Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Alytaus apskrityje padidėjo sergamumas gripu

2016 m. sausio 11 – 17 dienomis, palyginus su prieš tai buvusia savaite, sergamumas ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir gripu Alytaus apskrityje padidėjo 8,8 proc. Bendras apskrities sergamumo ŪVKTI ir gripu rodiklis padidėjo nuo 48,97 iki 53,30 atvejo 10 tūkst. gyventojų per savaitę. 2015 m. 2 sav. sergamumo rodiklis siekė 48,17 atvejus.

Sergamumas ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis ir gripu Alytaus apskrityje peržengė apidemijos slenkstį fm99 (3)
Skiepai yra efektyviausia priemonė apsisaugoti nuo gripo ir jo sukeliamų komplikacijų

Alytaus mieste sergamumas, palyginus su prieš tai buvusia savaite padidėjo 9,5 proc., 10 tūkst. gyventojų teko 60,22 atvejo per savaitę. Vaikai iki 17 metų amžiaus sudarė 78,5 proc. visų sirgusiųjų. Registruoti 9 gripo atvejai, iš jų 2 vaikai. Alytaus rajone sergamumas, palyginus su prieš tai buvusia savaite sumažėjo 2,8 proc. sergamumo rodiklis 10 000 gyv. teko 25,42 atvejo per savaitę. Vaikai iki 17 metų amžiaus sudarė 32 proc. visų sirgusiųjų.

Iš apskrities teritorijų praėjusią savaitę labiausiai sergamumas 43,2 proc. padidėjo Druskininkų savivaldybėje. Tačiau didžiausias sergamumas, kaip ir 1 sav. išlieka Varėnos savivaldybėje, sergamumo rodiklis 10 tūkst. gyv. teko 68,43 atvejo per savaitę. Lazdijų savivaldybėje sergamumas truputį sumažėjo 1,7 proc. 2 – sav. apskrityje jau registruotas 21 gripo atvejis, 1 sav. 7 gripo atvejai.

Alytaus visuomenės sveikatos centro užkrečiamų ligų profilaktikos ir kontrolės skyriaus vyriausiosios specialistė Ramunė Zelenienė teigia, kad skiepai yra efektyviausia priemonė apsisaugoti nuo gripo ir jo sukeliamų komplikacijų. Taip pat ppsisaugojimui būtina vengti artimo sąlyčio su sergančiu žmogumi, o susirgus likti namuose, neiti į darbą ar mokyklą, kreiptis į savo šeimos gydytoją. Dažnai plauti rankas, gerai vėdinti ir drėgnu būdu valyti patalpas, kosint ar čiaudint užsidengti burną ir nosį vienkartine nosinaite.

Kitos naujienos

„Wolves“ klubas toliau tvirtina savo pozicijas LKL. Savo arenoje patiesę Kauno "Žalgirį" vilkai r...

Savaitgalį Alytuje vyko Lietuvos kulkinio šaudymo, pneumatiniais ginklais, komandinis Čempionatas...

Alytaus statybos bendrovė „Dzūkijos statyba“ Kauno technologijos universiteto prašymu įtraukta į Viešųjų ...

Šį sekmadienį (Vasario 12 d.) Makniūnuose vėl nuo 10 iki 13 val. vyks Makniūnų bagažinių turgelis...