Klausyti gyvai

18:00 - 20:00

Muzikinis kalendorius

5 kalbas šiandien reikia mokėti – sako poliglotas G. Degėsys

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERARugsėjo 26 dieną Lietuvoje ir Europoje švenčiama Europos kalbų diena. Šia proga šalies miestuose vyks įvairūs renginiai. Švietimo ir mokslo ministro Dainiaus Pavalkio teigimu, gebėjimas bendrauti įvairiomis kalbomis padeda pažinti kitų šalių kultūras, išplečia galimybes aktyviai dalyvauti Europos ir pasaulio gyvenime. Kalbų mokymasis taip pat skatina mus mylėti, gerbti, puoselėti ir savo gimtąją kalbą bei kultūrą. Ministerija kviečia Lietuvos mokyklas, kitas švietimo įstaigas, mokslo ir studijų institucijas, visuomenines organizacijas kūrybiškai paminėti Europos kalbų dieną.

Apklausos atskleidžia, kaip keičiasi kalbų populiarumas mokyklose.

Besimokančių anglų kalbos Lietuvoje per metus padidėjo nuo 88 proc. iki 96 proc. tačiau sumažėjo prancūziškai norinčių kalbėti mokinių. Labiausiai krito vokiečių kalbą besimokančių jaunuolių skaičius – nuo 25,5 iki 11,9 proc. Tokią Lietuvos ir kitų ES šalių statistiką paskelbė “Eurostat”. Nors anglų kalba yra neabejotina lyderė ES mokyklose, tačiau ūgtelėjo ispanų ir vokiečių kalbų mokymasis.

„Dienos temos“ pašnekovas poliglotas Gediminas Degėsys sako galintis susikalbėti daugiau  nei dešimčia kalbų, kitiems taip pat rekomenduoja netingėti ir pasimokyti: „5 kalbas reikia mokėt šiais laikais. Ir tai nėra sudėtinga, ir tai joks stebuklas. Aš pats jau nemažai tokių žmonių pažįstu“.

Kitos naujienos

Šįvakar visi keliai – į Rotušės aikštę. Vakaro tamsa apgaubta Dzūkijos sostinė 20 val. miestelėnu...

Sostinėje kai kurie daugiabučiai jau šildosi. Kaip Alytuje? Kiek kainuos šildymas ir ar jau verta jungti,...

Šį sekmadienį Pasaulinės gyvūnų globos dienos minėjimas Alytuje.

Po dviejų skaudžių pralaimėjimų DFK "Dainava" bandys grįžti į pergalių kelią Alytaus miesto stadi...