Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Alytaus diksilendas švenčia dešimtmetį ir kviečia į koncertą!

Trečiadienį 18 val. Alytaus miesto teatro didžiojoje salėje vyks Alytaus diksilendo 10-ies metų kūrybinės veiklos jubiliejinis koncertas ir šio kolektyvo antrosios kompaktinės plokštelės pristatymas. Su Alytaus diksilendu koncertinėje programoje pasirodys žinomi Lietuvos dainininkai ir kolektyvai: Egidijus Sipavičius, Jovita Vaicekauskaitė, Justinas Lapatinskas, Kauno „DIXX‘band“, Vilniaus bigbendo muzikantai, šokių studija „Alemana“, kūrybinė studija „Alytaus miestelėnai“ ir kiti miesto meno kolektyvai.

Apie šventinį koncertą plačiau kartu su Alytaus diksilendo vadovu Dainiumi Platūkiu. Klausykite pokalbio.

diksilendas
Alytaus diksilendas

Nuo 2004 m. Alytaus diksilendas vykdo projektą „Alytus groja džiazą“ – tuomet jis ir buvo įkurtas dabartinio vadovo Dainiaus Platūkio iniciatyva.

Didelio atgarsio visuomenėje sulaukia tradiciniai Alytaus diksilendo pasirodymai meninėje akcijoje „Skambantis spalvų miestas“, skirtai Tarptautinei vaikų gynimo dienai, naujametiniame Kaukių baliaus renginyje, valstybinių švenčių ir atmintinų datų – Lietuvos valstybės atkūrimo, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo, Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienos, Mokslo ir žinių dienos, kalendorinių švenčių – renginiuose. Ypač šiltų atsiliepimų susilaukė 2006 m. organizuotas muzikos vakarų ciklas „Dūdos grįžta į Miesto sodą“. Alytaus diksilendas atstovauja Alytaus miestui kasmetinėje Grybų šventėje Varėnoje, koncertuoja Lietuvos Respublikos Seime ir Vyriausybės Rūmuose. 2006 m. kolektyvas išleido pirmą kompaktinę plokštelę, 2009–2011 m. – vaizdajuostę. Atsirado spartesnės ir platesnės džiazo muzikos sklaidos šalyje galimybė.

Kasmet Alytaus diksilendas rengia naujus projektus ir programas su skirtingų žanrų kolektyvais bei atlikėjais: mišriuoju choru „Putinas“ , dalyvauja bendruose muzikiniuose projektuose su Ober Besingeno miesto (Vokietija) mišriuoju choru, groja tarptautiniame L. Armstrongo festivalyje Lenkijoje, tarptautiniame diksilendų festivalyje „Pan Dixie 2011″ Panevėžyje. Kolektyvas bendradarbiauja su šokių studijos ,,Alemana“ šokėjomis, vokalo atlikėjais: Jurgiu Brūzga, daugelio tarptautinių džiazo, popmuzikos konkursų laureatu, Jovita Vaicekauskaite, televizijos projektų dalyve, tarptautinių konkursų laureate (LMTA ir Pedagoginio universiteto studentė) ir kt. Bendruose projektuose dalyvauja šokių studija ,,Alytaus miestelėnai“, Vilniaus bigbendo, Kauno „DIXX band‘o“ muzikantai, su dideliu entuziazmu talkina žonglieriai ir fakyrai broliai Kundrotai, Alytaus cirko „Dzūkija“ artistai. Paruoštas teatralizuotas koncertinis projektas „Vien tik Retro“ su dainininku Egidijumi Sipavičiumi ir šokių kolektyvu „Alytaus miestelėnai „.

diksilendas
Alytaus diksilendas

Darius Sušinskas (trimitas)

Darius yra grojęs Kauno bigbende ir kituose Kauno miesto džiazo kolektyvuose. Alytaus muzikos mokyklos mokytojas.

Vilius Asadauskas (tenorinis saksofonas)

Tai puikus pedagogas, dirigentas, muzikantas.

Svajūnas Platūkis (trombonas)

Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendo muzikantas. Tai vienas geriausių Lietuvoje improvizuojančių trombonininkų.

Augustinas Šeduikis (bosinė gitara)

VšĮ Alytaus jaunimo centro gitaros klasės mokytojas, lengvosios muzikos orkestro vadovas, daugelio klasikinės, roko ir džiazo muzikos projektų autorius ir atlikėjas.

Dainius Pavilonis (fortepijonas ir klavišiniai instrumentai)

Pianistas, pedagogas, kompozitorius. Groja daugelyje Lietuvos ir užsienio profesionalių lengvosios, roko, džiazo muzikos atlikėjų grupių, Alytaus choro ,,Putinas“ koncertmeisteris. Yra sukūręs ir išleidęs dainelių rinkinį (apie 50) vaikams, įvairių kompozicijų. 1994 m. jo sukurta Kalėdinė daina buvo pripažinta geriausia Lietuvos daina.

Kitos naujienos

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje išrinktas Meilės Lukšienės premijos laureatas. Juo tapo Ąžuolas ...

Lietuvių kalba unikali ir ypatinga, ja komunikuojame tarpus...

Alytaus Rotušės aikštėje statoma išskirtinė scena penktadienį vyksiančiam lauko šokio spektakliui...