Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

„Alytaus piliečiai“ teigia, jog kiekvienas miesto trūkumas yra nepanaudota galimybė

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Diskusija „FM99“ studijoje kartu su „Alytaus piliečių“ kandidatais į Alytaus miesto savivaldybės tarybą

Jau startavo savivaldos rinkimai, kuriuose pirmą kartą tiesiogiai renkame savivaldybių merus. „FM99“ studijoje viešėjo visuomeninio rinkimų komiteto „Alytaus piliečiai“ kandidatai į Alytaus miesto tarybą Virginijus Jaruševičius, Gintarė Rimkutė – Merčaitienė, Sigitas Leonavičius bei Žilvinas Valukonis.

Apie juos:

Gintarė Rimkutė – Merčaitienė – politikos mokslų ir viešojo administravimo magistrė. Interesų sritis: viešoji teisė, ekonomika, finansai, vadyba, Europos Sąjungos viešasis valdymas. „Viešąjį administravimą ir politiką studijavau, nes žinojau, kad norint kažką aplinkui pakeisti, reikia pradėti keistis nuo savęs, t.y. įgyti reikiamų žinių ir kompetencijos”, – sako Gintarė. “Todėl, kad esu atsakinga ne tik už save, bet ir už savo vaikus bei artimuosius, mano pilietinė pareiga yra siejama su pilietinės visuomenės ugdymu ir kūrimu. Nes tik tokioje visuomenėje žmogus gali būti laisvas, kurti, gyventi ir kiekviena diena džiaugtis.“

Žilvinas Valukonis – alytiškis, grįžęs iš Anglijos ir įkūręs verslą gimtajame mieste. „Žiūrint neseniai grįžusio emigranto akimis, Alytus yra gražus miestas miškų apsuptyje, todėl aš labai noriu, kad šis mūsų rojaus kampelis taptų pačiu saugiausiu ir patraukliausiu miestu Lietuvoje. Tą pasiekti mes galime visi kartu“, – sako Žilvinas.

Virginijus Jaruševičius – gyvena ir dirba Alytuje visą savo gyvenimą. „Aš tikiu progresu, nes turime demokratiją. Tačiau aš ,asmeniškai, norėčiau paskubėti. Per ilgai jau laukiama sprendimų ir veiksmų įgyvendinant savivaldą, jaunos kartos ugdymą, sveikatos apsaugos, socialinės apsaugos tvarkas. Jos turi tiesioginį priežastinį ryšį su valstybės, miesto, šeimos likimu. Jei būsime sėkmingi sutvarkant savo bendruomenių gyvavimą, išliksime saugūs šių dienų pasaulyje. Turėsime turtingą miestą“.

Sigitas Leonavičius – UAB „Traidenis“ generalinis direktorius, Alytaus krašto pramonininkų asociacijos prezidentas. Sigitas yra vienas pirmųjų verslininkų Alytuje, versle dirba nuo 1988 m. „Esu alytiškis nuo gimimo, per ilgus metus esu suaugęs su miestu ir kaip žmogus, ir kaip verslininkas“, – sako Sigitas.

fm99
Virginijus Jaruševičius (kairėje) ir Sigitas Leonavičius

Pokalbyje apie tai, kaip verslininkams seksis vykdyti veiklą Alytuje po savivaldos rinkimų kovo 1 d. Kandidatai į miesto tarybą kalbėjo:

Sigitas Leonavičius:

Daug ko netekom per tuos metus. Praradom ir žmonių, ir investuotojų pasitikėjimą. Reikės daugiau kaip pusės metų, kad įrodytumėm, jog po rinkimų įvyko mieste permainos. Šiuo metu nusivylęs ir vietinis, ir užsienio verslas. Nesirūpinome savais, rūpinomės kažkuo virtualiu. Netektys – ir moralinės, ir finansinės – matuojamos po tam tikro laiko, todėl veikti tikrai bus ką. Turime lyderį V. Grigaravičių, turime gerą komandą, esame nepolitizuoti, tad mūsų tikslas, jog Alytus pajudėtų iš mirties taško, bus įgyvendintas.

Žilvinas Valukonis:

Verslą įkūrėm su kolegom ir draugais, grįžusiais iš emigracijos. Jį pradėjome nuo nulio. Pagalbos nesulaukėm, buvo pasiūlyta tik kompensacija įmonės įkūrimui, kuri, daugeliui pradedančiųjų verslininkų, atrodo juokinga. Lėšos verslumui Alytuje skatinti yra per mažos, jos neduoda realaus pastebimo rezultato.

Virginijus Jaruševičius:

Kuriu verslą Alytuje. Tačiau daug ką eksportuojame. Tokia buvo mano pirminė koncepcija ir mintis. Puikiai suprantu, jog neeksportuojančiam verslui, kuriam reikia gyventi tik Alytuje, čia parduoti prekę ar paslaugą yra gana sunku. Kiekvienas trūkumas mieste yra nepanaudota galimybė, o ja reikia pasinaudoti.

Gintarė Rimkutė – Merčaitienė:

Situacija tokia, jog piliečiai nenori kalbėti. Kodėl? Nes jie kalbėjo, bendravo, siūlė savo mintis, tačiau pavargo, nes niekas jų visus tuos metus neklausė. Šie rinkimai – geras lakmuso popierėlis, pateiksiantis atsakymus į paprastus klausimus – ko norime, kokią miesto ateitį įsivaizduojame ir kaip gyvensime toliau.

Klausykite visą pokalbio įrašą.

Politinė reklama bus apmokėta iš VRK „Alytaus piliečiai“ rinkimų sąskaitos. 

„Alytaus piliečiai“ ir „Facebook“. Prisijunkite!
www.alytauspilieciai.lt

Kitos naujienos

Alytaus miesto savivaldybės tarybos dauguma gausiai į tarybos salę susirinkusių švietimo bendruom...

Alytaus miesto savivaldybėje šiandien apsilankęs Lietuvos policijos generalinis komisaras Renatas...

Spalį bibliotekoje karaliaus tapyba ir spalvos, nes 4 d. 16 val. Jurgio Kunčino viešosios bibliot...

Rugsėjo 30-osios naktį esame kviečiami atrakinti kodus, atsineštus iš vaikystės, - mus stabdančiu...