeitų informacija, tiek mes gautume informaciją iš miesto gyventojų, tokiu būdu nebūtų atotrūkio tarp miesto savivaldos valdžios ir miesto gyventojų.“

„Sprendimų priėmimo principai pasikeitė, aš turiu kiek kitus vadovavimo metodus, visuomet skatinu iniciatyvą, kad sprendimų priėmimo procesas būtų kolektyvinis darbas, nes kur stos du ar trys padarys daugiau negu vienas. Galbūt ilgiau trunka įvairios diskusijos, aptarimas, įsigilinimas, bet didesnė tikimybė, kad spendimas bus priimtas teisingas.“

„Įsteigtose visuomeninėse patariamosiose grupėse dirbama tikrai aktyviai, kuriamos įvairios studijos, įvairios darbų kryptys numatomos, tai vienas iš būdų pritraukti miesto gyventojus prie savivaldos reikalų, sprendimų, nes savivalda ir yra, kai tą teritoriją, kurioje gyvename, valdome mes visi.“

Apie miesto įvaizdį

„Ko gero pagrindinė priežastis, kodėl aš kandidatavau, tai ir buvo – parodyti Lietuvai Alytų kitokį. Kad Alytus gali gyventi be skandalų, neigiamų reportažų. Manau, kad per šiuos mėnesius tą pavyko padaryti, Alytus atgauna savo vardą, atgauna solidumą, su Alytumi nori bendrauti užsienio ambasadoriai, ir, sakyčiau, rimtų, galingų valstybių ambasadoriai. Mes užmezgėm labai gerus, glaudžius santykius su Izraelio ambasada, jos ambasadoriumi, su Japonijos ambasada, planuoju sausio mėnesį susitikti su Kinijos ambasadoriumi ir jį pakviesti į Alytų. Tie susitikimai vyksta ne vien dėl susitikimo ir parodymo, bet ieškome konstruktyvių sprendimų, kaip į Alytaus miestą pritraukti verslą iš įvairių valstybių. Aš jaučiu tam tikrą supratimą ir dažnai mūsų interesai sutampa. Galiu pasakyti pavyzdį, kad ir su Izraelio ambasadoriumi, kuris sakė – jūs sutvarkykite sinagogą, aš pasistengsiu, kad į Alytų atvažiuotų litvakai, žydų išeiviai iš Lietuvos, iš Alytaus, kurių didžioji dalis yra verslininkai, ir jeigu jie jaus, kad mieste yra salelė jų praeities, jie atvažiuos, ieškos galimybių pradėti verslą ir panašiai. Čia tik vienas iš pavyzdžių.“

„Požiūris labai svarbus. Norint pritraukti investicijas miestas turi atrodyti solidžiai, neturi būti paskendęs skandaluose. Manau, kad to pavyko išvengti per šį laikotarpį“.

„Padeda ir patirtis, ir kontaktai. Alytaus savivaldybėje dažni svečiai iš specialiųjų tarnybų, ir STT, ir kitų, mes pasikviečiame, pasikalbame, padiskutuojame, kur galėtų būti grėsmės, kur yra koks nors korupcinis pavojus, ką reikėtų daryti, kad sprendimai būtų skaidrūs, kad iš tiesų nebūtų korupcijos. Ten irgi dirba žmonės ir su jais galima kalbėti.“

Apie bendradarbiavimą su išvykusiais

„Matome bendradarbiavimo galimybes su alytiškiais, gyvenančiais tiek kituose Lietuvos miestuose, tiek ir kitose šalyse. Ieškome būdų, kaip sustiprinti pastovų bendradarbiavimą. Mano referentė, be to darbo, kurį atlieka tiesiogiai, yra atsakinga už bendradarbiavimą su išore, su užsienyje gyvenančiais alytiškiais. Dabar kuriame komunikavimo sistemą, tikimės, kad turėsime savo ambasadorius alytiškius, kurie gyvena Anglijoje, Norvegijoje, JAV, kitose valstybėse, ir per juos palaikysime kontaktus. Yra viena labai graži mintis ir mėginsime ją jau ateinančiais metais įgyvendinti, tai pakviesti alytiškius atvykti per miesto dienas, pristatyti vietovę, kurioje jie gyvena, gal tai būtų pradžia glaudaus bendradarbiavimo, čia aš matau neartus dirvonus. Tarkime Olandijoje yra labai pažengusi situacija su dviračių takais, pėsčiųjų zonomis, Norvegijoje vėl kita patirtis, kodėl tos patirties nepritaikius mūsų mieste, nes kitą kartą mes laužome galvas, bandome išrasti dalykus, kurie jau yra padaryti.“

 

Kitos naujienos

Siekdama kovoti su neteisėta migracija, Europos sąjunga stiprina sienų kontrolę, gerina naujų atvykėlių s...

Per parą ugniagesiams gelbėtojams teko 85 kartus šalinti ant važiuojamosios kelio dalies nusvirusius medž...

Balandžio vidurys nelepina saulėtais šiltais orais, tad pasidžiaukime sielą šildančiais renginiai...

Jau balandžio 19 d., Lazdijų Nepriklausomybės aikštėje šurmuliuos mokomųjų mokinių bendrovių regi...