Klausyti gyvai

20:00 - 24:00

Vakaro dvelksmas

„Alytaus piliečių“ kandidatai į miesto tarybą teigia, jog išsaugoti mokyklas yra būtina

 

Artėja savivaldos rinkimai, kuriuose pirmą kartą tiesiogiai rinksime savivaldybių merus. „FM99“ studijoje viešėjo visuomeninio rinkimų komiteto „Alytaus piliečiai“ kandidatai į Alytaus miesto tarybą Tautvydas Tamulevičius, Lina Sosunovičienė ir Jurgita Eidukevičienė.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Lina Sosunovičienė ir Tautvydas Tamulevičius

Apie juos:

Akių ligų gydytoja Jurgita Eidukevičienė baigusi medicinos studijas sugrįžo gyventi ir dirbti į gimtąjį Alytų. „Manau, kad Alytus yra perspektyvus gražus miestas, kuriame jaunas specialistas turi daug galimybių tobulėti, teikti paslaugas gyventojams“, – teigia Jurgita.

Alytuje užaugęs Tautvydas Tamulevičius iki 2009 metų dirbo radijo laidų vedėju „FM99“ bei atstovu spaudai krepšinio klube „Alytus“, su pagyrimu baigė Alytaus Kolegiją. Vėliau išvyko mokytis rinkodaros į Didžiąją Britaniją ir tęsė Žurnalistikos studijas Vilniuje. Į Lietuvą grįžo prieš du metus dalyvauti programoje „Kurk Lietuvai“ – kuri sukurta VšĮ „Investuok Lietuvoje“, siekiant pritraukti užsienyje studijas baigusius lietuvius į šalies viešąjį sektorių. Jame Tautvydas dirba ir iki šiol.

Lina Sosunovičienė – švietimo projektų ekspertė. „Investicijos į jaunąją kartą labai svarbios. Tai turi daryti ne tik mokykla (kuri šiandien duoda žinias, bet neugdo gyvenimui), bet ir popamokinė veikla, tėvai, visa bendruomenė. Todėl turi keistis požiūris į jauno žmogaus ugdymą apskritai. Pirmiausiai reikia šviesti tėvus, mokytojus. Nes demokratiška ir pilietiška visuomenė neatsiranda iš jaunystės ar kartų kaitos, ją reikia kitaip užauginti”, – teigia Lina.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Diskusija „FM99“ studijoje

Pokalbyje apie tai, kaip bus tvarkomasi su švietimo ir sveikatos apsaugos sritimis Alytuje po savivaldos rinkimų kovo 1 d. Pateikiame keletą pokalbio fragmentų:

Akių ligų gydytoja Jurgita Eidukevičienė sakė:

Sveikatos paslaugų kokybė mūsų mieste yra pakankamai gera, turime diagnostinę aparatūrą tam, kad ligos būtų nustatytos kuo ankščiau. Tačiau kartais trūksta specialistų, kurie sumažintų eiles, nes pacientai gydytojo konsultacijos, deja, laukia keletą savaičių. Patrauklus miesto įvaizdis, modernios ligoninės, geras atlyginimas padėtų pritraukti gydytojus su šeimomis gyventi ir dirbti Alytuje.

Švietimo projektų ekspertė Lina Sosunovičienė teigia:

Alytų reikia padaryti patrauklų jaunimui, kuris norėtų čia pasilikti, vėliau – gimdyti vaikus. Juk turime labai gražų miestą, tereikia jį stengtis minėti geru žodžiu. Būtinai išsaugokime mokyklas, turėkime kūrybišką kolektyvą ir nepamirškime įtraukti tėvų į mokymo procesą.

Tautvydas Tamulevičius, rinkodaros ir projektų specialistas:

Barjerą tarp miesto valdžios ir bendruomenės galima ištirpdyti. Gyventojams tereikia teikti patrauklią ir suprantamą informaciją apie savivaldybės darbą, tada jie patys norės domėtis savo miestu. Mes žinome, kaip pradėti kurti tą sistemą, kad tarpusavio pasitikėjimas atsirastų.

Klausykite visą pokalbio įrašą.

Politinė reklama bus apmokėta iš VRK „Alytaus piliečiai“ rinkimų sąskaitos. 

„Alytaus piliečiai“ ir „Facebook“. Prisijunkite!
www.alytauspilieciai.lt

Kitos naujienos

Liudas Mikalauskas ir Egidijus Bavikinas jau daugiau nei 15 metų yra vienas mylimiausių duetų Lie...

09.26 18val. kino teatre "Dainava"...

Šių metų vasarą tuokęsi jaunavedžiai daugiausia santuokų sudarė rugpjūčio savaitgaliais, o populiariausia...

Šeštadienio vakarą Belgijos Leveno miesto pagrindinėje aikštėje skambėjo Lietuvos himnas