Klausyti gyvai

08:00 - 10:40

Savaitgalio rytas

„Afiša“ – „O kas sakė, kad gyvenimiška logika būtina menui?“ – Atsakymų ieškosime spektaklyje „Mažoji nuodėmė“

Teatrų festivalis „Tegyvuoja komedija“ Alytaus miesto teatre duris atvers jau lapkričio 4-ąją!

Šilutės kamerinis dramos teatras į Dzūkijos sostinę atkeliaus lapkričio 9 dieną ir kvies 18 valandą pamatyti spektaklį  „Mažoji nuodėmė“ (pagal Daniilo Charmso prozą).

sergejus
Spektaklio „Mažoji nuodėmė“ inscenizacijos autorius, režisierius ir scenografas Sergėjus Paciukas (Nuotr. www.pamarys.eu)

Inscenizacijos autorius ir režisierius: Sergėjus Paciukas
Scenografas: Sergėjus Paciukas
Vaidina: Vytautas Bartuška, Alma Rinkevičiūtė, Vygantas Paldauskas

Šilutės kamerinis teatras jau ne kartą yra demonstravęs platų savo kūrybinių galimybių spektrą, kuris yra nuo spektaklių vaikams, pramoginių ar gatvės vaidinimų, iki sudėtingų psichologinių pastatymų. Naujasis jų kūrinys, pagal rusų rašytojo Daniilo Charmso prozą, dar kartą atskleidė Šilutės teatro trupės brandą ir pademonstravo naujas vaidybos spalvas.

Tai sudėtingas absurdo teatro spektaklis, kuriame nėra nuoseklaus pasakojimo. XX a. pirmoje pusėje gyvenęs Daniilas Charmsas, kurio tikroji pavardė Daniil Juvačiov, savo neilgose novelėse kalba apie išsiderinusį pasaulį, kuomet šlyja nusistovėjusi tvarka, griūna žmogiškieji ryšiai. Būdamas labai jautrus, matė viso to tragiškas pasekmes žmogui. Todėl, kaip rašoma apie šį autorių, savo kūryboje jis kalbėjo apie gyvenimo košmarus ir nesąmones, kurios virto ne tik absurdiško vyksmo fonu, bet tam tikra prasme ir jo priežastimi.

Tai labai gerai savo inscenizacija atskleidė S.Paciukas, puikiai tai sudėjdamas į sceninę ir draminę kalbą, kurią labai jautriai perteikė aktoriai V.Bartuška, A.Romkevičiūtė ir V.Paldauskas. Žiūrint šį gan netrumpą vaidinimą, mintys, atsiliepiant į scenoje verdančias aistras, rezonuoja su daug kuo pažįstamu, išgyventu bei patirtu.

Įdomūs ne tik daugelį personažų vienu metu kuriantys aktoriai, bet ir bendra spektaklio atmosfera, kurią sudaro ne tik sceninis veiksmas, bet ir puikiai parinkta muzika, įvairūs teatriniai efektai bei efektyvi scenografija. Ją taip pat apmąstė šios inscenizacijos autorius S.Paciukas.

mazoji-nuodeme
„Mažoji nuodėmė“ Alytaus miesto teatre lapkričio 9 dieną 18 valandą

Kitos naujienos

Alytaus miesto teatre penktadienį šventiniu koncertu bus uždaromi Alytaus – Lietuvos kultūros sostinės me...

FM99 studijoje „Praeitis trap mūsų“Alytaus kolekcininkų klubo nariai Gintaras Lučinskas ir Kęstutis Tamul...

Paauglių tarpe pastaruoju metu drastiškai daugėja atvejų, kai vaikai ima svaigintis priklausomybę...