Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

A.Armonaitė: Ir miestas, ir rajonas turi suprasti, kad regiono sąskaita bendra ir labai svarbu kartu vystyti projektus

Lietuvos Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė kartu su savo patarėju Luku Stravinsku viešėjo Alytuje, lankėsi verslo įmonėse ir švietimo įstaigose. Laidoje „Savaitės tema” pokalbis su ministre apie Alytaus ekonominį potencialą ir situaciją mieste.

Anot ministrės, Alytaus potencialas slypi žmogiškuosiuose ištekliuose, čia gyvenančių žmonių talentuose bei sugebėjimuose. Tačiau šis potencialas dabar nėra pilnai išnaudojamas, nes jauni žmonės nelieka Alytuje, o mieliau važiuoja į didesnius miestus: „Šiandien lankėmės profesinio rengimo centre, taip pat domimės ir mokyklomis, iš tiesų mūsų remiamoje Junior Achievement programoje alytiškiai moksleiviai užima prizines vietas. Žmogiškasis potencialas yra, labai svarbu, kad žmonės matytų norą ne tik išvažiuoti, bet ir grįžti, ypatingai jauni žmonės. Nes visi kiti dalykai, infrastruktūra, dar kažkas yra antraeiliai dalykai.”

A.Armonaitė lankėsi Alytaus pramonės parke, kuris, anot ministrės, išties gyvybingas. Tačiau didesnių investicijų pritraukimui reikalingas didesnis šio parko plotas, kurio didinti šiuo metu nėra įmanoma, nes šalia teritorija priklauso rajono, o ne miesto savivaldybei.

„Keista šiandien buvo važiuoti ir matyti, kaip vienoje gatvės pusėje matome pramonės parko teritoriją, kuri priklauso miesto savivaldybei ir kitoje pusėje yra tiesiog laukas. Matyt ir miestas, ir rajonas turi suprasti, kad regiono sąskaita yra bendra ir labai svarbu yra kartu vystyti bendrus projektus, tai nebūtų vienintelis atvejis Lietuvoje, kai dvi savivaldybės planuoja darbo vietų infrastruktūrą kartu, tai yra visiškai normalu ir tai turi būti normalu.”

Ministrės patarėjas L.Stravinskas pridėjo, kad Alytuje labai didelių plotų pramonei išties nėra, bet atrasti, kaip išnaudoti limituotus žemės plotus investicijoms – regiono politikų darbas: „Nacionalinė valdžia neateis ir neišspręs šitos problemos, čia reikia susėsti miesto valdžiai ir rajono valdžiai, ir kalbėtis. Nes ekonomikos ministerija nepasiūlys tų plotų investuotojams ir neatras jų, (…), tai turi padaryti regiono politikai.”

Daugiau apie Alytaus ekonomines perspektyvas klausykite FM99 pokalbį.

Kitos naujienos

Alytaus mieste 2023–2024 m. šildymo sezono baigėsi balandžio 9 dieną. Šildymo sezono pabaigą, ats...

Siekdamas suaktyvinti dramaturgus Alytaus miesto teatras jau dešimtąjį kartą SKELBIA dramaturgų k...

Šį šeštadienį Alytuje biliardo klube „Club 9“ vyks labdaringas pulo turnyras „Į pergalę su misija...

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) informuoja, kad trečiadienį pradeda veikti trumpasis numeris 1855, kur...