Klausyti gyvai

24:00 - 08:00

Nakties garso takelis

Alytaus Jaunimo parke bus vykdoma prevencinė daiktų žymėjimo akcija

Nemažai Alytaus miesto ir rajono gyventojų pasinaudoja nieko nekainuojančia policijos teikiama paslauga ‒ daiktų žymėjimu. Ši paslauga Alytaus policijos įstaigoje teikiama nuo 2009 m. ir jau pažymėta beveik 3000 įvairių daiktų. Dažniausiai žymimi mobiliojo ryšio telefonai, kompiuteriai, kita vaizdo ir garso technika. Šiltuoju metų laiku populiariausias tarp žymimų daiktų ‒ dviratis, o pastaruoju metu ir riedžiai. Mažesnių gabaritų vertingi daiktai žymimi ir asmenims juos atnešus į policijos įstaigą, o didesnių gabaritų metaliniams daiktams žymėti organizuojamos prevencinės akcijos.

Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai rugsėjo 1 d. (penktadienį) 15–17 val. Alytuje, Jaunimo parke vykdys prevencinę daiktų žymėjimo akciją. Pageidaujantys pažymėti daiktus, privalo turėti asmens tapatybę ir daikto įsigijimą patvirtinančius dokumentus. Akcijos vietoje stovės policijos skiriamaisiais ženklais pažymėtas automobilis.

Vertingus daiktus taip pat galima užregistruoti Policijos elektroninių paslaugų sistemoje www.epolicija.lt. (AVPK nuotr.)

Daiktų žymėjimas padeda apsaugoti gyventojų turtą ir yra viena iš veiksmingiausių prevencijos priemonių nuo vagysčių. Žymėtas daiktas, ant kurio užklijuojamas specialus lipdukas, atbaido ilgapirščius. Vagys vengia žymėtų daiktų. Be to, jei nutiktų taip, kad daiktas būtų pavogtas, žymėtą daiktą yra kur kas paprasčiau surasti, atpažinti ir grąžinti teisėtam jo savininkui.

Galima žymėti visus vertingesnius ar brangesnius daiktus: televizorius, kompiuterius, vaizdo ir garso techniką, fotoaparatus, mobiliojo ryšio telefonus, automobilių magnetolas ir kt. Daiktai žymimi specialiu žymekliu ir yra matomi tik apšvietus specialiu prietaisu. Žymėjimo panaikinti negalima. Didesni metaliniai daiktai žymimi specialia graviravimo įranga. Šiuo prietaisu pareigūnai dažniausiai žymi dviračius, motorolerius, įvairius įrankius ar prietaisus.

Primename, kad vertingus daiktus taip pat galima užregistruoti Policijos elektroninių paslaugų sistemoje www.epolicija.lt.

Policijos e-paslaugų portalas – tai interneto svetainė, kurioje kiekvienas gyventojas gali lengvai rasti ir pasinaudoti jį dominančiomis ePolicija.lt paslaugomis. Naudojantis šia sistema galima pranešti policijai apie nusikalstamą veiką, eismo įvykius ar kitus teisės pažeidimus elektroniniu būdu (elektroninės paslaugos nėra skirtos skubiajai pagalbai gauti), teikti prašymus policijai dėl leidimų, susijusių su ginklais, pirotechnika ir asmens bei turto sauga, bei prevencinės veiklos paslaugų.

Kitos naujienos

Viney Dubey iš šiaurinės Indijos atvažiavo į Lietuvą prieš šešerius metus. Sako, čia ramybės oazė, jokios...

Ko? Atliekų! Vienkartiniai indai, popieriniai rankšluosčiai ir servetėlės, tušti indeliai nuo padažų, jog...

Rugpjūčio 12 d. (penktadienį), 19:00 kviečiame atvykti į Audiovizualių menų centrą (buvusią Alytaus sinag...