Klausyti gyvai

21:00 - 24:00

Vakaro dvelksmas

Paroda „Arbit Blatas: Nuo Kauno iki Niujorko“

Prenumeruokite FM99 radijo podkastą: Applepodcasts | Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic | BreakerAnchor|Pocket Casts| Anchor|Castbox|Overcast

Audiovizualiųjų menų centras (senoji sinagoga), Kauno g. 9, Alytus

Kovo 3 d. 17 val. Audiovizualiųjų menų centre (senojoje sinagogoje), Kauno g. 9 duris atvers Arbit Blato, iš Lietuvos kilusio ir pasaulinį pripažinimą pelniusio garsaus litvako, kūrinių paroda „Arbit Blatas: Nuo Kauno iki Niujorko“.

Parodoje išvysite iš Kauno kilusio ir Paryžiuje, Venecijoje bei Niujorke kūrusio, didžiausią pasaulinį pripažinimą pelniusio litvakų menininko tapybos darbus. Arbit Blatas (1908 – 1999) buvo ištikimas tradiciniams žanrams – peizažui, portretui, natiurmortui, figūrinėms scenoms. Tapybos darbai, kuriuos bus galima pamatyti parodoje, atspindi impresionizmo, postimpresionizmo, vokiškojo ekspresionizmo ir prancūziškojo fovizmo įtakas, atskleidžia dailininko, kaip skambių spalvų virtuozo, talentą. FM99 pokalbyje Lina Valaitytė, Audiovizualiųjų menų centro muziejininkė-konsultantė.

Dailininkas buvo jauniausias Paryžiaus mokyklos (pranc. École de Paris) atstovas, palaikęs bičiuliškus santykius su modernizmo klasikais – Maurice’u Utrillo, Pierre’u Bonnardu, Pablo Picasso, Maurice’u de Vlamicku ir kt. Tuometinėje tarpukario prancūzų spaudoje dailininko kūryba buvo gretinama su kito garsaus  litvakų dailininko Chaimo Soutine‘o. Vėliau Niujorke Arbit Blatas, būdamas itin charizmatiškos ir kosmopolitiškos sielos, nesunkiai įsiliejo į naująją meninę aplinką. Drauge su kitais Europą palikusiais menininkais, kaip Markas Rothko, Jacques’as Lipchitzas, Marcas Chagallas, Ossipas Zadkine’as, Maxas Bandas, Fernand’as Légeras, papildė talentingų menininkų tuometinėje avangardo sostinėje gretas, buvo aktyvus tarptautinės meno scenos dalyvis.

Arbit Blato kūrinių yra įsigiję garsiausi pasaulio muziejai bei prestižinės galerijos. Didžiulę ir vertingą Arbit Blato kūrinių kolekciją Lietuvai padovanojo Regina Resnik-Blatas, dailininko žmona ir buvusi ilgametė pasaulio operos scenų solistė ir režisierė, bei posūnis Michael Philip Davis, teatro režisierius, libretų autorius ir dainininkas.

Atrinkti parodos kūriniai atkeliavo iš Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus.

Paroda veiks iki 2022 m. gegužės 12 d.

Kitos naujienos

Prezidento rinkimų ir referendumo dėl dvigubos pilietybės išplėtimo aktyvumas sekmadienį pavakare yra kel...

Vaiko teisių gynėjai pastebi, jog vis daugiau vaikų, skambinančių ar rašančių į Vaiko teisių lini...

Iki 16 valandos aktyviausiai balsavo kurortinės apygardos ir Varėnos rajonas. Mažiausias aktyvumas Dzūkij...

Balsavimo dieną prezidento rinkimuose ir referendume dėl dvigubos pilietybės išplėtimo piliečiai ir tolia...