Klausyti gyvai

24:00 - 08:00

Nakties garso takelis

Alytaus rajono keliai tvarkomi greičiau – atliktas pirmasis greideriavimas

Po žiemos atėjus pavasariui yra išbandymas tvarkant bei prižiūrint kaimų kelius. Alytaus rajone šių kelių bendras ilgis – daugiau kaip 1200 km. Ar sniegas, ar lietus, ar įšalęs žemės gruntas, visi keliai turi būti išvažiuojami, bet užtikrinti gerą kelio būklę nelengva. Apie kelių būklę Alytaus rajone radijo stoties „FM99″ eteryje kalbėjomės su vicemeru Aurimu Trunce.

Palyginti su pra­ėju­siais me­tais, šiemet vien Alytaus rajono ke­liams tvar­ky­ti skir­ta be­veik 8 mln. eu­rų dau­giau. Kar­tu su ša­lies Ke­lių prie­žiū­ros ir plėt­ros pro­gra­mos lė­šo­mis šiems iš­skir­ti­nai ra­jo­ne svar­biems ob­jek­tams pla­nuo­ja­ma pa­nau­do­ti dau­giau nei 11 mln. eu­rų. 2024 metais planuojama iš­as­fal­tuo­ti apie 50 ki­lo­met­rų žvy­ruo­tų ke­lių.

Vicemeras Aurimas Truncė

Didžiausia problema yra žvyrkelių priežiūra, kurių rajone yra apie 800 kilometrų. Kaip sakė vicemeras Aurimas Truncė: sulaukiame daug piktų skambučių ir pastabų. Suprantame gyventojų pyktį, tačiau prašome pakantumo, nes kelių greideriavimui reikia sulaukti tinkamų oro sąlygų. Šiuo metu pirmas žvyrkelių greideriavimas jau yra atliktas. Darbai atlikti labai greitai, per 19 dienų. Tuo tarpu ankščiau tai užtrukdavo apie du mėnesius”.

Alytaus rajono savivaldybė išsidėsčiusi aplink Alytaus miestą, todėl paklaustas kaip sekasi abejoms savivaldybėms susitarti dėl kelių infrastruktūros A. Truncė sako, kad yra kuo pasidžiaugti: mūsų matymas ir pozicija yra vienoda. Suprantame, kad miestas neatsiejamas nuo rajono, o rajonas nuo miesto. Savivaldybių požiūris yra toks, kad pėsčiųjų ir dviračių takų bei kelių infrastruktūra turi būti sujungta ir neatsiejama. Tai turi būti patogu gyventojams aktyviai judėti ir leisti ir leisti laisvalaikį”.

Kitos naujienos

Kokie pagrindiniai iššūkiai buvo šią kadenciją Europos Parlamente, Europos saugumas, karas Ukrain...

Su Alytaus Sakalėlio pradinės mokyklos 2C klasės moksleiviais susitinkame radijo stotyje FM99. Va...

Alytuje gyvenantys vaikų tėvai ir toliau ieško būdų, kaip išlaikyti savo vaikus darželiuose. Nors...

Alytaus policijos pareigūnai atlieka tyrimą dėl galimo moters išžaginimo Alytuje. Kaip pranešė Alytaus ap...