Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

„Vaikų pasaulis mūsų pasaulyje” viešnia – Akvilė Glušokaitė: „Tai buvo iššūkis, kurį reikėjo išspręsti“

Akvilė Glušokaitė, baigusi mokyklą ir išvažiavusi į Kanadą, dalinasi savo įspūdžiais ir prisiminimais. Pašnekovė tiki, kad kiekvienas žmogus yra skirtingas ir renkasi skirtingai – ką nori veikti po mokyklos baigimo.

Baimė ir motyvacija keliauti vienai

Prasidėjus Akvilės laisviems metams po mokyklos baigimo, ji prisimena: „Noriu išvažiuoti visiškai viena, be jokios pagalbos.“

Pasak pašnekovės, baimės jausmas daugelį žmonių gali gąsdinti, bet pašnekovė dalinasi: „Mane tai motyvavo.“

A. Glušokaitės asmeninio archyvo nuotrauka

Merginos kelionė susidėjo iš dviejų etapų. Pirmasis etapas buvo sunkus darbas Kanadoje: „Visi sakė, neturi pinigų ir važiuoji, tačiau man tai buvo iššūkis, kurį reikėjo išspręsti.“

„Galvojau, kad per pirmąsias keturias dienas susitvarkysiu viską, susirasiu darbą. Bet rožiniai akiniai nukrito jau pirmąją naktį“, – prisimena Akvilė. Pašnekovė dalinasi, kad pradžioje buvo be galo sunku susirasti darbą, nes žmonių, kurie ieško darbo yra labai daug.

Akvilės svetimoje šalyje laukė juodas darbas, tačiau visas sunkus darbas atsipirko kelionėmis po Pietų ir Centrinę Ameriką. Tas laikotarpis jai įsiminė labiausiai, nes prasidėjo mėgavimasis kelione.

Prisiminimai iš Ekvadoro

Pašnekovė studijoje pasakojo, kad bilietai į Ekvadorą buvo nupirkti spontaniškai per Naujuosius metus. Tuo metu pasaulis ėmė dalintis žiniomis apie Ekvadore prasidėjusį pilietinį karą: „Stengiamės nežiūrėti naujienų, kaip bus taip bus“, – teigia mergina.

Nukeliavus į Pietų Ameriką, Akvilė su kita bendraamže lietuve gavo vieną pagrindinių patarimų: „Nesiartinti prie kalėjimų ir nevaikščioti naktį“, – šių patarimų merginos laikėsi visą laiką keliaujant.

Vietiniai Ekvadoro gyventojai merginas atskyrė dėl didelių kuprinių, šviesios odos ir šviesių plaukų. Šie bruožai joms padėjo būti saugesnėmis.

Akvilė priduria: „Keliavimas biudžetiškai yra pats smagiausias, supranti ką tu iš tikrųjų turi“, – džiaugiasi pašnekovė FM99 radijo studijoje.

Nuotraukos iš Akvilės Glušokaitės asmeninio archyvo:

Kitos naujienos

Tylos užtvanka sugriūna ir erdvę užlieja šviesos! Merkinėje jau ketvirtą kartą vyks menų festival...

Alytaus apskrities tuberkuliozės ligoninė bus prijungta prie Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės, tr...

Tradicinis ir tūkstantines žiūrovų minias pritraukiantis, vienas laukiamiausių vasaros renginių A...

Tai sužinosime parodoje „Atsiminimų miestas“ liepos 31 d. (trečiadienį), 17 val. Ilgai lauktas „M...