Klausykite Jums patogiu metu – prenumeruokite podcast’ą:
Mokytojų streikai – pilietiškumo apraiška ar nepamatuoti lūkesčiai ir norai? „Pilietiškumo dėlionės“ pokalbis su Meile Platūkiene, Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos Alytaus miesto susivienijimo vadove, žurnalistu Romu Sadausku bei Liudu Ramanausku.
Keturios profsąjungos pasirašė susitarimą su Vyriausybe ir nutraukė streikus, tačiau viena profesinė sąjunga tęsia kovą.
Aktyvūs žemaičiai
Itin daug streikuojančių Žemaitijoje, yra streikuojančių ištisomis mokyklomis.
„Džiaugiuosi ir didžiuojuosi žemaičiais, jie procentaliai streikuoja daugiausiai“, – pasakoja Meilė Platūkienė.
Lazdijų rajone nestreikuoja niekas, profesinių sąjungų taip pat ten nėra, tik dabar steigiasi vienas kitas skyrius, Dzūkijos situaciją apžvelgia Romas Sadauskas. Anot jo, ir mokytojai gaudami apie tūkstantį eurų Vilniuje ir mažame miestelyje jaučiaisi skirtingai.
Skiriasi ir klasių dydis, jei vienur mokyklos perpildytos, tai regionuose balansuoja ant išlikimo ribos dėl mokinių trūkumo.
„Tad egzistuoja tos dvi trys ar keturios Lietuvos.“ – neabejoja R.Sadauskas. Jis spėja, kad ir streikai susiję su artėjančiais rinkimais.
Meilė Platūkienė nesutinka, kad artėjantys rinkimai daro įtaką mokytojų streikams. Anot jos, tai kaip tik kenkia, nes reikia ilgai laukti, kol suformuojama Vyriausybė ir atsiranda su kuo išvis derėtis.
Klausykite diskusiją!
Streikuojanti Andriaus Navicko vadovaujama Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga ketvirtadienį spręs, ar jį stabdyti ir vėl pratęsti lapkričio pabaigoje. „Tikrai mes žadame streikuoti tik galbūt, kadangi Seimas daro pertrauką, kiek mes žinome, o Vyriausybė projektą yra pateikusi, tai manome, kad galbūt nebus tikslinga visą laikotarpį iki gruodžio 5 dienos streikuoti“, – antradienį sakė A. Navickas.
„Be to, labai nukentėtų ir mokiniai, ir mokytojai finansiškai nukentėtų. Mes galvojame, kad kažkada darytume pertrauką ir į streiką grįžtumėme jį išplėtę, pridėję daugiau mokyklų lapkričio pabaigoje“, – pridūrė jis. Anot jo, sprendimą dėl to kartu su mokytojais ketinama priimti ketvirtadienį Mokytojų namuose. Ketvirtadienį taip pat bus nuspręsta, ar protesto akcijas tęsti prie Seimo. „Irgi dėl to priimsime sprendimą , kadangi Vyriausybė jau projektą patvirtinusi, jis atkeliavo į Seimą, manome, kad protestas irgi galėtų keltis prie Seimo“, – teigė A. Navickas. Profsąjungos vadovas sakė besitikintis parlamento palaikymo derybose – dėl to antradienį susitiko su penkiomis Seimo frakcijomis.
Prie projekto finansavimo prisideda Spaudos radijo ir televizijos rėmimo fondas.