Klausyti gyvai

09:00 - 10:00

Ryto programa „Geros dienos!“

Alytaus meras V. Grigaravičius: reikia mažiau kalbėti, o daugiau dirbti

Radijo stoties „FM99“ studijoje lankėsi Alytaus miesto savivaldybės meras Vytautas Grigaravičius.

Meras lankėsi „Miestų forumas 2016“ konferencijoje. Pasak V. Grigaravičiaus, renginio metu teko ir paklausyti ir padiskutuoti apie miestus: „įsitikinau, kad iš nieko galima padaryti gerą patrauklią zoną, kuri pritrauktų turistus, buvo pateikta tai įrodančių pavyzdžių. Mes galime daug padaryti, tereikia įdėti daugiau darbo“. Kalbėdamas apie naująjį Alytaus pėsčiųjų tiltą meras paminėjo, kad juo gyventojai ir turistai domisi. „Tiltą reikia išnaudoti, čia reikia pasitelkti verslo idėjas. Jis gali būti traukos objektas. Tačiau visada buvo ir bus žmonių kitaip mąstančių, kuriems tokios idėjos nepatiks. Esu gavęs pasipiktinimo laišką ir iš žmogaus, kuris klausė, kodėl griaunama senoji autobusų stotis. Nors autobusų stotis bus nugriauta artimiausiu metu, šiuo klausimu žadu susitikti su „Maximos“ generaliniu vadovu ir kalbėtis apie tai, kas bus šioje vietoje, tol kol jie nepradės įgyvendinti savo planų. Svarbiausia reikia bendrauti ir ieškoti išeities“, – sakė V. Grigaravičius.

Apie miesto Tarybos posėdį

Tarybos posėdyje numatyta svarstyti virš 30 klausimų. Visi klausimai yra svarbūs, ypatingai miesto plėtros ir strateginio planavimo. Biudžeto tvirtinimo klausimas iš šio posėdžio yra išimtas. „Bus svarstoma labai daug klausimų. O biudžeto klausimas dar yra svarstomas, vyksta įvairios diskusijos. Dar reikia įsigilinti ir vasario pirmoje pusėje darysime atskirą posėdį biudžeto priėmimui. Biudžeto projektas bus pristatytas miesto bendruomenei“, – teigė Vytautas Grigaravičius.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Alytaus miesto savivaldybės meras Vytautas Grigaravičius (nuotr. „FM99“)

Dėl Kauno probacijos tanybos ir Alytaus miesto savivaldybės sutarties

Kaip sakė V. Grigaravičius: „Tai galimybė pasinaudoti žmogiškaisiais resursais, kurie yra mūsų mieste. Žmonės, kurie atlieka bausmę galima panaudoti miesto reikmėms. Taip pat Alytuje atsiras pusiaukelės namai, aš manau, kad jie gyventojams grėsmės nesudarys, situacija nepablogės, bet atsiras 8 darbo vietos. Tai darbuotojai, kurie prižiūrės čia gyvenančius nuteistuosius. Norvegijos patirtis rodo, kad ten kur atsirado pusiaukelės namai teritorija tapo saugesnė. Nuteistieji bus nuolat prižiūrimi“.

Apie dar vieną saugaus eismo priemonę Alytuje

Kiekvieną darbo dieną nuo 7.30 iki 8.05 val. prie Alytaus miesto mokyklų esančiose perėjose budėtojai kontroliuoja vairuotojų ir pėsčiųjų judėjimą. Taip siekiama didinti eismo saugumą miesto gatvėse. „Tai dar vienas saugumo garantas. Tikimės, kad ši priemonė padės užtikrinti tiek mokinių, tiek kitų gyventojų saugumą miesto gatvėse. Galbūt laikui bėgant greičio mažinimas ir dėmesingumas taps instinktyviu eismo dalyvių elgesiu. Tačiau prireiks daugiau laiko, kad pamatytume ar ši priemonė pasiteisina, bet kol kas nusiskundimų nesulaukiau.“

Apie miesto kelius ir gatves

„Visada norisi geriau ir didesnio tobulumo prižiūrint gatves ir kelius. Tačiau aš suprantu, kad nėra tokios sistemos, kad mieste vienu metu imti ir pabarstyti slidžias gatves, kad būtų saugu eiti ir važiuoti. Norėtųsi, kad būtų informacija, kad galėtume žinoti kuriose vietose yra slidu, kad žmonės žinotų ir nesusižeistų. Atsakingos institucijos turėtų žinoti tuos taškus, kurie ruožai slidžiausi ir juos barstyti pirmiausiai“, – sakė Vytautas Grigaravičius. Viešoji įstaiga „Alytaus parkai“ šią žiemą pirmą kartą pradėjo prižiūrėti ir šaligatvius bei pėsčiųjų takus Dainavos mikrorajone. „Alytaus parkams“ žiemą prižiūrėti šaligavius yra naujas darbas ir žiūrime šios įmonės galimybes, jeigu tai pasitvirtins tai atsiras ir daugiau reikiamos technikos, nes tai gali būti pigesnis variantas tvarkant miestą, negu perkant paslaugas iš verslo organizacijų, kurios siekia pelno“, – pasakojo meras Vytautas Grigaravičius.

 

Kitos naujienos

Kviečiame visus alytiškius prisijungti prie akcijos ir belaukiant gražiausių metų švenčių papuošt...

Pirmoji dovana, artėjant gražiausioms metų šventėms, bus įteikta alytiškiams, teatro mylėtojams j...

Kai kurių istorikų nuomone, pirmieji žydai Alytuje galėjo apsigyventi dar XV a. Tačiau tai patvirtinančių...

Kiek sauskelnių sunaudojama auginant kūdikį? Daug. O auginant daugiau nei vieną kūdikį? Kalnai! Kiek jų s...